Home » Nasıl yapılır » Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu?

Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu?

Eşzamanlı olarak birden fazla üniversite öğrenimi almak isteyen kişilerin merak ettiği birçok konu ve soru bulunduğunu biliyorum. Bu konuda sıkça karşılaştığım ve merak eden arkadaşlar için yanıt vermek istediğim sorulardan birisi ise aynı anda iki açıköğretim üniversite okunur mu olacak. Aynı anda iki açıköğretim bölümü okunabilir mi sorusu normal üniversite öğrenimi ve yanında bir açıköğretim bölümü okumak istemeyen, tüm öğrenimini açıktan tamamlamak isteyen kişilerin aklına ilk gelen konulardan birisi.

Halihazırda bir üniversitenin örgün öğrenimine ya da açıköğretimine kayıtlı olan ve öğrenimini sürdüren öğrenciler için 2. Üniversite olarak bir açıköğretim bölümüne kayıt yaptırmak oldukça kolay ve mümkün olan bir durum fakat 2 farklı açıköğretim bölümüne aynı anda kayıt yapmak ise biraz kafa karıştırıcı olabiliyor.

Aynı Anda İki Açıköğretim Bölümü Okunabilir Mi ?

Halihazırda AÖF sisteminde bir kaydı bulunan ve öğrenim gören bir öğrenci okumakta olduğu bölümün yanına gelecek planları neticesinde bir bölüm daha ekleyerek iş imkanlarını genişletmeyi düşünebiliyor. Bu durumda kafasına ise “aynı anda iki açıköğretim bölümünü okuyabilir miyim” diye bir soru geliyor. Kısaca bu soruya yanıt vermek gerekirse hem evet hem hayır.Aslında şu noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.Öncelikle üniversite sınavına girerek bir bölüme yerleşmeniz gerekiyor ya da ister Aöf’den bir bölüm ister örgünden bir bölüm okumanız gerekir. Ardından 2. üniversite kapsamında Atatürk üniversitesi ve Anadolu üniversitesi’nde tercihlerinizi yaparak harç ücretlerini ödedikten sonra öğreniminize başlayabilirsiniz.Fakat dikkat etmeniz gereken nokta aöf okurken aynı üniversitenin açıköğretim fakültesinde 2.bölümü okuyamayacağınızdır. Farklı bir örnek vermek gerekirse; Örgün ya da aöf bölümü bitirdiniz 2.üniversiteyi Ata aöf, 3 üniversiteyi Anadolu aöf’den okuyabilirsiniz. Daha iyi anlayabilmeniz adına yazımızın sonundaki örnekleri iyi inceleyin.

Aynı anda bir üniversiteye bağlı açık öğretim sisteminde eş zamanlı olarak 1 bölüme kayıt olabilirsiniz. Fakat, hem Anadolu Üniversitesi AÖF sistemi hem de Atatürk Üniversitesi AÖF sistemine kayıt olarak aynı zamanda farklı 2 açık öğretim fırsatı sunan Üniversitesi üzerinden 2 farklı bölüm okuyabilirsiniz.

Güncel anlamda tek bir Üniversitenin sunmuş olduğu açık öğretim sistemleri üzerinden eş zamanlı olarak tek bir bölüm okunabiliyor. Anadolu Üniversitesi AÖF ve diğer Üniversitelerin sistemleri tarafından belirlenen müfredat gereğince sistem bu şekilde ilerliyor. İlerleyen süreçte bu konuda düzenlemeler yapılması & iyileştirmelere gidilerek kişilerin birden fazla bölümü eş zamanlı olarak okumasına imkan tanınması elbette mümkün fakat şu an için aynı anda aynı üniversiteden ikinci açık öğretim öğreniminizi gerçekleştirmeniz mümkün değil.

Halihazırda okumakta olduğunuz üniversiteye bağlı AÖF sisteminde yeni bir bölüme kayıt yaptırmak için öncelikle mevcut kaydınızın olduğu bölümde öğreniminizi tamamlayarak mezun olmanız gerekmektedir. Fakat artık o bölümü okumak istemiyor ve yeni bir bölüm okumak istiyorsanız mezun olmadan önce kaydınızı sistemden sildirerek tekrardan okumak istediğiniz bölüm için kayıt oluşturmanızın da mümkün olduğunu belirtmek isterim. (Tek Üniversite’de okumak için.)

aynı anda iki açıköğretim bölümü okunabilir mi

                Peki, Tek Bir Üniversitede Aynı Anda İki Açıköğretim Bölümüne Kayıt Yaptıramamanızın Sebebi Nedir?

Aynı anda iki açıköğretim bölümüne kayıt olabilmek için farklı üniversitelere başvurmanız gerekiyor. Aynı üniversitede 2 açık öğretim bölümünde öğrenim görmenizi engelleyen temel sebepler ise şunlar (Anadolu AÖF örnek alınmıştır);

 • AÖF öğrenci sisteminize giriş yaparken T.C. kimlik numaranızı kullanıyorsunuz,
 • AÖF sisteminde “Vize” olarak bilinen ara sınav ve “Final” olarak bilinen dönem sonu sınavları cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşiyor. Bu nedenle iki farklı bölüme kayıt olmanız halinde sınavlarınızın çakışacağı için kayıt yapmış olsanız dahi bir tanesinde kesin olarak başarısız oluyorsunuz.

Bu nedenler göz önünde bulundurulduğunda aynı anda iki açıköğretim üniversite okunur mu sorusunun yanıtı aynı üniversitede neden geçerli olmuyor daha anlaşılır ve mantığa yatkın olarak karşımıza çıkıyor. Elbette başta Anadolu Üniversitesi olmak üzere açık öğretim imkanı tanıyan üniversiteler sistemde çakışmalara neden olan bu problemleri aşmak için çalışmalar yürüterek ilerleyen yıllarda öğrencilerin aynı anda iki açıköğretim bölümünü aynı üniversitede okumasına imkan tanıyabilir.

Örnek 1 : Üniversite sınavında açık öğretim anadolu üniversitesi herhangibir bölüm kazandınız diyelim.2. üniversite kapsamında kayıtlar başladı diyelim.Tekrardan Anadolu üniversitesinden 2. üniversite kapsamında bölüm yazamazsınız.Bunun yerine Ata aöf’den 2. üniversite kapsamında bölüm yazabilirsiniz.

Örnek 2 : Üniversitede örgün ya da Aöf okuyorsunuz.Örgün okuyorsanız 2. üniversite kapsamında 2 bölüm daha okuyabilirsiniz.Örneğin ben Çukurova iktisat bölünde okurken Ata aöf’den iş sağlığı ve güvenliği,Anadolu üniversitesi Aöf’den web tasarım ve kodlama okudum.

Örnek 3 : Örneğin Aöf ya da örgün öğretim mezunusunuz.Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi Aöf’de 2 bölüm okuyabilirsiniz.Örneğin 1. bölüm olarak Ata Aöf iş sağlığı ve güvenliği , 2. üniversite olarak Anadolu üniversitesi Aöf’den bir bölüm yazabilirsiniz.Fakat burada mezun olduğunuz ya da okuduğunuz bölümün lisans mı önlisans mı olduğu da çok önemlidir.Sormak istediğiniz soruları konu altından yorum bölümünden sorabilirsiniz.

About

Comments

 1. Kubra dedi ki:

  Aof önlisans öğrencisiyim. Bu yıl sınava girip oaf lisans bölümüne kayit olup iki üniversiteyi aynı anda okuyabilir miyim?

  1. Feyza dedi ki:

   Hocam ben şimdi örgün önlisans işletme mezunuyum bu yıl yks ye girdim, istediğim bölüme örgünden yerleşemiyorum aöf ten yerleşebilirsem hem onu hem de yine aöf den 2.üniversite hakkımı kullanarak önlisans okuyabilir miyim?

  2. Yıldırım dedi ki:

   Hocam , ben ön lisans sosyal hizmetler okudum DGS ile lisans a tamamlayarak açık öğretimde sosyolojiden devam edeceğim şimdi ben İstanbul üniversitesi lisans sosyoloji açık öğretim den okurken Atatürk üniversitesi açıköğretim ön lisans tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümünü tyt puanım var tercih ederek iki bölümü birlikte farklı unversitelerde AÖF ten okuyabilirmiyim.

 2. gokmen catal dedi ki:

  daha once bır orgun bir lisans programı bititrdim,sonrasında acıkogretım fak. bir onlisans programı bitirdim ve su an adanalu uni. de bir lisans programına kayıtlıyım,dgs ye girerek anadolu uni den baska bir uzaktan egitim veren universitenin lisans programına kayıt olabilir miyim

 3. senem dedi ki:

  Merhaba,
  Örgün Lisans mezunuyum. İstanbul Üni. açıköğretimde 2. üni olarak İş Sağlığı ve Güvenliği okuyorum. Güz Döneminde Anadolu AÖF’e de başvurup 2. üniversite kapsamında başka bir bölüm daha okuyabilir miyim?

  1. admin dedi ki:

   Evet okuyabilirsiniz.

   1. Melisa dedi ki:

    Hocam merhabalar arkadaşım tercih sıramı değiştirmiş 1. Sırada Anadolu üniversitesi AÖF Adalet var 2. Sırada Atatürk üniversitesi AÖF tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü var. Ben 2. Tercihimi istiyorum bu durumda ne yapmam gerekiyor muhtemelen 1. Tercihim gelecek ama ben istemiyorum. yardımcı olursanız çok memnun olurum

    1. Es dedi ki:

     Merhaba ikinci tercihler başlayacak takip edin o zaman istediğiniz bölümü yazın.

     1. İncinur dedi ki:

      Merhaba ben kırıkkale üni büro yönetimi okuyorum ata aöfden bi bölüm anadolu aöfden başka bir bölüm okuyabilir miyim

 4. hakan dedi ki:

  mehabalar ben şuanda ataüni de ön lisans acik öğretim okuyarum bu sene sınavla tekrar bir acık öğretim lisansprogramını okuyabilir miyim

  1. admin dedi ki:

   4 yıllık Üniversite mezunuysanız Anadolu ünv açık öğretim programına başvurabilirsiniz.2. üniversite kapsamında kayıt yaptırmış olursunuz bu durumda.

   1. Aydın dedi ki:

    Aynı tyt puanı ile, puan yeterli ise,
    aynı yıl, i
    ki ayrı okulun AÖF proğramına birden kayıt mümkün mü?

  2. Suzan dedi ki:

   Aof bankacılık okuyorum kayıt döndürüp Atatürk ini açık öğretime kayıt yaptırmak istiyorum kayıt dondurdugumda harç yatirmam gerekiyor mu

  3. admin dedi ki:

   Farklı bir üniversitede olmak kaydıyla okuyabilirsiniz.

 5. Gülşah dedi ki:

  Merhabalar, ben lisans hemşirelik mezunuyum. Bu durumda önümüzdeki eğitim döneminde hiç üni. sınavına girmeden aynı anda aöf Anadolu üniversitesinde 2 yıllık acil durum ve afet yönetimi ile aöf Atatürk Üniversitesinde 4 yıllık sağlık yönetimi okuyabilir miyim?

  1. admin dedi ki:

   O üniversiteler bu bölümleri 2. üniversite adı altında bölüm olarak koymuşsa başvurup kaydolabilirsiniz.

 6. Rabia dedi ki:

  Merhaba, ben bu yıl üniversite sınavına gireceğim fakat planlarımda iki üniversite okumak var ama size soru sormam lazım. Ben ataüni aöf önlisans programında çocuk gelişimi okurken anadolu üni aöf önlisans da ilahiyat okuyabilir miyim aynı yıl da??

  1. admin dedi ki:

   2 . üniversite kapsamındaki bölümlere kaydolabilirsiniz.Her üniversite 2. üniversite adı altında bir başlık açar.O başlıkta dediğiniz bölüm yer alıyorsa başvurup kaydolabilirsiniz.

 7. İremmn dedi ki:

  Merhaba ben diyelim ki Anadolu üniversitesinin 170 puanlık bir AÖF bölümüne kaydoldum daha sonra başvuru zamanı geldiğinde İstanbul üniversitesinin 230 puanlık bir AÖF adalet bölümüne kaydolabilir miyim ? Yanıtlarsanız çok sevinirim teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Sadece 2. üniversite kapsamındaki bölümlere kaydolabilirsiniz.2. üniversite kapsamında başvuru alıyorsa o başvuru altında kaydolursunuz.

 8. Hamdi dedi ki:

  Bu yıl lisansa yerleşeceğim. Aynı anda hem auzef hem aöf e başvurup ikisine de bu yıl başlayabilir miyim? İkinci için bir dönem beklemem mi gerek?

 9. mehmet dedi ki:

  ben şu an istinye ünide ftr okuyorum. Aynı zamanda istanbul üniversitesinde açıktan 2 senelik sağlık kurumları işletmeciliğini okuyorum. 3. üni olarak yine istanbul üni 4 senelik çocuk gelişimi okuyabilir miyim ?

  1. Deniz dedi ki:

   İstanbul üni açıköğretimde kayıtlı olduğunuz bölümü bitirmeden auzef’de farklı bir bölüme başlayamazsınız

 10. ESRA dedi ki:

  Merhabalar, DGS ile önlisans bölümünü lisansa tamamlayıp, AÖF üzerinden kayıt yaptırıp; ayrıca YKS lie 4 yıllık yine bir AÖF bölümü okuyabiliyor muyum? Tabii farklı üniversitelerin AÖF’ünde..?

  Teşekkürler,iyi çalışmalar.

  1. Tugay Bilgiç dedi ki:

   Bende bunu merak ediyorum dış ticaret mezunuyum .YKS ye girip ekonomi kazandım AÖF sonra DGS ile dış ticareti yine AÖF ten yükseltebilir miyim yani 3 AÖF?

 11. Fatma dedi ki:

  Merhaba ilk ve acil yardım bölümü mezunuyum.anadolü üni.aöf de ikinci üniversite olarak lavorant ve veteriner sağlık okumaktayım.(2. Dönemdeyim).bu eğitmene devam ederken DGS ile lisans başka bir bölüm açık öğretim olarak okumak istiyorum ,olabilir mi?

 12. Ebru dedi ki:

  Merhaba ben hem Yalova üni önlisans diplomam hemde Bingöl üni lisans diplomam var. yks yada DGS ye girmeden İkinci üni kapsamında Ön lisans diplomamla ata AÖF’den ön lisanstan bir bölümü, lisans diplomamlada Anadolu aöf den bir lisans bölünü aynı anda kayıt yaptırabiliyor muyum?

 13. Zehra dedi ki:

  Merhabalar ben önlisans bankacılık ve sigortacılık okuyorum ayni anda ata aöf ve anadolu aöf 2.universite kapsamında 2 farklı bölüm daha okuyabilir miyim?

 14. zeynep dedi ki:

  Ben suan maliye 1 .sınıf öğrencisiyim anadolu acik öğretimde okuyorum .maliye okumaya devam ederken seneye hiç bir sınava girmeden ataturk universitesi adalet bolumune kayıt yaptirabilirmiyim .
  Yani anadolu universitesi maliye okurken ataturk universitesinde de adalet okuyabilir miyim
  .eğer olursa maliyeye devam ederken ataturk universitesi ne kayıt yaptırmak için tekrar universite sınavına girmeme gerek var mi bu seneki puanimi kullanabilirmiyim

 15. Ezgi dedi ki:

  Merhaba. Ben 2017 yılında örgün lisans bitirmiş, şehir planlama bölümü mezunuyum. Bu sene aöf önlisans yaşlı bakımı ve atatürk üni. Onlisans çocuk gelişimi bölümlerini beraber açıktan okuyabilir miyim?
  2.SORU: Bu bölümleri bitirdigim de hemsirelik yada okul oncesi olarak dgs puanıma göre lisansa tamamlamak istiyorum. Geçiş yaparken 2 side On lisans olduğu için sistemde sıkıntı yaşar miyim? Yardimci olursanız cok sevinirim

  1. Ceren dedi ki:

   DGS girerken önlisans seçimi yapın diyor yani yılda 1 bölüm için DGS girebilirsiniz

 16. kübra dedi ki:

  ben örgün ilahiyat fakultesi okumaktayım.bu yıl yaşlı bakım bitirip dgs ile anadolu aöf sosyal hizmetlere tamamlayacagım.bunları yaparken ata aöf web tasarımı okurken istanbul aöfde 4 yıllık çocuk gelişimi okuyabilirmiyim.

 17. Gökçe Çetin dedi ki:

  Merhaba,

  Hukuk mezunuyum. İkinci üniversite okumak istiyorum. Kariyer için sağlık yönetimi ve kişisel ilgim için de tarih okumak istiyorum. Her ikisini de aynı anda okuyabilir miyim? İkinci üniversite olarak iki bölüme de kayıt yaptırabilir miyim?

 18. sinem dedi ki:

  Bu sene hem örgüne hemde açıköğretim bölümüne kayıt olabilirmiyim?

 19. Beyza dedi ki:

  Merhaba, örgün önlisans grafik tasarım mezunuyum bu yıl dgsye girerek ata aöf de halka ilişkiler ve tanıtım bölümünü açıktan okuyarak aynı zamanda anadalo aöfte sosyal medya yöneticiliğini okuyabilitmiyim?

 20. Piraye dedi ki:

  Merhaba ben çok puanım 4 yıllık açık öğretim fakültesi çocuk gelişimi yetmiyor mesala Anadolu üniversitesinde 4 yıllık bir bölüm okuyup İstanbul üniversitesinde çocuk gelişimi okuyabilir miyim

 21. Piraye dedi ki:

  Merhaba benim puanım İstanbul üniversitesinde çocuk gelişimi bölümüne yetmiyor Anadolu üniversitesinde 4 yıllık bir bölüm kayıt olup aynı anda İstanbul üniversitesinde çocuk gelişimi bölümüne okuyabilir miyim

 22. Sevim dedi ki:

  Merhaba, aöf önlisans okuyorum. Birinci sınıf bitti. Bu sene başka aöf okuluna önlisans kaydı yaptıracağım, sınavların çakışması derken o kısımda nasıl bir sorun yaşarım? Anlayamadım o kısmı.

 23. muhammet demirel dedi ki:

  bir örgün lisan +1 anadolu aöf lisans + 1 ata aöf lisans okunur mu?

 24. Hatice dedi ki:

  Bir bölümü aktif halde okurken farklı üniversiteler üzerinden hem 2 hem 4 yıllık bölümleri açıktan okuyabilir miyiz?

 25. Merve dedi ki:

  Bir bölümü aktif halde okurken farklı üniversiteler üzerinden hem 2 hem 4 yıllık bölümleri aynı anda açıktan okuyabilir miyiz?

 26. ilker dedi ki:

  Merhaba hocam,
  İstatistik lisans mezunuyum.
  Anadolu üniversitesi açık öğretim bölümünden bir bölüm okumak istiyorum. Bunun yanında İstanbul üniversitesinin de ikinci üniversite olayından yararlanabiliyor muyum ?

  Tam olarak şu şekilde ;
  Anadolu üniversitesinden : Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Ön lisans)
  İstanbul Üniversitesinden : İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (Ön lisans)

  Bu şekilde kayıt olabiliyor muyum ?
  2 side Lisans(açıköğretim) olsa yada 1 lisans 1 ön lisans olsa (açıköğretim) bir problem oluyor mu ?

  1. admin dedi ki:

   Evet okuyabilirsiniz.

  2. Merve dedi ki:

   Merhabalar
   Ben bu sene Yks sınavına girdim
   Ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinden bir bölüm tercih edeceğim İnşallah
   Ve yine bu sene farklı bir Açıköğretim üniversitesi olması şartıyla 2. Üniversite kapsamında farklı bir bölüm daha okuyabilir miyim ?
   Yani aynı senede 2 Açıköğretime fakültesine ayrı olmak şartı ile başlayabilir miyim ?

 27. ahmet dedi ki:

  makü lisans mezunuyum.Bu sene aöfden çocuk gelişi mi ve aöfden tarih okumak istiyorum ikisinide aynı anda aynı sene başlayabilir miyim aynı üniversitede.

  eğer okuyabilirsem ikiside 4 yıllık olabilir mi yoksa biri lisans diğeri ön lisans mı olmak zorunda

  1. Deniz dedi ki:

   Aynı üniversitede aöfden iki farklı bölümü birden okuyamazsınız. Önce birini tamamlamanız gerekli

 28. Sevde dedi ki:

  Merhaba. Şuan örgün kamu yönetimi okuyorum. Anadolu aöf ikinci üni olarak adalet okuyorum ve yaz okuluyla mezunum. Seneye anadolu aofte başka bir bölümü ikinci üni olarak okuyabilir miyim ?

  1. Melisa dedi ki:

   Merhaba, şu an Akdeniz üniversitesinde sinema bölümünde örgün okuyorum ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi açık öğretimde felsefe okuyorum. Anadolu üniversitesinin açık öğretim fakültesinde 3.bölümü okuyabilmem için yksye girmem gerekir mi? Yoksa direkt kayıt yaptırabilir miyim?

 29. Melis d dedi ki:

  Ben örgün olarak beslenme diyetetik okuyorum. Anadolu AÖFten de sağlık yönetimi 4 yıllık okuyorum. Şimdi İstanbul üniversitesi psikolojiye kayıt olabilir miyim ikinci üniversite kapsamında?

 30. Dilek dedi ki:

  Merhabalar ben ön lisans çocuk gelişim mezunuyum bu sene yks ye girdim bu puanla herhangi bir AÖF lisans Bölümüne yerleşip daha sonra DGS puanıyla çocuk gelişim bölümünü lisansa tamamlamam mümkün müdür? Cevaplarsanız sevinirim… teşekkürler

  1. HİLAL NUR dedi ki:

   SORUNUN CEVABINA ULAŞTINIZ MI? AYNI KONUDAN MUZDARİBİM.

 31. Ayşe dedi ki:

  Ben daha yeni önlisans örgün eğitim den mezun Oldum tekrar yks ye girdim ve 4 yıllık açıktan okumak için tercih yapıcam aynı zamanda ikinci üniversite kapsamında tekrardan açıktan bölüm seçmek istiyorum şimdi bu bölüm 4 yıllık mı seçmem gerekir yoksa iki yıllık mı benim aklımı karıştıran iki yıllık mezunuyum ve tekrardan sınava girdiğim için 4 yolluk açıktan tercih yapıcam ikinci üniversite olarak hangisini baz almalıyım

 32. Kemal dedi ki:

  aöf Anadolu önlisans mezunuyum dgs ile bunu lisansa tamamlayıp,lisans okurken aynı anda 2021 yks ye girip ata aöf tıbbi sekreterlik okuyabilir miyim? teşekkür ederim

 33. özge dedi ki:

  Merhaba şu anda açıköğretim cocuk gelişimi lisans bölümü 3. Sınıfim. Bu sene üniversite sınavına girdim 2 yıllık bir bölüm okuyup atriyeten açıktan 2 yıllık ata dan ilahiyat okuyabilirmiyim yani 3 universite okuyabilirmiyim 1 aciktan lisans 1 aciktam onlisan 1 tane de orgun on lisans

 34. Arslan dedi ki:

  İyi günler.Benim de bir sorum var. Akdeniz Üniversitesi lisans bölümü RTS ikinci öğretim okuyorum. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi AÖF’sinde lisans bölümü olan Sosyoloji kaydım var. Merak ettiğim şey şu, İstanbul Üniversitesi AÖF’sinde bir lisans bölümüne daha kayıt yapabilir miyim?

 35. Simge dedi ki:

  Merhaba ben artvinde 2 yıllık üniversite okuyorum, mezun olmadım daha. Bu yıl tekrar yks sınavına girdim 2 tane farklı bölümü açıktan okuyabilirmiyim, birini Atatürk aöf diğerinde de anadalou aöf de, sınav punaımşa bir tercih yapabiliyorum diğer 2. Sini nasıl tercih edeceğim. 2 sinide açıktan okumak istiyorum.

 36. Filiz dedi ki:

  Örgün eğitim lisans bitirdim. Anadolu AÖF sosyoloji 2. Sınıfım. İstanbul Üni AÖF başka bir bölüm okuyabilir miyim 4 yıllık?

 37. Gizem dedi ki:

  Merhaba
  Ben iki yıl önce Beykent lojistik bölümünden mezun oldum dgsye girdim ama yerleşmedim onun yerine auzefe yani ikinci üniversiteye kayıt yaptırdım henüz ondan mezun olmadım ama dgsye tekrar girip lojistiği 4 yıllık yapmak için açıktan tercih yapabilirmiyim? Yani hem auzefte 2 yıllık okurken açıktan lojistiği 4 yıllığa tamamlayabilir miyim?

 38. Kevser dedi ki:

  Merhabalar,tercihlerin bitmesine cok az kaldi yardimci olursaniz cok sevinirim.Ben aof onlisans ilahiyat mezunuyum.bu sene dgs ye girdim ilahiyat lisans istiyorum uzaktan egitim.Aynu zamanda auzef cocuk gelisimi de istiyorum.yks ye girdim.Puanim yetiyor.ikisine kayit olur mu?

 39. Burçin Başıhoş dedi ki:

  Merhaba halkla ilişkiler lisans programı tercih edip yerleştirildiğimde aynı zamanda 2. Üniversite olarak lisans çocuk gelişimi tercih edebilirmiyim?

 40. şenol dedi ki:

  Merhaba ben bu yıl yks ye girdim ve aöf te laborant veterinerlik okumak istiyorum . Acaba 1 tıl aöf okuyup ilk senemde notum yüksek olursa 2.senet ercih yapıp herhangi laborant ve veteriner sağlık da örgün eğitime geçebilme şansım varmı

 41. Salih dedi ki:

  Merhabalar
  Ben ege üniversitesinde lisans öğrencisiyim kaydımı açık öğretimden yine bir lisans programına aldırıp 2.sene tekrar girmiş olduğum tyt puanımla başka bir açıköğretim önlisans programına kayıt olabilir miyim.Teşekkürler…

 42. LATİFE dedi ki:

  Merhaba, hem Anadolu üniversitesi aöf önlisans, hem istanbul üniversitesi önlisans hem de atatürk üniversitesi lisans okunabilir mi?

 43. hiphopcns dedi ki:

  bir üniversitede 1.öğretimden 4 yıllık felsefe yine aynı ünide 2.öğretimden 2 yıllık çocuk gelişimi okuyorum anadolu aöf de ise 4yıllık edebiyat okuyorum hiç biri bitmedi daha başka bir açıköğretim bölümüne ata yada auzefe kayıt yaptırabilirmiyim

 44. betigül tan dedi ki:

  merhaba lisan mezunuyum. AÖF 2. üniversite programı dahilinde 2 programa aynı öğretim yılı içerisinde kayıt yaptırabilir miyim?

  1. Deniz dedi ki:

   Merhaba, ben anadolu üni kayıt yaptırdım bu sene. İstanbul üni de farklı bir bölüme daha kayıt yaptırmak isterken hata mesajı verdi. Siz de aynı problemle karşılaştınız mı acaba?

 45. Neveser dedi ki:

  Merhaba dgs ile bir açıköğretim lisans programına yerleştikten sonra,ayni anda farkli bir üniversitenin başka bir açıköğretim lisans programında okuyabilirmiyim,tşkler…

 46. Esra dedi ki:

  Örgünden iki yıllık bir bölümden mezun oldum tekrar yks ye girdim ve açıköğretim den 4 yıllık halkla ilişkiler ve reklamcılık yazdım ona kayıt yaptıktan sonra ikinci üniversite olarak da İstanbul açıköğretim den 4 yıllık çocuk gelişim yazabilir miyim

 47. Nazlı dedi ki:

  Merhabalar ben akdeniz üniversitesi sağlık kurumları işletmeciliği mezunu oldum. Dgs ile açık öğretimden devam etmek istiyorum fakat atatürk üniversite adelet programına kayıtlıyım. Dgs ile açık öğretimde adelet programına kayıtlı olduğum için açıktan okumak istediğim sağlık yönetimi bölümüne yerleşmem de sıkıntı yaşar miyim örgün olarak da başka bir yer ve bölüme devam edip açıktan ise sağlık yönetimini okumak istiyorum. Dgs ile ikinci açıköğretim de yerleşmem nasıl olur teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Sıkıntı olmaz.Dgs ile örgün okuyacaksınız , aöf ile de ikinci üniversitenizi okuyabilirsiniz.

 48. Mor dedi ki:

  Merhaba ATA da halkla ilişkiler okuyorum ikinci üniversite lisans olarak istanbul ünv. çocuk gelişimi düşünüyordum ama bu çocuk gelişimini özelde üniversitede önlisanstan bitirdim sizce sorun olur mu?

  1. admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 49. İncinur dedi ki:

  Merhaba ben kırıkkale üni büro yönetimi okuyorum ata aöfden bi bölüm anadolu aöfden başka bir bölüm okuyabilir miyim

  1. admin dedi ki:

   Evet okuyabilirsiniz.

 50. semitendinosus dedi ki:

  Örgün onlisans mezunuyum aöf den farklı iki üniversite yaşlı bakım ve tds okuyabilir miyim (ikisi de yeni kayıt olacak)

 51. Mor dedi ki:

  Tekrardan merhaba
  4 yıllık kazandığım bölüm aktif değil şuan ücretini yatırmadım pasif gözüküyor
  İkinci üniversite başvurusunda bulunabilir miyim pasifken

 52. Kızılırmak dedi ki:

  İkinci üniversite okurken öğrenci belgesi alabiliyor muyuz

 53. eda dedi ki:

  Merhaba hocam 2 yıllık örgün üniversiteden mezunuyum. Dgs ile istanbul üniv acıköğretim seçeceğim. sonucların acıklanmasını bekliyorum. Ayrıcada 2. üniversitemden önlisans açıköğetim anadolu üniversitesi seçebilirmiyim.

 54. Deniz dedi ki:

  Merhaba,
  Aynı sene anadolu üni ve istanbul üniden iki farklı açık öğretim bölümüne kayıt yaptıramıyor muyuz? Anadolu üni kayıt oldum, istanbul üni kayıt olmak isterken hata mesajı verdi. Seneye kayıt yaptırabilmem mümkün olacak mı?

 55. Göksel dedi ki:

  Daha önce örgün okudum, mezun oldum.Şua anda da örgün bir bölümde okuyorum.2. sınıftayım.Aynı zamanda sınavsız ata aof yerel yönetimler bölümünde okuyorum ve Anadolu aöf pasif öğrenciyim.Umarım karışık olmamıştır.
  Cevap bulamadığım ve kimsenin cevap veremediği soru şu:
  Bu sene TYT-AYT ye girdim. auzef tercihi yaptım,tarih bölümüne yerleştim.2. üniversite değil.YKS ile.KAyıtlarımı sildirmeden kazandığım auzefe kayıt olabilirmiyim.Hepsi aynı anda olur mu?

 56. melisa dedi ki:

  merhaba hocam aynı anda örgün önlisans ve aöf önlisans okuyabilir miyim

  1. admin dedi ki:

   Okuyabilirsiniz.

 57. nur dedi ki:

  Merhaba örgün ve aöf farklı önlisans bölümlerden mezunum.Bu sene yks ile aöf lisans bölümü kazandım kaydımı yaptırdım. Bu sene DGS sınavına da girdim. Başka bir aöf lisans bölümü tercih edebilirmiyim.Yani aynı sene içerisinde farklı sınavlar ile farklı aöf lisans tercih yapabiliyormuyum.Yardımcı olursanız çok sevinirim:)

 58. nurdannn çanakkale dedi ki:

  merhabalar.ben ççmüde örgün biyoloji bölümünde kayıtlıyım.aynı anda anadolu aöf de ilahiyat önlisans kayıtlıyım.ata aöften sağlıkta lisans tamamlama olarak iş sağlığı güvenliğini kazandım kayıt yaptırmadım henüz.fakat şunu sormak istiyorum dgs’ye girdim ve oradan sağlık kurumları işletmeciliği olan açıktan yada uzaktan eğitimli bir bölümde kayıt yaptırmak istiyorum.yani 4. olarak aynı üniversitelerden olmadan başka bi üniversiteden kazanıp kayıt yaptırabilirmiyim.

 59. Görkem dedi ki:

  Merhaba ben örgün olarak ybs okuyorum ikinci üni olarak ta anadolu web tasarım ekstra olarak istanbul ünide açıköğretim okuyabilir miyim?

 60. Arda dedi ki:

  Bu yıl 2 yıllık örgün önlisans bölümüne kayıt yaptım ama okullar daha başlamadı kaydımı sildirip açık öğretime kaydını yapabilirmiyim

 61. Seval dedi ki:

  Merhaba ben örgün lisans mezunuyum ikinci üniversite olarak aynı anda hem Anadolu üni de aöf lisans, hemde Atatürk üni aöf önlisans okuyabilir miyim ?

 62. Uqur dedi ki:

  ATA AÖF üniversitesinde önlisans programı okuyorum. İkinci üniversite olarak Anadolu AÖF lisans programı okuyabilir miyim?

 63. hicran dedi ki:

  bu sene üniversiteyi kazandım ön lisans fakat açıktan da bölüm yazmak istiyorum ama lisans yazamıyor muyum yani önlisans okurken lisans bölümünü yazamaz mıyım

 64. HÜSEYİN dedi ki:

  AYNI ANDA İKİ AÇIKÖĞRETİM BÖLÜMÜNE FARKLI ÜNİVERSİTELERE İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAPSAMINDA YAZILABİLİR MİYİM

 65. miray dedi ki:

  merhaba ben önlisans mezunuyum dgs ile açıköğretim fakültesini tercih edeceğim. aynı zamanda başka bir üni. açıköğretim fakültesinden bir bölüm daha okumak istiyorum önlisans mı tercih etmeliyim yoksa lisans mı bildiğim kadarıyla daha dgs tercih sonucum belli olmadan lisans başvurusu yapamıyorum.

 66. CEYHUN BÖRÜ dedi ki:

  Hocam ben örgün son sınıfım. İkinci üni kapsamında auzefe kayıt yaptırdım. Ama anadolu aöf de okumak istiyorum. 3.olarakta anadolu aöf kayıt yaptırabilirmiyim ?. Teşekkürler…

 67. B dedi ki:

  merhaba, yks’den aldığım puanla anadolu üniv. sosyal hizmet bölümüne kayıt oldum aynı zamanda 2 yıllık radyoloji mezunuyum şimdi dgs ile tekrar anadolu üniv.’nin sağlık yönetimi bölümüne kayıt yaptırabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

pilavın yanına ne gider-kuş isimleri-kızlara güzel sözler - kardeş sözleri -at isimleri-yeğene güzel sözler- saxenda kullanıcı yorumları
-
bahis siteleri