Saxenda nedir Saxenda kullanıcı yorumları

Bu yazımızda saxenda kullanıcı yorumları paylaşacağız. Saxenda normal reçete ile satılan fiyatı oldukça pahalı bir zayıflama iğnesidir. Sgk bu ilacı karşılamamaktadır. Saxenda liraglutid etkin maddesini içeren zayıflamak için kullanılmaktadır. Saxenda sayesinde iştahınızı kontrol edebilmekte, karnınızın daha dolu olduğunu hissedip daha az açlık hissetmenize neden olabilecektir. Saxenda berrak ve renksiz veya renksize yakın bir çözeltidir.75 yaş üzerin hastalarda kısıtlı bir deneyim mevcuttur.75 yaş ve üzerindeki hastalara o yüzden önerilmez. Yine karaciğer ve böbrek hastalığı olan hastalarda kısıtlı bir deneyim mevcuttur. Diyabetiniz varsa bu ilacı İnsülin yerine kesinlikle kullanmayınız. Sizlere bu önemli ana hatları verdikten sonra yasal bir uyarı yapmak isteriz. Bu ilacı kesinlikle doktor kontrolünde kullanınız ve doktorunuzun söylediği şekilde kullanınız. Eğer başka ilaçlar alıyorsanız Doktorunuz , hemşireniz ve eczacınıza danışınız. Biz doktor değiliz burada sadece sizleri kısaca bilgilendirmek adına ana hatlarıyla bu ilacı anlatma gereği duyduk ve bunun dışında internette bulunan güncel yorumları eklemek istedik. Son olarak ilacın güncel fiyatı 745 tl’dir. Şimdi geçelim internette bulunan can alıcı saxenda kullanıcı yorumlarına.

 

Saxenda kullanıcı yorumları

 

Yorum 1 : 

sanılanın aksine zayıflama ilacı değildir. hızlı kilo alan ya da sürekli şekerli ve yağlı yemek yiyen insanlardaki tatlı krizini bastıran bir ilaçtır. tatlı krizi acıkmak değildir. yeteri kadar karbonhidrat,protein ve yağ tüketildiğinde bile bünyedeki düzenli tatlı yeme isteğidir. bu hücrelerin sürekli şeker almaya alışmasından kaynaklıdır. bu ilaç da bu hissi bastırmayı sağlar. yoksa “ilaç aldım, kilo verdim.” diye bir şey yoktur.
Yorum 2: 

geçen hafta başladığım zayıflama ilacıdır. 650 tl’ye bir tanıdık vasıtasıyla satın aldım. ilk hafta 0.6ml olarak, her sabah kullandım, biraz mide yanması biraz da yorgunluk yaptı diyebilirim, ancak kesinlikle tok tutuyor ve daha da önemlisi canınız pek bir şey yemek çekmiyor. vücut hızlı bir şekilde yağ yakmaya başlıyor, kilo vermeye başlıyorsunuz, ama canınız bir şey çekmediği gibi su içmek de çekmiyor, kendinizi zorlayarak su içmeye çalışın derim. bu haftadan itibaren 1.2 ml kullanacağım, sonraki haftadan itibaren de 1.8 ml kullanacağım.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Simflat nedir ve ne işe yarar ?

normalde film gecesi yaptığımda oturup 1 litre kola içerim ve bir kase patlamış mısır yerim. dün sadece yarısını yiyebildim mısırın. gerçekten muazzam bir şey saxenda.

başladığımda 92 kiloydum, şuan 89 kiloyum. henüz 1 hafta oldu başlayalı. boyum 178cm, 78kg olana kadar saxenda kullanmaya devam edeceğim.

edit: 86 kiloya düştüm, şuan 2.4 ml kullanıyorum, bu perşembe de 3.0 a geçeceğim.

son edit: saxenda’yı bıraktım, tekrar kilo aldım. ancak, midem ufaldı, bu benim için büyük bir şey. önceden yiyip yiyip doymuyordum, şimdi yiyorum ve doyuyorum, cipsi mipsi bıraktım ve kilo vermeye başladım tekrar 🙂

 

Yorum 3:
ilacı kullanıp hızla zayıflayan bir tanıdığım vasıtası ile haberdar olduğum ve endokrine muayene olduktan sonra kullanmak istediğim bir ilaç. benim kullanan arkadaşlara bazı sorularım var. insilün direncim yüksek ve dolayısıyla beden kitle endeksim de. anladığım kadarıyla zaten insülin direncine yönelik kullanılan bir ilaç. fakat benim kilo fazlam 20 kilo. elbetteki az değil ama bu ilaç için illaki daha fazla bir kilo ya da insülin direnci şart mıdır? ilaç kullananlar ne şekilde başladıkları ile ilgili bilgi verirlerse çok sevinirim
Yorum 4:
11. gündür her sabah göbüşüme yaptığım iğne. 4 kilo eksildim. hipoglisemi teşhisinden sonra dr verdi. bağırsak ve beyinde salgılanan tokluk hormonu normal bir insanda günde 2 dk salgılanır. gün içerisindeki öğünler için yeterlidir. saxenda bu hormonu harekete geçirip 10-18 saat kadar vücutta kalmasını sağlıyor. yani 2 lokmayı zor yutup, ayıp olmasın diye yemek yiyosun ve hep toksun. 2 tane yeşil erik, 1,5 porsiyon iskender gibi oturuyo mideye. endokrinolojiye görünmeden ve ayrıntılı tahlil yaptırmadan kullanılmaması gerekir. kısaca dr yazıcak. göbüşüm mü? delik deşik ama tatlı.
Yorum 5:
endokrinoloji doktorumun diyete destek amaçlı düşük doz olarak verdiği iğne, 785 tl ve bence çok gereksiz. diyetinize uyduğunuz takdirde zaten kilo verirsiniz. (hastalık olanları kast etmiyorum elbette).
Yorum 6:

düğünüme tam 6 ay kalmışken, tip 2 diyabet hastası olmuşken, 125 kilogramken (181 cm) , ve doktor raporu ile ücretsiz olduğunu duymuşken. beni acayip ikilemde bırakan iğne. ya açıkcası beni akşam haberlerinde yanlış ilaç kullanımı yüzünden yatalak olmuş şekilde izlemenizi istemiyorum. ama bir yandan da denemek istiyorum. daha kilo veremiyorum sakın bana diyet yap demeyin. 3 ayda anca 133 kg’dan 125’e düştüm. daha 1 yıllık ilaç olması ayriyetten korkutuyor. kullanan (gerçekten kullanan,mümessili ya da satıcısı olmayan) yazarlardan destek ve bilgi rica ediyorum.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Ankasu Göz hastalıkları merkezi

edit: devlet karşılamıyormuş.
Yorum 7: 
güncelleme yapmak için geldi. yaklaşık 8 haftadır kullanıyorum toplamda 7 kilo verdim. hedefim toplamda 16 kilo vermek. ilacı ramazanda kullanmaya başlamıştım oruç ile birlikte. normalde çok rahat tutamam açlık krizlerim çok gelir. ama çok rahat tuttum. insülin direncim yüksek kontrollerde düşmüş durumda. elbette ki bir mucize beklemeyin. hiç acıkmıyorsunuz canınız bir şey istemiyor değil. canınızın istediği şeylerden bir parça alıp nefsiniz körelebiliyor.
Yorum 8:
saxendayı bıraktığınız an kaybolan iştahınız ve verdiğiniz kilolar fazlasıyla geri dönecektir.dr kontrolünde kullanılması gereken ilaçtır.
Yorum 9 :

bende dün başladım 10 üzerinden 3 şiddetinde zaman zaman bulantım oluyor 1-2 lokma atınca geçiyor, kesinlikle yeme dürtünüzü köreltiyor. gün içinde çok su içen biriyim su içme isteğimide nasılsa köreltti. başka sorunlar yaşamamak adına suyu zorla içiyorum. öğünlerden sonra tatlıya saldırıyordum gözüm fellik fellik aranıyordu şimdilik 2 gündür ağzıma tek lokma tatlıda koymuş değilim.

edit: ilacı 01.07.2019 ‘dan 15.12.2019 ‘a kadar kullandım. her ay kan tahlilleri yaptırıp ilacı bir sonraki ay kullanabilirmiyim diye doktorumdan onay aldım. ilk ay 10 kilo ikinci ay 8 kilo verdirdi. sonraki 2-3 ay 6-7 kilo verdirdi lakin karnım acıkıp yemeye de başladım o yüzden 15.12.2019 ‘da toplam 23,5 kilo verip ilaca ara verdim. ilacı bıraktığımda kilomu koruyamadım sağa sola saldırmaya başladım ve 4-5 kilo daha aldım.
13.02.2020 itibari ile kan tahlillerimi tekrar yaptırıp ilacı kullanmamda bir mani olmadığı onayını aldıktan sonra tekrar başlayacağım.
büdüt: ilaca 13.02.2020 tarihinde tekrar başladım ancak kişisel sebeplerden sürekli kullanamadım. toplamda 3 ay civarı kullanmış oldum ve bu 3 ayda da önceden verip aldığım 4-5 kiloyuda katarsak 13-14 kg daha verdirdi ilaç. ancak hızlı kilo vermeye dayalı mı yoksa ilacı kullanmamlamı alakalı bilemem safra kesesi taşı oluştu. ilaç 3 aylık dönemde kilo verdiriyor ardındaki 1 en fazla 2 ayda kilonu bir miktar koruyabiliyorsun ancak bu süreçte iştahın hafif hafif yerine geliyor. bence herhangi bir yan etki yapmıyor ve aylık kan tahlillerinizde bir sıkıntı gözükmüyor ise bu ilaç 4 ay kullanılıp bırakılabilir. tabi ben morbid obez idim şu an obeze düştüm.yataktan kalkarken baş dönmeleri, yüksek tansiyon, şeker başlangıcı ve insülin direncim beni ciddi rahatsız ediyordu. şimdi zaman zaman tansiyon bir silkeliyor o kadar. verdiğim kilonun karşılığında yakın zamanda safra kesemi aldıracak olmam şimdilik bana adil gibi gözüküyor. mutlaka doktor kontrolünde her ay tahlillerinizi yaptırarak kullanın başınıza daha ciddi bir iş almayın.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Simflat nedir ve ne işe yarar ?
Yorum 10 :
ilk önce diyetle ve sporla zayıflamaya çalışmalı.ancak başarılamıyorsa,süratle diyabet ve damar problerine doğru gidişat varsa kullanılır.
arkadaşların doz söylemeleri çok yanlış.100 kiloluk 1.50 bir insan ile 100 kiloluk 1.85 herhalde dozlar farklı olacaktır.
bence dahiliye uzmanınız yada endokrin uzmanınız karar versin.
modern yaşam tarzı ve yiyeceklerle insanları önce şişmanlattılar.şimdi de ilaç endüstrisi acaip paralar kazanacak.
Sizlere son olarak ufak bir uyarı yapmak isterim. Sadece yorumlara bakarak işlem yapmayın. En doğru kararı doktorunuz verecektir. Burası bir doktor sitesi değildir. Bu ilacın kullanımından doğacak sorumluluk sizlere aittir. Zaten doktor reçete etmeden de kullanamazsınız. Beklenmedik bir yan etkiyle karşılaşırsanız kesinlikle sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Related Posts

Simflat nedir ve ne işe yarar ?

Simflat Nedir? Simflat, gaz giderici bir ilaçtır ve genellikle şişkinlik, gaz ve gaz sancısı gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Etkin maddesi simetikon olan bu ilaç, mide…

Ankasu Göz hastalıkları merkezi

Op. Dr. Ali SUVEREN tarafından 2007 yılında Keçiören’in merkezinde hizmet vermeye başlayan kliniğimizde; kurulduğundan itibaren 350.000 üzerinde hasta muayenesi 70.000 üzerinde ameliyat, 10.000 üzerinde akıllı lens ameliyatı…

This Post Has 211 Comments

 1. bende iki kalem var 1 hafta once 750 tle ye aldim bir kutu birini kullandim ama ikisi duruyor isteyene 450ye verecegim ikisini igne uclariyla birlikte

   1. Hic tavsiye etmiyorum.Kalemim.arızali cikti.ve ne yaptiysam beni yokuşa sürdüler.danimarka ya gidecekmiste gelecekmiste ödedigim parayla kaldim

     1. Saxenda almadiysaniz ben de satiyorum. Kullanamadim. Izmirdeyseniz tabi

   1. bende 3 kalemde duruyor isterseniz 500 tl verebilirim iğneleriyle birlikte izmir bornovada ikamet ediyorum iletişim numaram

     1. arayın numaram sıfır beşyüz kırkdört yediyüz otuz sekiz kırkbir yetmiş .

    1. Merhaba, soğuk zinciri bozulmadıysa ben almak istiyorum. Kargoda da bozulmaması garantisi ile ama…

    2. MERHABALAR
     Ürünü neden satıyorsunuz kullanmaktan vaz mı geçtiniz
     konakta çalışıyorum cvp yazarsanız haberleşiriz

   2. SAÇMALAMAYIN DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANILCAK. BOZUK ÇIKMA İHTİMALİ VAR. GÜZELCE ECZANELERDEN TEMİN EDİN. SAKLAMA KOŞULLARI VS BİR SÜRÜ TEFERRUATI VAR. KARA
    BORSADAN ALINIR MI

    1. Aynen haklısınız kimsenin iletişim adresini o yüzden yayınlamıyoruz.Boşa yorum bırakıyorlar.

   1. Eğer almak isterseniz üç kalemde duruyor bende hatta eczanede cuma günü aldım kalp ilacı kullanıyorum biraz ağır geldi oyüzden 785aldım ayrıca iğnelerede 38tl verdim hepsını 600vericem fişi de var

    1. merhaba. az once fiyata bakdim 937 tl ne ara yukseldi fiyati??? ben alirim. nasil ulasa bilirim size?

  1. Beni de üç kalem ful duruyor kalp ilacı kullandığım için kaldıramadı bir kere kullandım verebilirim

    1. merhaba bende 1 kutu var fazladan, iğne ucları ile birlikte 970 TL ye aldım. 500 TLye vereceğim.

     1. ALMAK İSTERİM SOGUK ZİNCİR BOZULMADAN GÖNDERİRSENİZ EGER..dönüş yaparsanız sevinirim.

  1. Bende var yeni aldım dün ama olumsuz yorumlar biraz canımı sıktı kullanmaktan vazgeçtim

 2. Üçüncü günüm bugün üç gün önce burdaki yorumları belki 40 kez okudum arkadaşlar evet aldım üç gündür vuruyorum ama cidden çok yan etkisi var bulantidan olucem sanki halsizlik öyle böyle değil sürekli baş agrisi evet tok tutuyor ama dayanılacak gbi değil gerçekten paranıza yazık etmeyin eziyet ya kutudan üç kalem çıktı sadece üç kez kullandim hepsi ful doludur 780 TL’ye aldım

 3. Elimde 5 kutu var almak isterseniz 600 tlden veriririm, eczaneden alindi. Yeterince kilo verdlgim icin satiyorum

  1. Nurten hanım ben bu ilacı kullanıyorum ve almak istiyorum hepsini 5 kutu her biri kapalı mı 5 kalem iğne mi mevcut almak isterim

  2. Eger hala saatlik ise ben almak isterim Dr bugun bana yazdı acil olarak almam gerek dönüş yaparsanız sevinirim

 4. Banada doktor verdı endokrin doktoru. Ama bana cok halsizlik gozlerimi acamııyordum. Bır agırlık bır agorlık hali… Kusma falan o kadar fena oldum. Ikı gun once aldıkk. Bı kere kullandım bende satabilirim. Karnım gıttı resmen… Asırı kilolu degıldım..

 5. Bende üç kalem var ..benim midem çok kötü oldu.. çalıştığım için iş yerinde efor sarf edemiyorum..o yüzden satıyorum..

     1. Dilek hanım 3 tup sadece 1 gun kullandım 1 tupunu en dusuk dozda iyne uclarıyla birlikte vericem ben 950 TL ye aldım 700 TL ye vericem bide hangi sehir ben G. Antep teyim

 6. arkadaşlar malzemeler duruyor soğutucuda isteyen arkadaşım irtibata geçebilir telefonum

 7. Kullanılan saxenda kalemi başkası tarafından kullanılamaz uyarılar kısmında yazıyor hiç kullanılmamış olmasına dikkat edin

 8. selamlar 29 mayıs cumartesi günü satın aldım ilacı hiçbir sekilde kullanmadım fişi duruyor. satma sebebim annem icin almıstık fakat kadın hastalıklarıyla alakalı ameliyat kararı cıktı ve doktor bu sürecte kullanmasını uygun görmedi. almak isterseniz satabilirim.

 9. iki kutu almıştım, bir kutusunu satacağım 980 tl idi, ucları ile birlikte. 1 kutu ve uçlarını 800 TL ye vereceğim.

 10. Hem çok pahalı hem de arızalı cıkan kalem degisimi süreç belirsiz.Her ne olursa olsun kalemde biz bile arıza yaratsak bir zaman ve isleyis olur.degistirip değistirmeyecekleri bile belli değil.O kadar parayı ver dürüstçe kalem akıtıyor diye ara.Karsilıginda neredeyse müsteri kullanım hatası diyecekler.Tüketici haklarına gitsem daha kesin konusurlardi.belirsiz bir degisim yada degismeme süreci…Kalem benim ki gibi arızalı ise paranizı unutun.Ben sahsen ürün ile ilgili hızlı aksiyon alınamayan bu süreç icin keşke almasaydım diyorum.

 11. Merhaba! Saxenda ilacı bir kaç gün önce aldım fakat kalp rahatsızlığım nedeni ile kullanmamam gerektiğini öğrendim doktorum dan ilaç 3 kalem şeklinde duruyor iğneler de elimde mevcut kutusunu merak ettiğim için açıp baktım sadece fişi elimdedir almak isteyen lütfen ulaşsın 0******

 12. Merhabalar cevremde herkese cok iyi geldi ama bana iyi gelmedi sanirim benim şeker dirençimle alakali.. elimde 3 kalem var ve 5 gün önce 940 tl aldim.. 800 tl ye uclari ile birlikte satmak isterim..

 13. Merhaba elimde 2 kalem açılmamış bir kalemde sadece 3ml kullanılmış ürün var.igneleri ile birlikte 650 TL ye verebilirim.Soguk zinciri bozulmamistir.fiyat 600tl..

 14. Dr. kontrolünde 3 haftadır kullanıyorum 4. haftaya 2400 olarak başladım. Başlarken 183 kg idim şimdi 164 e kadar düştüm, tabii ki önümüzde ki haftalarda doğal olarak zayıflama hızı yavaşlayacaktır ama 120 ye inmeden durmaya niyetim yok.

 15. Bende aldim daha hic kullanmadim 937 tl verdim ignelerede 100 tl odedim isteyene 700 tl ye verebilrim

 16. merhaba bende bi dönem saxenda kullandım ve istediğim kiloyu verdim şuan elimde var isteyene satabilirim

  1. Benim elimde de var.Kalpte ritim bozukluğu problemlemim olduğu için kullanamadım.650 Tl ye verecem.Son kullanım tarhi 02/2022.(Aadece tek bir iğneyi günde bir tanr olmak üzere 4 gün kullandım.)

 17. merhabalar bende aldın eczaneden 945tl civarında aldım içinde 3 kalem var her kalem bir aylık ben bir tanesini kullanmayı düşünüyorum tene fiyatı 315 geliyor isteyen olursa verebilirim soğuk zincir ilacın olduğu için yakın yerler olabilir kargo olmaz kesinlikle

    1. merhaba elimde birtane var açılmamış 300 tl verebilirim kutusu 950 icinde 3 kalem iğne var 1 tanesini kullandım 2cisini 2 defa kullandim bıraktım hamile olduğum için 1 tanesi hiç açilmadi

 18. Merhaba, elimde 2 kutu soğuk zincir koşullarına dikkat edilmiş ve hiç açılmamış olarak var. Kutusu 950 tl ye almıştım. İstanbul-Anadolu yakasına isteyene kutusunu 750 tlye ulaştırabilirim. —————-

 19. Merhaba
  Bende 4 kalem var. Zam gelir diye almistim. Normalde 1200 tl yapiyor ama isteyene 750 liraya verebilirim. Soguk zincir gonderebilirim Istanbul icine.

 20. Ben bu ilacı 5 gündür kullanıyorum ama ben yan etti yaptı ve bırakmak zorunda kaldım 1.500 TL ye satın aldım 3 kalem ve iğneleri var uygun fiyat vermek isterim

 21. sorum şu spor ve düzenli diyet yapıyorum çok aç olmama rağmen eziyetle yine de gece yemiyorum ama sürekli aynı kiloda takılıyorum ve gitmiyor… saxenda bu konuda işe yarıyor mu acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teyze yeğen sözleri- 05557570155- dokunaklı ölüm sözleri -yeğen sözleri- bakimlikadin.net- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 05555551500- kümesi sansardan nasıl koruruz - ölen kardeşe sözler--tavuğun kaç ayağı var -vefat eden kardeşe sözler-yeğen sözleri-ölen kardeşe sözler - kızımı telefona kaydetme isimleri - canimsin.org -kızımı telefona kaydetme isimleri- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 08504841257-baldıza doğum günü mesajı - enişteye doğum günü mesajı -dayıya doğum günü mesajı - kızıma doğum günü mesajı