Home » Sosyal Medya » İnstagram » Instagramda Hikayeye Link Ekleme

Instagramda Hikayeye Link Ekleme

Son yıllarda hayatımızın bir parçası haline gelmeyi başaran ve gün içerisinde milyonlarca kullanıcının aktif olarak kullandığı Instagram, kullanıcılara sunmuş olduğu birçok yenilik ve özellikle dikkat çekmeyi başarıyor. Bu özelliklerden birisi ise hikaye paylaşımlarına link ekleme. Peki, instagramda hikayeye link ekleme işlemi nasıl yapılıyor?

Instagram kullanan işletme sayısının hızla artması ve işletmelerin kampanyalarını müşterilerine duyurmak için aktif olarak kullandığı hikaye bölümünden müşterilerini yönlendirmek istemesi üzerine Instagram yönetiminin hayatımıza soktuğu bu özellik fazlasıyla ilgi görüyor. Sizler için hazırlamış olduğum bu yazıda takipçilerinizle nasıl bağlantılı bir hikaye paylaşımı yapabileceğinizi tüm detaylarıyla adım adım anlatacağım.

Instagram Hikayesine Link Ekleme

Instagram hikayesine link ekleme özelliğini kullanabilmek için profilinizin bazı şartları sağlıyor olması gerekiyor. Bu özellik tüm kullanıcılar için aktif değil, basit ama gerekli bu şartlar ise şunlar;

  • Instagram profiliniz bir işletme hesabı & profili olarak yayın yapıyor olmalı,
  • Instagram profilinizin takipçi sayısı en az 10 Bin olmalı.

Bu iki basit şartı sağlayan profiller hikayeleri üzerinden bağlantı paylaşımı gerçekleştirebilir. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda instagram hikayeye link ekleme özelliği bireysel kullanımdan ziyade işletmeler için hayata geçirilmiş diyebiliriz.

Peki, gerekli şartları sağlayan profiller üzerinden instagram hikayeye link ekleme nasıl yapılır ?

  1. Öncelikle paylaşmak istediğiniz hikayeyi oluşturun,
  2. Hikaye üzerine etiket, konum ve yazı eklemenize imkan tanınan düzenleme sayfasına geçiş yapın,
  3. İlgili düzenleme sayfasında sağ üst tarafta yer alan link (bağlantı) ikonuna tıklayın,
  4. Profilinizi takip eden kullanıcıları yönlendirmek istediğiniz bağlantıyı girin ve hikayenizi paylaşın,
  5. İşte hepsi bu kadar.

Instagram Hikayeye Link Ekleme Yok

Birçok instagram kullanıcısı hikaye bölümü üzerinden arkadaşlarıyla paylaşmış olduğu fotoğraf ve videolar ile onları belirli sayfalara yönlendirmek istiyor. Fakat bu özelliği nasıl kullanabileceğini bilmiyor ya da ilgili bağlantıyı ekleme butonunun olmadığını fark ediyor.

Eğer siz de instagram hikayeye link ekleme yok diye merak eden kişilerdenseniz, üst tarafta belirtmiş olduğumuz 2 maddelik şartı profilinizin sağlayıp sağlamadığını kontrol etmelisiniz. 10 Bin takipçi ve işletme profili şartlarını sağlayan hesaplarda ilgili buton otomatik olarak aktif hale geliyor.

About

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

pilavın yanına ne gider-kuş isimleri-kızlara güzel sözler - kardeş sözleri -at isimleri-yeğene güzel sözler- saxenda kullanıcı yorumları
-
bahis siteleri