Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu?

Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu?

Eşzamanlı olarak birden fazla üniversite öğrenimi almak isteyen kişilerin merak ettiği birçok konu ve soru bulunduğunu biliyorum. Bu konuda sıkça karşılaştığım ve merak eden arkadaşlar için yanıt vermek istediğim sorulardan birisi ise aynı anda iki açıköğretim üniversite okunur mu olacak. Aynı anda iki açıköğretim bölüm okunur mu sorusu normal üniversite öğrenimi ve yanında bir açıköğretim bölümü okumak istemeyen, tüm öğrenimini açıktan tamamlamak isteyen kişilerin aklına ilk gelen konulardan birisi.

Halihazırda bir üniversitenin örgün öğrenimine ya da açıköğretimine kayıtlı olan ve öğrenimini sürdüren öğrenciler için 2. Üniversite olarak bir açıköğretim bölümüne kayıt yaptırmak oldukça kolay ve mümkün olan bir durum fakat 2 farklı açıköğretim bölümüne aynı anda kayıt yapmak ise biraz kafa karıştırıcı olabiliyor.

Aynı Anda İki Açıköğretim Bölümü Okunabilir Mi ?

Halihazırda AÖF sisteminde bir kaydı bulunan ve öğrenim gören bir öğrenci okumakta olduğu bölümün yanına gelecek planları neticesinde bir bölüm daha ekleyerek iş imkanlarını genişletmeyi düşünebiliyor. Bu durumda kafasına ise “aynı anda iki açıköğretim bölümünü okuyabilir miyim” diye bir soru geliyor. Kısaca bu soruya yanıt vermek gerekirse hem evet hem hayır.Aslında şu noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.Öncelikle üniversite sınavına girerek bir bölüme yerleşmeniz gerekiyor ya da ister Aöf’den bir bölüm ister örgünden bir bölüm okumanız gerekir. Ardından 2. üniversite kapsamında Atatürk üniversitesi ve Anadolu üniversitesi’nde tercihlerinizi yaparak harç ücretlerini ödedikten sonra öğreniminize başlayabilirsiniz.Fakat dikkat etmeniz gereken nokta aöf okurken aynı üniversitenin açıköğretim fakültesinde 2.bölümü okuyamayacağınızdır. Farklı bir örnek vermek gerekirse; Örgün ya da aöf bölümü bitirdiniz 2.üniversiteyi Ata aöf, 3 üniversiteyi Anadolu aöf’den okuyabilirsiniz. Daha iyi anlayabilmeniz adına yazımızın sonundaki örnekleri iyi inceleyin.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Instagram Hikayeme Nasıl Anket Eklerim?

Aynı anda bir üniversiteye bağlı açık öğretim sisteminde eş zamanlı olarak 1 bölüme kayıt olabilirsiniz. Fakat, hem Anadolu Üniversitesi AÖF sistemi hem de Atatürk Üniversitesi AÖF sistemine kayıt olarak aynı zamanda farklı 2 açık öğretim fırsatı sunan Üniversitesi üzerinden 2 farklı bölüm okuyabilirsiniz.

Güncel anlamda tek bir Üniversitenin sunmuş olduğu açık öğretim sistemleri üzerinden eş zamanlı olarak tek bir bölüm okunabiliyor. Anadolu Üniversitesi AÖF ve diğer Üniversitelerin sistemleri tarafından belirlenen müfredat gereğince sistem bu şekilde ilerliyor. İlerleyen süreçte bu konuda düzenlemeler yapılması & iyileştirmelere gidilerek kişilerin birden fazla bölümü eş zamanlı olarak okumasına imkan tanınması elbette mümkün fakat şu an için aynı anda aynı üniversiteden ikinci açık öğretim öğreniminizi gerçekleştirmeniz mümkün değil.

Halihazırda okumakta olduğunuz üniversiteye bağlı AÖF sisteminde yeni bir bölüme kayıt yaptırmak için öncelikle mevcut kaydınızın olduğu bölümde öğreniminizi tamamlayarak mezun olmanız gerekmektedir. Fakat artık o bölümü okumak istemiyor ve yeni bir bölüm okumak istiyorsanız mezun olmadan önce kaydınızı sistemden sildirerek tekrardan okumak istediğiniz bölüm için kayıt oluşturmanızın da mümkün olduğunu belirtmek isterim. (Tek Üniversite’de okumak için.)

aynı anda iki açıköğretim bölümü okunabilir mi

                Peki, Tek Bir Üniversitede Aynı Anda İki Açıköğretim Bölümüne Kayıt Yaptıramamanızın Sebebi Nedir?

Aynı anda iki açıköğretim bölümüne kayıt olabilmek için farklı üniversitelere başvurmanız gerekiyor. Aynı üniversitede 2 açık öğretim bölümünde öğrenim görmenizi engelleyen temel sebepler ise şunlar (Anadolu AÖF örnek alınmıştır);

 • AÖF öğrenci sisteminize giriş yaparken T.C. kimlik numaranızı kullanıyorsunuz,
 • AÖF sisteminde “Vize” olarak bilinen ara sınav ve “Final” olarak bilinen dönem sonu sınavları cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşiyor. Bu nedenle iki farklı bölüme kayıt olmanız halinde sınavlarınızın çakışacağı için kayıt yapmış olsanız dahi bir tanesinde kesin olarak başarısız oluyorsunuz.
Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  2. El Eşyalarımı Nerede Satabilirim ?

Bu nedenler göz önünde bulundurulduğunda aynı anda iki açıköğretim üniversite okunur mu sorusunun yanıtı aynı üniversitede neden geçerli olmuyor daha anlaşılır ve mantığa yatkın olarak karşımıza çıkıyor. Elbette başta Anadolu Üniversitesi olmak üzere açık öğretim imkanı tanıyan üniversiteler sistemde çakışmalara neden olan bu problemleri aşmak için çalışmalar yürüterek ilerleyen yıllarda öğrencilerin aynı anda iki açıköğretim bölümünü aynı üniversitede okumasına imkan tanıyabilir.

Örnek 1 : Üniversite sınavında açık öğretim anadolu üniversitesi herhangibir bölüm kazandınız diyelim.2. üniversite kapsamında kayıtlar başladı diyelim.Tekrardan Anadolu üniversitesinden 2. üniversite kapsamında bölüm yazamazsınız.Bunun yerine Ata aöf’den 2. üniversite kapsamında bölüm yazabilirsiniz.

Örnek 2 : Üniversitede örgün ya da Aöf okuyorsunuz.Örgün okuyorsanız 2. üniversite kapsamında 2 bölüm daha okuyabilirsiniz.Örneğin ben Çukurova iktisat bölünde okurken Ata aöf’den iş sağlığı ve güvenliği,Anadolu üniversitesi Aöf’den web tasarım ve kodlama okudum.

Örnek 3 : Örneğin Aöf ya da örgün öğretim mezunusunuz.Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi Aöf’de 2 bölüm okuyabilirsiniz.Örneğin 1. bölüm olarak Ata Aöf iş sağlığı ve güvenliği , 2. üniversite olarak Anadolu üniversitesi Aöf’den bir bölüm yazabilirsiniz.Fakat burada mezun olduğunuz ya da okuduğunuz bölümün lisans mı önlisans mı olduğu da çok önemlidir.Sormak istediğiniz soruları konu altından yorum bölümünden sorabilirsiniz.

 

Related Posts

Instagramda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Yeni gelen güncellemelerden sonra instagramda ekran görüntüsü nasıl alınır? Ayrıca instagramda ekran görüntüsü bildirimi gider mi merak ediyor musunuz?

Ponçik ne demek ?

Ponçik kelimesini çevrenizden mutlaka duymuşsunuzdur. Bugün o yüzden ponçik ne demek konusunu işleyeceğiz. Size ponçik diyen birisi acaba ne demiştir diye düşünmüşsünüzdür. Ponçik ne demek Ponçik aslında…

birinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız

Birinin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Birinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız biliyor musunuz? Bir kişinin senden hoşlandığını nasıl anlarsın merak ediyorsan tüm detaylar bu yazıda.

Android Telefon Rehberi Kopyalama & Yedekleme

Android cihaz kullanıcıları yıllar içerisinde rehberine kaydetmiş olduğu kişileri kaybetmemek için kuşkusuz bunları yedeklemek & güvenli bir yere kopyalamak isteyecektir. Cep telefonunuz olağandışı bir durum sonucunda arızalanması,…

iPhone Rehber Yedekleme

iPhone rehber yedekleme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz. iCloud kullanarak iphone rehber yedekleme ya da turkcell rehber yedekleme işlemi.

Whatsapp Hikayede Video Paylaşma

Snapchat ile hayatımıza giren ve yalnızca 24 saatliğine kullanıcıların “Hikaye” ya da “Durum” olarak adlandırılan alanlarda fotoğraf, video ya da yazı paylaşmasına imkan tanıyan bir özellik başlangıçta…

This Post Has 163 Comments

 1. Aof önlisans öğrencisiyim. Bu yıl sınava girip oaf lisans bölümüne kayit olup iki üniversiteyi aynı anda okuyabilir miyim?

  1. Hocam ben şimdi örgün önlisans işletme mezunuyum bu yıl yks ye girdim, istediğim bölüme örgünden yerleşemiyorum aöf ten yerleşebilirsem hem onu hem de yine aöf den 2.üniversite hakkımı kullanarak önlisans okuyabilir miyim?

  2. Hocam , ben ön lisans sosyal hizmetler okudum DGS ile lisans a tamamlayarak açık öğretimde sosyolojiden devam edeceğim şimdi ben İstanbul üniversitesi lisans sosyoloji açık öğretim den okurken Atatürk üniversitesi açıköğretim ön lisans tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümünü tyt puanım var tercih ederek iki bölümü birlikte farklı unversitelerde AÖF ten okuyabilirmiyim.

  3. Hocam merhaba ben örgün eğitimde lisans öğrencisi üçüncü sınıfım. Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesinde de dışarıdan bir tane önlisans okuyorum. Aofte okuduğum bölüm bu dönem bitiyor. Acaba yks sınavına girmeden aofte lisans bölüme de kayıt yaptırabilir miyim?

 2. daha once bır orgun bir lisans programı bititrdim,sonrasında acıkogretım fak. bir onlisans programı bitirdim ve su an adanalu uni. de bir lisans programına kayıtlıyım,dgs ye girerek anadolu uni den baska bir uzaktan egitim veren universitenin lisans programına kayıt olabilir miyim

 3. Merhaba,
  Örgün Lisans mezunuyum. İstanbul Üni. açıköğretimde 2. üni olarak İş Sağlığı ve Güvenliği okuyorum. Güz Döneminde Anadolu AÖF’e de başvurup 2. üniversite kapsamında başka bir bölüm daha okuyabilir miyim?

   1. Hocam merhabalar arkadaşım tercih sıramı değiştirmiş 1. Sırada Anadolu üniversitesi AÖF Adalet var 2. Sırada Atatürk üniversitesi AÖF tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü var. Ben 2. Tercihimi istiyorum bu durumda ne yapmam gerekiyor muhtemelen 1. Tercihim gelecek ama ben istemiyorum. yardımcı olursanız çok memnun olurum

     1. Merhaba ben kırıkkale üni büro yönetimi okuyorum ata aöfden bi bölüm anadolu aöfden başka bir bölüm okuyabilir miyim

 4. mehabalar ben şuanda ataüni de ön lisans acik öğretim okuyarum bu sene sınavla tekrar bir acık öğretim lisansprogramını okuyabilir miyim

  1. 4 yıllık Üniversite mezunuysanız Anadolu ünv açık öğretim programına başvurabilirsiniz.2. üniversite kapsamında kayıt yaptırmış olursunuz bu durumda.

   1. Aynı tyt puanı ile, puan yeterli ise,
    aynı yıl, i
    ki ayrı okulun AÖF proğramına birden kayıt mümkün mü?

  2. Aof bankacılık okuyorum kayıt döndürüp Atatürk ini açık öğretime kayıt yaptırmak istiyorum kayıt dondurdugumda harç yatirmam gerekiyor mu

   1. Merhaba yazınızı sonuna kadar okudum ve şöyle bir soru işareti oldu bende. lisans matematik mezunuyum . aynı anda hem anadolu üniversitesi hem de atatürk üniversitesinden 2 bölüm okumak istiyorum . sizin dediğiniz gibi aynı günlerde sınavlar çakışır mı acaba ? zor yanları nedir? cevaplarsanız sevinirim

    1. Çakışmaz farklı günlerde oluyor. Atatürk üniversitesinin soruları daha kolay.Anadolu üniversitesi çok kasıyor.

     1. Hocam merhaba ben önlisans mezunuyum ikinci üniversite olarak Anadolu aöf önlisansa kayıt yaptım Atatürk aöf de ikinci üniversite hakkımı kullanıp başka bir önlisansa başvuru yapabilirmiyim?

 5. Merhabalar, ben lisans hemşirelik mezunuyum. Bu durumda önümüzdeki eğitim döneminde hiç üni. sınavına girmeden aynı anda aöf Anadolu üniversitesinde 2 yıllık acil durum ve afet yönetimi ile aöf Atatürk Üniversitesinde 4 yıllık sağlık yönetimi okuyabilir miyim?

  1. O üniversiteler bu bölümleri 2. üniversite adı altında bölüm olarak koymuşsa başvurup kaydolabilirsiniz.

 6. Merhaba, ben bu yıl üniversite sınavına gireceğim fakat planlarımda iki üniversite okumak var ama size soru sormam lazım. Ben ataüni aöf önlisans programında çocuk gelişimi okurken anadolu üni aöf önlisans da ilahiyat okuyabilir miyim aynı yıl da??

  1. 2 . üniversite kapsamındaki bölümlere kaydolabilirsiniz.Her üniversite 2. üniversite adı altında bir başlık açar.O başlıkta dediğiniz bölüm yer alıyorsa başvurup kaydolabilirsiniz.

 7. Merhaba ben diyelim ki Anadolu üniversitesinin 170 puanlık bir AÖF bölümüne kaydoldum daha sonra başvuru zamanı geldiğinde İstanbul üniversitesinin 230 puanlık bir AÖF adalet bölümüne kaydolabilir miyim ? Yanıtlarsanız çok sevinirim teşekkürler.

  1. Sadece 2. üniversite kapsamındaki bölümlere kaydolabilirsiniz.2. üniversite kapsamında başvuru alıyorsa o başvuru altında kaydolursunuz.

 8. Bu yıl lisansa yerleşeceğim. Aynı anda hem auzef hem aöf e başvurup ikisine de bu yıl başlayabilir miyim? İkinci için bir dönem beklemem mi gerek?

 9. ben şu an istinye ünide ftr okuyorum. Aynı zamanda istanbul üniversitesinde açıktan 2 senelik sağlık kurumları işletmeciliğini okuyorum. 3. üni olarak yine istanbul üni 4 senelik çocuk gelişimi okuyabilir miyim ?

  1. İstanbul üni açıköğretimde kayıtlı olduğunuz bölümü bitirmeden auzef’de farklı bir bölüme başlayamazsınız

 10. Merhabalar, DGS ile önlisans bölümünü lisansa tamamlayıp, AÖF üzerinden kayıt yaptırıp; ayrıca YKS lie 4 yıllık yine bir AÖF bölümü okuyabiliyor muyum? Tabii farklı üniversitelerin AÖF’ünde..?

  Teşekkürler,iyi çalışmalar.

  1. Bende bunu merak ediyorum dış ticaret mezunuyum .YKS ye girip ekonomi kazandım AÖF sonra DGS ile dış ticareti yine AÖF ten yükseltebilir miyim yani 3 AÖF?

 11. Merhaba ilk ve acil yardım bölümü mezunuyum.anadolü üni.aöf de ikinci üniversite olarak lavorant ve veteriner sağlık okumaktayım.(2. Dönemdeyim).bu eğitmene devam ederken DGS ile lisans başka bir bölüm açık öğretim olarak okumak istiyorum ,olabilir mi?

 12. Merhaba ben hem Yalova üni önlisans diplomam hemde Bingöl üni lisans diplomam var. yks yada DGS ye girmeden İkinci üni kapsamında Ön lisans diplomamla ata AÖF’den ön lisanstan bir bölümü, lisans diplomamlada Anadolu aöf den bir lisans bölünü aynı anda kayıt yaptırabiliyor muyum?

 13. Merhabalar ben önlisans bankacılık ve sigortacılık okuyorum ayni anda ata aöf ve anadolu aöf 2.universite kapsamında 2 farklı bölüm daha okuyabilir miyim?

 14. Ben suan maliye 1 .sınıf öğrencisiyim anadolu acik öğretimde okuyorum .maliye okumaya devam ederken seneye hiç bir sınava girmeden ataturk universitesi adalet bolumune kayıt yaptirabilirmiyim .
  Yani anadolu universitesi maliye okurken ataturk universitesinde de adalet okuyabilir miyim
  .eğer olursa maliyeye devam ederken ataturk universitesi ne kayıt yaptırmak için tekrar universite sınavına girmeme gerek var mi bu seneki puanimi kullanabilirmiyim

 15. Merhaba. Ben 2017 yılında örgün lisans bitirmiş, şehir planlama bölümü mezunuyum. Bu sene aöf önlisans yaşlı bakımı ve atatürk üni. Onlisans çocuk gelişimi bölümlerini beraber açıktan okuyabilir miyim?
  2.SORU: Bu bölümleri bitirdigim de hemsirelik yada okul oncesi olarak dgs puanıma göre lisansa tamamlamak istiyorum. Geçiş yaparken 2 side On lisans olduğu için sistemde sıkıntı yaşar miyim? Yardimci olursanız cok sevinirim

 16. ben örgün ilahiyat fakultesi okumaktayım.bu yıl yaşlı bakım bitirip dgs ile anadolu aöf sosyal hizmetlere tamamlayacagım.bunları yaparken ata aöf web tasarımı okurken istanbul aöfde 4 yıllık çocuk gelişimi okuyabilirmiyim.

 17. Merhaba,

  Hukuk mezunuyum. İkinci üniversite okumak istiyorum. Kariyer için sağlık yönetimi ve kişisel ilgim için de tarih okumak istiyorum. Her ikisini de aynı anda okuyabilir miyim? İkinci üniversite olarak iki bölüme de kayıt yaptırabilir miyim?

 18. Merhaba, örgün önlisans grafik tasarım mezunuyum bu yıl dgsye girerek ata aöf de halka ilişkiler ve tanıtım bölümünü açıktan okuyarak aynı zamanda anadalo aöfte sosyal medya yöneticiliğini okuyabilitmiyim?

 19. Merhaba ben çok puanım 4 yıllık açık öğretim fakültesi çocuk gelişimi yetmiyor mesala Anadolu üniversitesinde 4 yıllık bir bölüm okuyup İstanbul üniversitesinde çocuk gelişimi okuyabilir miyim

 20. Merhaba benim puanım İstanbul üniversitesinde çocuk gelişimi bölümüne yetmiyor Anadolu üniversitesinde 4 yıllık bir bölüm kayıt olup aynı anda İstanbul üniversitesinde çocuk gelişimi bölümüne okuyabilir miyim

 21. Merhaba, aöf önlisans okuyorum. Birinci sınıf bitti. Bu sene başka aöf okuluna önlisans kaydı yaptıracağım, sınavların çakışması derken o kısımda nasıl bir sorun yaşarım? Anlayamadım o kısmı.

 22. Bir bölümü aktif halde okurken farklı üniversiteler üzerinden hem 2 hem 4 yıllık bölümleri açıktan okuyabilir miyiz?

 23. Bir bölümü aktif halde okurken farklı üniversiteler üzerinden hem 2 hem 4 yıllık bölümleri aynı anda açıktan okuyabilir miyiz?

 24. Merhaba hocam,
  İstatistik lisans mezunuyum.
  Anadolu üniversitesi açık öğretim bölümünden bir bölüm okumak istiyorum. Bunun yanında İstanbul üniversitesinin de ikinci üniversite olayından yararlanabiliyor muyum ?

  Tam olarak şu şekilde ;
  Anadolu üniversitesinden : Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Ön lisans)
  İstanbul Üniversitesinden : İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (Ön lisans)

  Bu şekilde kayıt olabiliyor muyum ?
  2 side Lisans(açıköğretim) olsa yada 1 lisans 1 ön lisans olsa (açıköğretim) bir problem oluyor mu ?

  1. Merhabalar
   Ben bu sene Yks sınavına girdim
   Ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinden bir bölüm tercih edeceğim İnşallah
   Ve yine bu sene farklı bir Açıköğretim üniversitesi olması şartıyla 2. Üniversite kapsamında farklı bir bölüm daha okuyabilir miyim ?
   Yani aynı senede 2 Açıköğretime fakültesine ayrı olmak şartı ile başlayabilir miyim ?

 25. makü lisans mezunuyum.Bu sene aöfden çocuk gelişi mi ve aöfden tarih okumak istiyorum ikisinide aynı anda aynı sene başlayabilir miyim aynı üniversitede.

  eğer okuyabilirsem ikiside 4 yıllık olabilir mi yoksa biri lisans diğeri ön lisans mı olmak zorunda

  1. Aynı üniversitede aöfden iki farklı bölümü birden okuyamazsınız. Önce birini tamamlamanız gerekli

 26. Merhaba. Şuan örgün kamu yönetimi okuyorum. Anadolu aöf ikinci üni olarak adalet okuyorum ve yaz okuluyla mezunum. Seneye anadolu aofte başka bir bölümü ikinci üni olarak okuyabilir miyim ?

  1. Merhaba, şu an Akdeniz üniversitesinde sinema bölümünde örgün okuyorum ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi açık öğretimde felsefe okuyorum. Anadolu üniversitesinin açık öğretim fakültesinde 3.bölümü okuyabilmem için yksye girmem gerekir mi? Yoksa direkt kayıt yaptırabilir miyim?

 27. Ben örgün olarak beslenme diyetetik okuyorum. Anadolu AÖFten de sağlık yönetimi 4 yıllık okuyorum. Şimdi İstanbul üniversitesi psikolojiye kayıt olabilir miyim ikinci üniversite kapsamında?

 28. Merhabalar ben ön lisans çocuk gelişim mezunuyum bu sene yks ye girdim bu puanla herhangi bir AÖF lisans Bölümüne yerleşip daha sonra DGS puanıyla çocuk gelişim bölümünü lisansa tamamlamam mümkün müdür? Cevaplarsanız sevinirim… teşekkürler

 29. Ben daha yeni önlisans örgün eğitim den mezun Oldum tekrar yks ye girdim ve 4 yıllık açıktan okumak için tercih yapıcam aynı zamanda ikinci üniversite kapsamında tekrardan açıktan bölüm seçmek istiyorum şimdi bu bölüm 4 yıllık mı seçmem gerekir yoksa iki yıllık mı benim aklımı karıştıran iki yıllık mezunuyum ve tekrardan sınava girdiğim için 4 yolluk açıktan tercih yapıcam ikinci üniversite olarak hangisini baz almalıyım

 30. aöf Anadolu önlisans mezunuyum dgs ile bunu lisansa tamamlayıp,lisans okurken aynı anda 2021 yks ye girip ata aöf tıbbi sekreterlik okuyabilir miyim? teşekkür ederim

 31. Merhaba şu anda açıköğretim cocuk gelişimi lisans bölümü 3. Sınıfim. Bu sene üniversite sınavına girdim 2 yıllık bir bölüm okuyup atriyeten açıktan 2 yıllık ata dan ilahiyat okuyabilirmiyim yani 3 universite okuyabilirmiyim 1 aciktan lisans 1 aciktam onlisan 1 tane de orgun on lisans

 32. İyi günler.Benim de bir sorum var. Akdeniz Üniversitesi lisans bölümü RTS ikinci öğretim okuyorum. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi AÖF’sinde lisans bölümü olan Sosyoloji kaydım var. Merak ettiğim şey şu, İstanbul Üniversitesi AÖF’sinde bir lisans bölümüne daha kayıt yapabilir miyim?

 33. Merhaba ben artvinde 2 yıllık üniversite okuyorum, mezun olmadım daha. Bu yıl tekrar yks sınavına girdim 2 tane farklı bölümü açıktan okuyabilirmiyim, birini Atatürk aöf diğerinde de anadalou aöf de, sınav punaımşa bir tercih yapabiliyorum diğer 2. Sini nasıl tercih edeceğim. 2 sinide açıktan okumak istiyorum.

 34. Örgün eğitim lisans bitirdim. Anadolu AÖF sosyoloji 2. Sınıfım. İstanbul Üni AÖF başka bir bölüm okuyabilir miyim 4 yıllık?

 35. Merhaba
  Ben iki yıl önce Beykent lojistik bölümünden mezun oldum dgsye girdim ama yerleşmedim onun yerine auzefe yani ikinci üniversiteye kayıt yaptırdım henüz ondan mezun olmadım ama dgsye tekrar girip lojistiği 4 yıllık yapmak için açıktan tercih yapabilirmiyim? Yani hem auzefte 2 yıllık okurken açıktan lojistiği 4 yıllığa tamamlayabilir miyim?

 36. Merhabalar,tercihlerin bitmesine cok az kaldi yardimci olursaniz cok sevinirim.Ben aof onlisans ilahiyat mezunuyum.bu sene dgs ye girdim ilahiyat lisans istiyorum uzaktan egitim.Aynu zamanda auzef cocuk gelisimi de istiyorum.yks ye girdim.Puanim yetiyor.ikisine kayit olur mu?

 37. Merhaba halkla ilişkiler lisans programı tercih edip yerleştirildiğimde aynı zamanda 2. Üniversite olarak lisans çocuk gelişimi tercih edebilirmiyim?

 38. Merhaba ben bu yıl yks ye girdim ve aöf te laborant veterinerlik okumak istiyorum . Acaba 1 tıl aöf okuyup ilk senemde notum yüksek olursa 2.senet ercih yapıp herhangi laborant ve veteriner sağlık da örgün eğitime geçebilme şansım varmı

 39. Merhabalar
  Ben ege üniversitesinde lisans öğrencisiyim kaydımı açık öğretimden yine bir lisans programına aldırıp 2.sene tekrar girmiş olduğum tyt puanımla başka bir açıköğretim önlisans programına kayıt olabilir miyim.Teşekkürler…

 40. Merhaba, hem Anadolu üniversitesi aöf önlisans, hem istanbul üniversitesi önlisans hem de atatürk üniversitesi lisans okunabilir mi?

 41. bir üniversitede 1.öğretimden 4 yıllık felsefe yine aynı ünide 2.öğretimden 2 yıllık çocuk gelişimi okuyorum anadolu aöf de ise 4yıllık edebiyat okuyorum hiç biri bitmedi daha başka bir açıköğretim bölümüne ata yada auzefe kayıt yaptırabilirmiyim

 42. merhaba lisan mezunuyum. AÖF 2. üniversite programı dahilinde 2 programa aynı öğretim yılı içerisinde kayıt yaptırabilir miyim?

  1. Merhaba, ben anadolu üni kayıt yaptırdım bu sene. İstanbul üni de farklı bir bölüme daha kayıt yaptırmak isterken hata mesajı verdi. Siz de aynı problemle karşılaştınız mı acaba?

 43. Merhaba dgs ile bir açıköğretim lisans programına yerleştikten sonra,ayni anda farkli bir üniversitenin başka bir açıköğretim lisans programında okuyabilirmiyim,tşkler…

 44. Örgünden iki yıllık bir bölümden mezun oldum tekrar yks ye girdim ve açıköğretim den 4 yıllık halkla ilişkiler ve reklamcılık yazdım ona kayıt yaptıktan sonra ikinci üniversite olarak da İstanbul açıköğretim den 4 yıllık çocuk gelişim yazabilir miyim

 45. Merhabalar ben akdeniz üniversitesi sağlık kurumları işletmeciliği mezunu oldum. Dgs ile açık öğretimden devam etmek istiyorum fakat atatürk üniversite adelet programına kayıtlıyım. Dgs ile açık öğretimde adelet programına kayıtlı olduğum için açıktan okumak istediğim sağlık yönetimi bölümüne yerleşmem de sıkıntı yaşar miyim örgün olarak da başka bir yer ve bölüme devam edip açıktan ise sağlık yönetimini okumak istiyorum. Dgs ile ikinci açıköğretim de yerleşmem nasıl olur teşekkür ederim

 46. Merhaba ATA da halkla ilişkiler okuyorum ikinci üniversite lisans olarak istanbul ünv. çocuk gelişimi düşünüyordum ama bu çocuk gelişimini özelde üniversitede önlisanstan bitirdim sizce sorun olur mu?

 47. Merhaba ben kırıkkale üni büro yönetimi okuyorum ata aöfden bi bölüm anadolu aöfden başka bir bölüm okuyabilir miyim

 48. Örgün onlisans mezunuyum aöf den farklı iki üniversite yaşlı bakım ve tds okuyabilir miyim (ikisi de yeni kayıt olacak)

 49. Tekrardan merhaba
  4 yıllık kazandığım bölüm aktif değil şuan ücretini yatırmadım pasif gözüküyor
  İkinci üniversite başvurusunda bulunabilir miyim pasifken

 50. Merhaba hocam 2 yıllık örgün üniversiteden mezunuyum. Dgs ile istanbul üniv acıköğretim seçeceğim. sonucların acıklanmasını bekliyorum. Ayrıcada 2. üniversitemden önlisans açıköğetim anadolu üniversitesi seçebilirmiyim.

 51. Merhaba,
  Aynı sene anadolu üni ve istanbul üniden iki farklı açık öğretim bölümüne kayıt yaptıramıyor muyuz? Anadolu üni kayıt oldum, istanbul üni kayıt olmak isterken hata mesajı verdi. Seneye kayıt yaptırabilmem mümkün olacak mı?

 52. Daha önce örgün okudum, mezun oldum.Şua anda da örgün bir bölümde okuyorum.2. sınıftayım.Aynı zamanda sınavsız ata aof yerel yönetimler bölümünde okuyorum ve Anadolu aöf pasif öğrenciyim.Umarım karışık olmamıştır.
  Cevap bulamadığım ve kimsenin cevap veremediği soru şu:
  Bu sene TYT-AYT ye girdim. auzef tercihi yaptım,tarih bölümüne yerleştim.2. üniversite değil.YKS ile.KAyıtlarımı sildirmeden kazandığım auzefe kayıt olabilirmiyim.Hepsi aynı anda olur mu?

 53. Merhaba örgün ve aöf farklı önlisans bölümlerden mezunum.Bu sene yks ile aöf lisans bölümü kazandım kaydımı yaptırdım. Bu sene DGS sınavına da girdim. Başka bir aöf lisans bölümü tercih edebilirmiyim.Yani aynı sene içerisinde farklı sınavlar ile farklı aöf lisans tercih yapabiliyormuyum.Yardımcı olursanız çok sevinirim:)

 54. merhabalar.ben ççmüde örgün biyoloji bölümünde kayıtlıyım.aynı anda anadolu aöf de ilahiyat önlisans kayıtlıyım.ata aöften sağlıkta lisans tamamlama olarak iş sağlığı güvenliğini kazandım kayıt yaptırmadım henüz.fakat şunu sormak istiyorum dgs’ye girdim ve oradan sağlık kurumları işletmeciliği olan açıktan yada uzaktan eğitimli bir bölümde kayıt yaptırmak istiyorum.yani 4. olarak aynı üniversitelerden olmadan başka bi üniversiteden kazanıp kayıt yaptırabilirmiyim.

 55. Merhaba ben örgün olarak ybs okuyorum ikinci üni olarak ta anadolu web tasarım ekstra olarak istanbul ünide açıköğretim okuyabilir miyim?

 56. Bu yıl 2 yıllık örgün önlisans bölümüne kayıt yaptım ama okullar daha başlamadı kaydımı sildirip açık öğretime kaydını yapabilirmiyim

 57. Merhaba ben örgün lisans mezunuyum ikinci üniversite olarak aynı anda hem Anadolu üni de aöf lisans, hemde Atatürk üni aöf önlisans okuyabilir miyim ?

 58. ATA AÖF üniversitesinde önlisans programı okuyorum. İkinci üniversite olarak Anadolu AÖF lisans programı okuyabilir miyim?

 59. bu sene üniversiteyi kazandım ön lisans fakat açıktan da bölüm yazmak istiyorum ama lisans yazamıyor muyum yani önlisans okurken lisans bölümünü yazamaz mıyım

 60. AYNI ANDA İKİ AÇIKÖĞRETİM BÖLÜMÜNE FARKLI ÜNİVERSİTELERE İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAPSAMINDA YAZILABİLİR MİYİM

 61. merhaba ben önlisans mezunuyum dgs ile açıköğretim fakültesini tercih edeceğim. aynı zamanda başka bir üni. açıköğretim fakültesinden bir bölüm daha okumak istiyorum önlisans mı tercih etmeliyim yoksa lisans mı bildiğim kadarıyla daha dgs tercih sonucum belli olmadan lisans başvurusu yapamıyorum.

 62. Hocam ben örgün son sınıfım. İkinci üni kapsamında auzefe kayıt yaptırdım. Ama anadolu aöf de okumak istiyorum. 3.olarakta anadolu aöf kayıt yaptırabilirmiyim ?. Teşekkürler…

 63. merhaba, yks’den aldığım puanla anadolu üniv. sosyal hizmet bölümüne kayıt oldum aynı zamanda 2 yıllık radyoloji mezunuyum şimdi dgs ile tekrar anadolu üniv.’nin sağlık yönetimi bölümüne kayıt yaptırabilir miyim?

 64. Merhaba. Lisans mezunuyum. İkinci üni
  kapsamında aynı anda farklı 2 üniversitenin lisans programlarına başvurabilir miyim?

 65. merhaba.Ben önlisans mezunuyum. Dgs ye girdim ve açıktan tercih yaptım şu an sonuçları bekliyorum. ve aynı zamanda üniversite sınavına girmiştim ondan da tercih yaptım ve açıktan bir bölüm geldi. ben şimdi açıktan hem önlisans bölümü hemde açıktan yazdığım dgs bölümünü okuyabiliyor muyum ?

 66. merhaba ben örgün öğretim lisans mezunuyum. bu sene fsrklı üniversitelerde ikinci üniversite kapsamında lisans ve önlisans bölümlerini okumak istiyorum. vize ve final sınavlarında kesin bir çakışma olur mu?

 67. Merhabalar ben 2012 Selçuk üniv önlisans mezunuyum Anadolu ünv.adalet ve İstanbul ünv. Sinden de bir bölümü aynı anda okuma şansım varmıdır ? Her iki ünv belirleyeceğim bölümlerde okuyabilir miyim ?

 68. Merhaba ben Aof Çalışma Ekonomisi okuyorum .Kaydımı sildirip, AÖF den 2.üniversite olarak başka bölüm okuyabiliyor muyum.Şimdiden teşekkürler

 69. Merhaba yazınız için teşekkür ediyorum. Şuna rastlamadım yazıda. Ben sosyoloji okuyorum aöf te. Mesela seneye kaydımı dondurup aöf te tarihe başlama imkanım olabiliyor mu acaba? Yani sosyoloji kaydımı sildirmeden sadece dondurarak.

  1. merhaba, hangi aöf te sosyoloji okuyorsunuz ve bölüm ile alakalı yorumunuz ya da tavsiyeleriniz varsa nelerdir sorabilir miyim?

 70. Merhaba ben ataünide örgünden ingiliz sıkı ve edebiyatı 2.üni olarak da Aöfde halkla ilişkiler ve tanıtım okuyorum.Bu sene ykaye girip örgünden başka bir ünide başka bir bölüm okumak istiyorum.Bu durumda açıköğretimden kaydım silinir mi ?

 71. Merhaba ben Yks puanımla ilk üniversitem olarak Anadolu aöf Edebiyat okuyorum, İstanbul auzefte başka bir bölüm okumak istiyorum. Ve Ata aöfte de başka bir bölüm daha okumak istiyorum fakat aynı anda 3 bölüm benim için zor olacak o yüzden yks ile tercih ettiğim ilk üniversite kaydımı sildirirsem diğer 2. üniversite kapsamındaki bölümlerimi iptal ederler mi?

 72. Merhaba, ben 5 yıllık örgün öğretimden yeni mezun oldum. Yazınızdan anladığım üzere önümüzdeki yılda iki farklı aöf te iki lisans programı olamayacağı biri önlisans diğeri de lisans programı olmak üzere başvuru yapabilirim. Lisansı sosyoloji, önlisansı ise fotoğrafçılık veya sağlık kurumları işletmeciliği şeklinde düşünüyorum. öncelikle, bu düşüncemi gerçekleştirmeme bir engel ve yanlış bir düşüncem olmadığı konusunda teyidinizi almak isterim. ikinci olarak , farklı aöf lerin aynı programlarının müfredat ve nitelik açısından bariz farkı var mıdır ya da şu bölüm için şu fakülte diyebilir miyiz bu konuda bilginiz var mıdır? son olarak da araştırdığım kadarıyla kişi daha önce örgün veya açık öğretimde türk dili, yabancı dil ve inkılap derslerini vermişse aöf te muaf tutuluyormuş işlem gerektirmeden. ben başvurduğum programlarda yabancı dili yine de isteğe bağlı alabilir miyim daha önce verdiğim dilden farklı bir dil için? mesela mezun olduğum fakültede ingilizce yabancı dil verdim, aöf te bu ders için muafiyete engel olup almanca alabilir miyim? uzattım fakat merak ettiğim konular bunlar oldu. şimdiden sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

 73. Merhabalar ben önlisans Çocuk Gelişimi mezunuyum. Dgs ile İktisata tamamlıyorum 4.sınıfım. Ve 2.üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Açıköğretimde Çocuk Gelişimi okuyorum. 2.üniversite olarak tekrardan bir bölüm daha okuyabilir miyim? Yani 2.üniversite kapsamında 2 bölüm aynı anda okuyabilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim 🙂

 74. Merhaba benim puanım İstanbul üniversitesinde çocuk gelişimi bölümüne yetmiyor Anadolu üniversitesinde 4 yıllık herhangi bir AÖF bölümüne kayıt olup ikinci üniversite olarak İstanbul üniversitesinde veya Atatürk Üniversitesinde AÖF çocuk gelişimi bölümüne kayıt olabilir miyim ? Ve daha sonra birinci üni kaydımı dondurup sadece ikinci üniden devam edebilir miyim

 75. Hocam örnek 2de de belirttiğiniz gibi aynı yıl bir örgün iki AÖF toplam üç üni okuyabiliyoruz doğru mu

 76. Ben ata aöf tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik bölümü öğrencisiyim fakat kaydım olmasına rağmen bölümü okumuyorum ve çocuk gelişimi bölümünü istediğim için ikinci üniversite için şöyle bir tavsiye geldi doğru mudur sizden onay almak istedim: anadolu üniversitesinden ikinci üniversite önlisans bölümlerinden tercih yap ata aöf den kaydını sildirip tekrardan ata aöf çocukgelişimi bölümüne kayıt yaptır diye bu doğru bir yol mu acaba ?Teşekkürler…

 77. Merhaba atatürk üniversitesinde açık öğretimde reklamcılık okuyorum ( lisans) ,
  ikinci üniversite kapsamında aynı anda anadolu aöf de aşçılık ( ön lisans ) okuyorum aşçılık bittikten sonra ikinci üniversite kapsamında bir daha sınava girmeden istanbul üniversitesinde açık öğretimde lisans bölümü okuyabilir miyim

 78. Merhaba. Hocam şimdi ben Anadolu Üniversitesinde AÖF de önlisans ilahiyat okumak istiyorum. O süreçte de yine aynı üniversitede 2.universite olarak sosyoloji okumak istiyorum. Her iki bölümde aö olacak. 2.universiteye başvuru yapabilirmiyim? Birde eğer 2.univ için AÜ ne başvuru yapamazsan ve bunun yerine İÜ de 2.universite okursan sınavlar için İstanbul’a mi gitmem gerekiyor yoksa uzaktan sınav olunuyormu? Teşekkür ederim iyi günler.

 79. Merhaba. Ben 2020 önlisans mezunuyum ve bu mezuniyetimi kullanarak Anadolu AÖF ikinci üniversite başvurusunda bulunacağım ama aynı zamanda 2021 yks ye gireceğim ve buradan alacağım puanla yine Anadolu AÖF te lisans tercihi yapıp yerlesirsem dondurmayı planlıyorum. Yani iki farklı sınav girişimle aynı açık öğretim fakültesine kayıt yaptıracağım ama lisans olani dondurup önce ikinci üniversite kapsamında kaydoldugum bölümü bitireceğim. Böylelikle aynı anda olmayacak. Umarım anlatabilmişimdir. Böylesi mümkün mü?

 80. Ben onlisans 2.siniftayım. ataturkaöf de 2.uni olarak bilgisayar Programcılığı aynı zamanda anadoluaöf de 2.uni olarak tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik okuyabilir miyim.

 81. Ben önlisans mezunuyum sınavsız ikinci üniversite de kaydım var ama onun kaydını sildirmeden başka bir üniversitede sınav puanimla açıktan lisans okuyabilir miyim ?

 82. Merhaba.
  Ben anadolu üni aöf sosyoloji bölmünü 2. Senesinde kaydımı sildirdim. Daha sonra ön lisans halkla ilişkiler tanıtımı kaydımı yaptırıp okudum mezun oldum. Ama kayıt yaptırırken 2. Üniversite Hakkımı mı kullandım hatırlamıyorum. Mezun olalı 2 sene oldu.
  Şimdi benim 2. Üniversite hakkım varmı.?
  Yani anadolu atatürk ya da istanbulda 2. Üni aöf okuyabiliyormuyum?
  Ya da bu üniversitelerin uzaktan eğitimini 2. Üni olarak okuyabilirmiyim?

 83. Kaydolunan bütün üniversiteler farklı olursa; 1 örgün lisans ve 3 ayrı (İstanbul, Atatürk, Anadolu) aöf bölümü okunabilir mi?

 84. Merhaba hem Anadolu Üniversitesi hemde Atatürk üniversitesinde açık öğretim programlarına devam ederken sinav günleri çakışmiyor mu?

 85. Merhabalar ben bu konuyu tam anliyamadim. Bende bu sene ilk sinava girisim. Secmelerimi bugun yaptim. Ayni anda iki universite nasil oluyor çözemedim.2 yillik bitirip sonraki yillardami 2 unoversite okunuyor. Yoksa yeni basliyanlarda yapabiliyormi. Yapabiyorsa nasil oluyor. Secmeler belli olup yerlesme yapildiktan sonrami basvuruluyor. Yoksa simdiden basvuru yapilip kayit yapilabiliyormu.

 86. merhaba aöf için 4 yıllık okuyorum tekrar tyt sınavına girdim açıktan da 4 yıllık okuyabilir miyim yoksa 2 yıllık mı yazmam lazım

 87. Merhaba hocam hemşirelik örgün okuyorum ayriyeten aöften yaşlı bakım önlisansta okuyurum auzeften adalet bölümünüde ayını anda okuyabilir miyim.

 88. Hocam bayan olarak soruyorum.dgs ile anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesinden lisans programı tercih edeceğim puanım yetiyor.Aof ye kayıt yaptırdıktan sonra sınavsız 2. Ünüversite kapsamında istanbul üniversitesi açıköğretim 4 yıllık bir lisans bölümünede kayıt olabilirmiyim?2 sinede kayıt olabilirsem eğer aof deki kaydımı sildirmek mümkünmüdür. Saygılar.

 89. merhaba ben şuan balıkesir üniversitesinde örgün olarak lojistik okuyorum ama bi yandan da anadoludan acil afet yönetimi ve auzeften de sivil havacılık okumak istiyorum ikisine aynı anda kayıt yaptırabilirmiyim?

 90. merhaba ben 2014 yılı önlisans çocuk gelisimi mezunuyum
  ayrıca 2015 yılında 2.üniversite kapsamında Anadolu ünv açıköğretim önlisans ilahiyat programına kayıt oldum fakat pasif ögrenciyim
  Bu yılda dgs sınavına girerek Anadolu ünv açıköğretim lisans programına yerleştim daha önce kaydım olduğu için kayıt olurken bi sıkıntı olur mu? İlahiyat kayıdımı sildirmem gerekir mi? cevabınız için teşekkürler

 91. Merhaba;ben şuan aöf uluslararası ilişkiler 2.sınıftayım buradan önlisans (web tasarımı ve kodlama) bölümüne yani lisans öğrenciliğinde önlisans öğrenciliğine geçiş yapabilirmiyim.

 92. Kastamonu üniversitesinde uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi 2. Sınıf okuyorum şimdi ata aöfden ikinci üniversite kapsamında bi bölüm okuyup ocak ayında da örgündeki kaydımı anadolu aöfe alabilrmiyim

 93. Merhaba ben auzef çocuk gelişimi lisans 2.sınıf öğrencisiyim ve aynı zamanda atatürk üniversitesinden çocuk gelişimi önlisans mezunuyum. Auzef çok fazla zorladığı için dgs ile ata aöf çocuk gelişimi lisansa tamamlamak istiyorum ancak auzef te kaydım varken dgs ile ata aöf e geçiş yapabilirmiyim yani aynı anda farklı aöf lerinde aynı lisans bölümünü okumak mümkünmü

 94. Merhaba örgünden edebiyat bölümü okudum şimdi 2. üniversite ile auzef lisans çocuk gelişimi ikinci sınıf okuyorum seneye yine 2. üniversite kaydıyla Anadolu ya da ata sosyal hizmetler yazmak istiyorum acaba dersler birinci sınıftan mı yoksa şu anki okuduğum çocuk gelişiminden dolayı üçüncü sınıftan mı başlar ona göre kayıt yaptırmak istiyorum bilgi istiyorum

 95. Merhaba ben anadolu universitesi aof laborant ve veteriner saglik okuyorum.2. üniversite olarak ataturk universitesi aof adalet bitirdim. Bu sene universite sinavina yine girmek istiyorum yine acikogretim okuyacagm. Malum sinav sistemi degisti bi bilgim yok.ayt ye mi tyt ye mi girmek lazim. Birde tercihi anadolu uni haric diger universitelerden mi yapacagm.simdiden tesekkurler.

 96. Bu sene ilk kez yks girdim.istediğim açıköğretim bölümüne puanım yetmeyince istemediğim bir bölümü seçtim.ikinci üniversite olarakta istediğim bölümü seçtim.İlk seçmiş olduğum üni kaydını sildirsem.İkinci üniversite olarak okuduğum bölüme devam edebilir miyim

 97. ben şimdi mezuna kalmak istemiyorum ayt girmişken önce aöf tarih sonra aöf ilahiyat okumak istiyorum ya da tam dersi de olabilir önce aöf ilahiyat sonra aöf tarih peki birinden mezun oldum diyelim önce ikinci üni olarak sınavısz mı kayıt oluyoruz ne yapmamız gerekiyor aynı üniversite aöf olunca

 98. merhabalar,ben şimdi örgün lisans tercihi yapıyorum ,tercihler bittikten sonra ekstra da aöf ye başvuru yapılabilir mi

  1. Evet 2. üniversite kapsamında kayıtlar açıldığı zaman yapabilirsiniz. Ata aöf ve anadolu aöf sitesini takip edin.

 99. merhaba mehmet bey. hem yks tercihi ile hemde 2. üniversite kapsamında ikiside önlisans açık öğretim olacak bunları aynı anda okuyabilmem mümkün müdür ? biri auzef biri aöf anadolu

  1. Evet ilk tercihten herhangibir aöf yazıp sonrasında ikinci üniversite kapsamında ön lisans aöf yazabilirsiniz.

 100. Merhaba, örgün lisans son sınıfım. İkinci üniversite kapsamında Anadolu üniversitesi önlisans ve Atatürk üniversitesi önlisans bölümlerini birlikte okumam mümkün mü?

 101. Merhaba ben istanbul üniversitesi aöf de bölüm tercihi yaptım. 2. üniversite okuduğum bölümden farklı bir bölüm mü seçmeliyim? Yani birbiri ile alakalı meslekler tercih edemez miyim?

 102. Merhaba daha önce kaydımın silindiği AÖF İşletme lisans programına AF Kapsamında tekrar kayıt oluyorum. Af onaylanınca Atatürk üniversitesinden de 2.üniversite kapsamında önlisansa başvurup açıktan okuyacağım. Sormak istediğim AÖF İşletme lisans programına ücret yatırmadan Atatürk üniversitesinde açıköğretim okuyabilir miyim. yoksa her ikisine de ders ücreti mi yatırmam gerekiyor. AÖF lisans İşletme kaydımı da sildirmesem olur mu. Teşekkür ederim…

 103. Merhaba, diyelim ki puanım 180.. 170 puanlı bir aöf lisans programına kaydolsam ikinci üniversite olarak 220 puanlık bir aöf lisans programına kaydolabilir miyim? Veya herhangi bir aöf önlisans programına kaydolup ikinci üniversite olarak 220 puanlık aöf lisansa kaydolabilir miyim?

  1. Önlisansa kaydolduysanız önlisans seçebilirsiniz.Lisansa kaydolduysanız lisansa kaydolabilirsiniz 2. üniversite olarak.

 104. Merhaba, ben örgün öğretimde önlisans 2.sınıf öğrencisiyim, bu sene anadolü üniversitesi açıköğretiminden de bir önlisans programına kayıt yaptırdım fakat bu sene örgün olarak okuduğum okula devam etmeyip seneye yatay geçişle açıköğretime geçip 2.sınıfı açıköğretimde bitirmek istiyorum. Anadolu üniversitesine geçiş yapabilir miyim? Yoksa orada okuduğum başka bir bölüm olduğu için geçişi başka bir okula mı yapmam gerekiyor? Açıktan okuduğum bölümü dondurup yatay geçiş yapsam olur mu? Yatay geçiş yapmak önceliğim çünkü 🙂

 105. merhaba ben egeden lisans mezunuyum AÖF ikinci üniversite olarak bir bölüm okumaktayım ayrıca istanbul üni auzeften de başka bir bölüm okuyabilir miyim ?

 106. Merhaba ben şuan örgün olarak tarih okuyorum ve bu yıl anadolu üniversitesi aöfden lojistik programına kayıt oldum. Tarih bölümün istanbul üniversitesi ya da atatürk üniversitesinde ki açıköğretim bölümüne geçiş yapabilirim eğer istersem. Doğru anladım değil mi?

 107. Merhaba, İst. Üniversitesi Auzef Uzaktan Eğitim okuyorum, ikinci üniversite kapsamında AÖF’ten bir bölüm daha seçip okuma şansım var mı acaba?

 108. Merhaba,
  Lisans mezunuyum açıköğretim ata. ve anadolu universitelerinden aynı anda iki bolum okumak istiyorum bunun için tyt girmem gerekli midir ? Yoksa başvuru zamanı başvuru yapmam yeterli oluyor mu ? Teşekkür ederim.

  1. 2. üniversite başvuru zamanlarında başvuru yapabilirsiniz 2 ayrı aöf fakültesine.Sınava girmenize gerek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teyze yeğen sözleri- 05557570155- dokunaklı ölüm sözleri -yeğen sözleri- bakimlikadin.net- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 05555551500- akrostisler.com - ölen kardeşe sözler- -merve akrostiş-yeğen sözleri-ölen kardeşe sözler - kızımı telefona kaydetme isimleri - canimsin.org -kızımı telefona kaydetme isimleri- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 08504841257-baldıza doğum günü mesajı - enişteye doğum günü mesajı -dayıya doğum günü mesajı - kızıma doğum günü mesajı-türkiye akrostiş-etkileyici vefa sözleri