Home » Sağlık » Saxenda nedir Saxenda kullanıcı yorumları

Saxenda nedir Saxenda kullanıcı yorumları

Saxenda nedir Saxenda kullanıcı yorumları

Bu yazımızda saxenda kullanıcı yorumlarını paylaşacağız. Saxenda normal reçete ile satılan fiyatı oldukça pahalı bir zayıflama iğnesidir.Sgk bu ilacı karşılamamaktadır.Saxenda liraglutid etkin maddesini içeren zayıflamak için kullanılmaktadır.Saxenda sayesinde iştahınızı kontrol edebilmekte,karnınızın daha dolu olduğunu hissedip daha az açlık hissetmenize neden olabilecektir.Saxenda berrak ve renksiz veya renksize yakın bir çözeltidir.75 yaş üzerin hastalarda kısıtlı bir deneyim mevcuttur.75 yaş ve üzerindeki hastalara o yüzden önerilmez.Yine karaciğer ve böbrek hastalığı olan hastalarda kısıtlı bir deneyim mevcuttur.Diyabetiniz varsa bu ilacı İnsülin yerine kesinlikle kullanmayınız.Sizlere bu önemli ana hatları verdikten sonra yasal bir uyarı yapmak isteriz.Bu ilacı kesinlikle doktor kontrolünde kullanınız ve doktorunuzun söylediği şekilde kullanınız.Eğer başka ilaçlar alıyorsanız Doktorunuz , hemşireniz ve eczacınıza danışınız.Biz doktor değiliz burada sadece sizleri kısaca bilgilendirmek adına ana hatlarıyla bu ilacı anlatma gereği duyduk ve bunun dışında internette bulunan güncel yorumları eklemek istedik.Son olarak ilacın güncel fiyatı 745 tl’dir.Şimdi geçelim internette bulunan can alıcı saxenda kullanıcı yorumlarına.

 

Saxenda kullanıcı yorumları

 

Yorum 1 : 

sanılanın aksine zayıflama ilacı değildir. hızlı kilo alan ya da sürekli şekerli ve yağlı yemek yiyen insanlardaki tatlı krizini bastıran bir ilaçtır. tatlı krizi acıkmak değildir. yeteri kadar karbonhidrat,protein ve yağ tüketildiğinde bile bünyedeki düzenli tatlı yeme isteğidir. bu hücrelerin sürekli şeker almaya alışmasından kaynaklıdır. bu ilaç da bu hissi bastırmayı sağlar. yoksa “ilaç aldım, kilo verdim.” diye bir şey yoktur.
Yorum 2: 

geçen hafta başladığım zayıflama ilacıdır. 650 tl’ye bir tanıdık vasıtasıyla satın aldım. ilk hafta 0.6ml olarak, her sabah kullandım, biraz mide yanması biraz da yorgunluk yaptı diyebilirim, ancak kesinlikle tok tutuyor ve daha da önemlisi canınız pek bir şey yemek çekmiyor. vücut hızlı bir şekilde yağ yakmaya başlıyor, kilo vermeye başlıyorsunuz, ama canınız bir şey çekmediği gibi su içmek de çekmiyor, kendinizi zorlayarak su içmeye çalışın derim. bu haftadan itibaren 1.2 ml kullanacağım, sonraki haftadan itibaren de 1.8 ml kullanacağım.

normalde film gecesi yaptığımda oturup 1 litre kola içerim ve bir kase patlamış mısır yerim. dün sadece yarısını yiyebildim mısırın. gerçekten muazzam bir şey saxenda.

başladığımda 92 kiloydum, şuan 89 kiloyum. henüz 1 hafta oldu başlayalı. boyum 178cm, 78kg olana kadar saxenda kullanmaya devam edeceğim.

edit: 86 kiloya düştüm, şuan 2.4 ml kullanıyorum, bu perşembe de 3.0 a geçeceğim.

son edit: saxenda’yı bıraktım, tekrar kilo aldım. ancak, midem ufaldı, bu benim için büyük bir şey. önceden yiyip yiyip doymuyordum, şimdi yiyorum ve doyuyorum, cipsi mipsi bıraktım ve kilo vermeye başladım tekrar 🙂

 

Yorum 3:
ilacı kullanıp hızla zayıflayan bir tanıdığım vasıtası ile haberdar olduğum ve endokrine muayene olduktan sonra kullanmak istediğim bir ilaç. benim kullanan arkadaşlara bazı sorularım var. insilün direncim yüksek ve dolayısıyla beden kitle endeksim de. anladığım kadarıyla zaten insülin direncine yönelik kullanılan bir ilaç. fakat benim kilo fazlam 20 kilo. elbetteki az değil ama bu ilaç için illaki daha fazla bir kilo ya da insülin direnci şart mıdır? ilaç kullananlar ne şekilde başladıkları ile ilgili bilgi verirlerse çok sevinirim
Yorum 4:
11. gündür her sabah göbüşüme yaptığım iğne. 4 kilo eksildim. hipoglisemi teşhisinden sonra dr verdi. bağırsak ve beyinde salgılanan tokluk hormonu normal bir insanda günde 2 dk salgılanır. gün içerisindeki öğünler için yeterlidir. saxenda bu hormonu harekete geçirip 10-18 saat kadar vücutta kalmasını sağlıyor. yani 2 lokmayı zor yutup, ayıp olmasın diye yemek yiyosun ve hep toksun. 2 tane yeşil erik, 1,5 porsiyon iskender gibi oturuyo mideye. endokrinolojiye görünmeden ve ayrıntılı tahlil yaptırmadan kullanılmaması gerekir. kısaca dr yazıcak. göbüşüm mü? delik deşik ama tatlı.
Yorum 5:
endokrinoloji doktorumun diyete destek amaçlı düşük doz olarak verdiği iğne, 785 tl ve bence çok gereksiz. diyetinize uyduğunuz takdirde zaten kilo verirsiniz. (hastalık olanları kast etmiyorum elbette).
Yorum 6:

düğünüme tam 6 ay kalmışken, tip 2 diyabet hastası olmuşken, 125 kilogramken (181 cm) , ve doktor raporu ile ücretsiz olduğunu duymuşken. beni acayip ikilemde bırakan iğne. ya açıkcası beni akşam haberlerinde yanlış ilaç kullanımı yüzünden yatalak olmuş şekilde izlemenizi istemiyorum. ama bir yandan da denemek istiyorum. daha kilo veremiyorum sakın bana diyet yap demeyin. 3 ayda anca 133 kg’dan 125’e düştüm. daha 1 yıllık ilaç olması ayriyetten korkutuyor. kullanan (gerçekten kullanan,mümessili ya da satıcısı olmayan) yazarlardan destek ve bilgi rica ediyorum.

edit: devlet karşılamıyormuş.

 

Yorum 7: 
güncelleme yapmak için geldi. yaklaşık 8 haftadır kullanıyorum toplamda 7 kilo verdim. hedefim toplamda 16 kilo vermek. ilacı ramazanda kullanmaya başlamıştım oruç ile birlikte. normalde çok rahat tutamam açlık krizlerim çok gelir. ama çok rahat tuttum. insülin direncim yüksek kontrollerde düşmüş durumda. elbette ki bir mucize beklemeyin. hiç acıkmıyorsunuz canınız bir şey istemiyor değil. canınızın istediği şeylerden bir parça alıp nefsiniz körelebiliyor.
Yorum 8:
saxendayı bıraktığınız an kaybolan iştahınız ve verdiğiniz kilolar fazlasıyla geri dönecektir.dr kontrolünde kullanılması gereken ilaçtır.
Yorum 9 :

bende dün başladım 10 üzerinden 3 şiddetinde zaman zaman bulantım oluyor 1-2 lokma atınca geçiyor, kesinlikle yeme dürtünüzü köreltiyor. gün içinde çok su içen biriyim su içme isteğimide nasılsa köreltti. başka sorunlar yaşamamak adına suyu zorla içiyorum. öğünlerden sonra tatlıya saldırıyordum gözüm fellik fellik aranıyordu şimdilik 2 gündür ağzıma tek lokma tatlıda koymuş değilim.

edit: ilacı 01.07.2019 ‘dan 15.12.2019 ‘a kadar kullandım. her ay kan tahlilleri yaptırıp ilacı bir sonraki ay kullanabilirmiyim diye doktorumdan onay aldım. ilk ay 10 kilo ikinci ay 8 kilo verdirdi. sonraki 2-3 ay 6-7 kilo verdirdi lakin karnım acıkıp yemeye de başladım o yüzden 15.12.2019 ‘da toplam 23,5 kilo verip ilaca ara verdim. ilacı bıraktığımda kilomu koruyamadım sağa sola saldırmaya başladım ve 4-5 kilo daha aldım.
13.02.2020 itibari ile kan tahlillerimi tekrar yaptırıp ilacı kullanmamda bir mani olmadığı onayını aldıktan sonra tekrar başlayacağım.

büdüt: ilaca 13.02.2020 tarihinde tekrar başladım ancak kişisel sebeplerden sürekli kullanamadım. toplamda 3 ay civarı kullanmış oldum ve bu 3 ayda da önceden verip aldığım 4-5 kiloyuda katarsak 13-14 kg daha verdirdi ilaç. ancak hızlı kilo vermeye dayalı mı yoksa ilacı kullanmamlamı alakalı bilemem safra kesesi taşı oluştu. ilaç 3 aylık dönemde kilo verdiriyor ardındaki 1 en fazla 2 ayda kilonu bir miktar koruyabiliyorsun ancak bu süreçte iştahın hafif hafif yerine geliyor. bence herhangi bir yan etki yapmıyor ve aylık kan tahlillerinizde bir sıkıntı gözükmüyor ise bu ilaç 4 ay kullanılıp bırakılabilir. tabi ben morbid obez idim şu an obeze düştüm.yataktan kalkarken baş dönmeleri, yüksek tansiyon, şeker başlangıcı ve insülin direncim beni ciddi rahatsız ediyordu. şimdi zaman zaman tansiyon bir silkeliyor o kadar. verdiğim kilonun karşılığında yakın zamanda safra kesemi aldıracak olmam şimdilik bana adil gibi gözüküyor. mutlaka doktor kontrolünde her ay tahlillerinizi yaptırarak kullanın başınıza daha ciddi bir iş almayın.

 

Yorum 10 :
ilk önce diyetle ve sporla zayıflamaya çalışmalı.ancak başarılamıyorsa,süratle diyabet ve damar problerine doğru gidişat varsa kullanılır.
arkadaşların doz söylemeleri çok yanlış.100 kiloluk 1.50 bir insan ile 100 kiloluk 1.85 herhalde dozlar farklı olacaktır.
bence dahiliye uzmanınız yada endokrin uzmanınız karar versin.
modern yaşam tarzı ve yiyeceklerle insanları önce şişmanlattılar.şimdi de ilaç endüstrisi acaip paralar kazanacak.
Sizlere son olarak ufak bir uyarı yapmak isterim.Sadece yorumlara bakarak işlem yapmayın.En doğru kararı doktorunuz verecektir.Burası bir doktor sitesi değildir.Bu ilacın kullanımından doğacak sorumluluk sizlere aittir.Zaten doktor reçete etmeden de kullanamazsınız.Beklenmedik bir yan etkiyle karşılaşırsanız kesinlikle sağlık kuruluşuna başvurunuz.

About

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

pilavın yanına ne gider-kuş isimleri-kızlara güzel sözler - kardeş sözleri -at isimleri-yeğene güzel sözler- saxenda kullanıcı yorumları
-
bahis siteleri