12×5 cm Mitr Turuncu Silindir Mum Özellikleri Nedir?

12 x 5 cm Mitr Turuncu Silindir Mum sayesinde huzursuzluğunuzdan kurtulabilirsiniz. Mumu doğal taşınızı temizlemek için de kullanabilirsiniz.

  • Silindir mum ölçüsü 12 x 5 cm şeklindedir.
  • Parafin hammadde kullanılarak elde edilmiştir.
  • İçeriği gereği is yapmaz ve koku bırakmaz.
  • Mum fitili pamuktandır.
  • Yerli üretimdir, Türkiye’de imal edilmiştir.
  • Ortalama 10 – 20 saat arasında kullanım ömrüne sahiptir.
  • Yalnızca yetişkinler tarafından kullanılmalıdır.
  • Uygulama sırasında güvenlik önlemleri alınmalıdır.

12×5 cm Mitr Turuncu Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

Silindir mumların imalat sürecinde, benmari tekniğinin bilinmesi yeterli olmaktadır. Buna göre, ısıya dayanıklı iki kap birbiri içerisine arada sıcak su kalacak şekilde yerleştirilmelidir. Üstte kalan küçük kabın içine, hazır alınan parafin mum tabakası bırakılmalı ve ürünün erimesi beklenmelidir.

Parafin tabaka sıcaklığının 78 – 82 dereceye ulaşması eritmenin tamamlandığını gösterir. Bundan sonra, silindir kalıp içerisine pamuk mum fitili yerleştirilmeli ve eriyen tabaka bu kalıba dikkatlice dökülmelidir. Bu aşamada fiziksel yaralanmalardan korunmak adına mutlaka koruyucu ekipmanlardan yararlanılmalıdır.

Mum tabakanın kalıp içerisinde soğuma süresi yaklaşık bir gün sürer. Bu zamandan sonra ürün kalıptan çıkarılarak boya kazanına daldırılabilir ve istenen herhangi bir renge boyanabilir.

Mum Nedir?

Mum, insanlık tarihinin en eski dönemlerinden beri kullanılan bir aydınlanma aracıdır. Zaman içerisinde hem içerik hem de şekil bakımından değişikliğe uğrayan bu ürün, farklı hammaddeler kullanılarak elde edilebilir. Söz konusu hammaddelerin; soya, balmumu ve parafin olarak sıralanması mümkündür.

Parafin, petrol türevi olduğundan bununla imal edilen mumlar doğal kabul edilmez. Ancak is yapmadıkları ve koku bırakmadıkları için kendilerine has bazı avantajları bulunur. 12 x5 cm Mitr Turuncu Silindir Mum da parafin mumlara verilebilecek bir örnektir. Ürün, doğru şartlarda saklanıp kullanıldığı takdirde 10 ile 20 saat arasında kullanım imkanı sunmaktadır.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  PUBG Mobile Nedir? Oyunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Mum Nasıl Kullanılır?

Hangi hammaddeyle üretilirse üretilsin ve hangi tasarımda olursa olsun tüm mumlar, tabaka ortasına yerleştirilen fitil aracılığıyla yakılırlar. Yanan fitil küçük bir alev oluşturarak altındaki tabakayı eritmeye başlar, tabaka eridikçe gömülü fitil ortaya çıkar. Bu döngü içerisinde ürün, kullanım ömrü bitene kadar yanmaya ve ışık yaymaya devam eder.

Mumların kullanım ömrü bazı detaylara dikkat edilerek uzatılabilir. Bunun için her kullanımda fitil boyunun kontrol edilmesi gerekir. Fazla uzamış görülen fitil mutlaka kısaltılmalıdır.

Ayrıca, uygulama sonunda nefesle söndürme yerine bir mum söndürücüden yararlanmak tercih edilmelidir. Bu iki önlem sayesinde fitil dibinde oluşan mum havuzunun simetrisi korunmuş olur. Bu simetri de mum tabakasının neredeyse tamamının erimesini ve kullanılmasını sağlayarak, ürün ömrünü uzatır.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yanıcı tüm araçlarda olduğu gibi, mumların kullanımı sırasında da bazı güvenlik önlemleri alınmalıdır. Bu önlemlerin başında, mumun sabit ve devrilmeyecek bir yerde yakılması gelir.

Buna ek olarak devrilme açısından risk teşkil edebilecek dış faktörler de (küçük çocuk, evcil hayvan, hava akımı vb.) mumdan uzak tutulmalıdır. Birden fazla mum yakılacağı zaman ürünler arasına en az 10 cm ara bırakılmalıdır. Kullanım sonrasında ürün söndürülmeli ve yerine kaldırılmadan önce bir kez daha kontrol edilmelidir. Son olarak, yanan bir mum kesinlikle tek başına bırakılmamalıdır.

Mitr’in en çok sevilen ürünlerinden olan tütsü ve tütsülük kategorisin mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Related Posts

Viber Sms Onay

Viber nedir? Viber, kullanıcıların metin göndermelerine, arama yapmalarına ve arkadaşlarıyla ve aileleriyle resim ve video paylaşmalarına olanak tanıyan bir mobil mesajlaşma ve VoIP uygulamasıdır. Uygulama ayrıca işletmelerin…

bengal kaplanı

Bengal kaplanı hakkında bilgiler

“Bengal Kaplanı,” genellikle “Bengal Kaplanı” olarak adlandırılan Panthera tigris tigris alt türünü ifade eder. Bengal Kaplanı, Asya’nın alt kıtasında bulunan Hindistan, Bangladeş, Nepal ve Bhutan gibi ülkelerde…

PUBG Mobile Nedir? Oyunun Genel Özellikleri Nelerdir?

PUBG Mobile, birçok oyuncu ile oynanan bir savaş oyununun mobil versiyonudur. 2018 yılında piyasaya sürülen oyun, dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaktadır. İşte Pubg mobile oyunu ile…

Modixir

Modixir Elektrik teknolojisi bugün pek çok yerde kullanılmaktadır. Eğer bunlar hakkında bilgi almak istiyorsanız, Modixir size en yeni ve güncel içerikleri sunmaktadır. Bu kapsamda elektrikli şömineler, arabalar,…

instagram beyaz ekran sorunu ve çözümü

İnstagram’da çevirisine bak nasıl yapılır ?

İnstagram’da Çevirisine Bak Nasıl Yapılır? Bazen İnstagram’da çevirisine bak nasıl yapılır özelliğini kullanmanız gerekebilir. Fakat bu konuda sıkıntı yaşıyorsunuz ve internetten araştırma gereği duydunuz.İnstagram uygulamasında her seferinde…

Linkedin haftalık davet sınırı kaç ?

Linkedin Haftalık Davet Sınırı Kaç?   Bugün linkedin haftalık davet sınırı kaç, haftalık davet sistemi hakkında bilgi vereceğiz.Linkedin haftalık davet sistemi ile faaliyet gösterilen sektörlerdeki en güncel…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet- kedim öldü - gri kedi isimleri - osmanlıca kedi isimleri - buuub.com-beyaz kuş isimleri-gri kedi--kurt köpeği isimleri--kız kedi isimleri -malatya araç kiralama - yeğen sözleri- Almanya eğitim danışmanlığı