Home » Nasıl yapılır » Birinin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Birinin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Karşınızdaki insanın sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak bazen oldukça zor olabilir. Bu gibi durumlarda en basit çözüm bunu karşınızdaki insana sormaktır fakat bazen bu soruyu karşınızdaki insana yöneltmekten çekinebilirsiniz. İşte bu gibi durumlarda bir insanın sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabileceğiniz işaretlere odaklanmak yapabileceğiniz en doğru seçim olacaktır. Peki, birinin senden hoşlandığını nasıl anlarsın biliyor musun?

Karşınızdaki insanı inceleyerek vücut dili ve tavırları doğrultusunda size karşı neler hissettiğini bir nebze anlamanız mümkün. Bunu gerçekleştirmek için uygulayabileceğiniz alternatif birkaç yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki elbette karşınızda bulunan insanın beden dilini izlemek olacaktır. Peki, karşınızdaki insanın beden dilini nasıl anlayabilir & okuyabilirsiniz? İşte bu gibi soruların cevabını birazdan tüm detaylarıyla sizlerle paylaşacağız.

birinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız

Bir Kişinin Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?

Bir kişinin senden hoşlandığını nasıl anlarsın daha önce merak etmiş miydiniz bilmiyorum ama gerek iş hayatınızda gerek özel hayatınızda bir insanın size karşı nasıl bir tavır tutunduğunu anlamak oldukça önemlidir. Bu nedenle yalnızca özel hayatınızda değil hayatınızın birçok noktasında işinize yarayabilecek bu bilgilere bir göz atmak isteyebilirsiniz.

A) Beden Dilini Anlamaya Çalışın

Bir insanla karşılıklı olarak gerçekleştireceğiniz iletişimin neredeyse %93’ü beden dili üzerinden gerçekleşir. Muhtemelen bu bilgiyi bilmiyordunuz fakat durum gerçekten böyle. Karşınızdaki insanın ses tonu, yüz mimikleri, vücut hareketleri ve konuşurken seçmiş olduğu kelimeler bunun temelini oluşturur. Her iki cinsiyet içinde ortak bir beden dili bulunmaktadır ve konuşma sırasında bilinçaltının sebep olduğu bazı sinyalleri farkında olmadan karşısına yansıtır.

Bir kadın ile karşılıklı konuşma sırasında farkında olmadan size vereceği 50’den fazla sinyal bulunur. Elbette bunların tamamını fark etmeniz imkansıza yakındır. Fakat önemli ve dikkate değer birkaç püf noktayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Eğer karşınızdaki bayan aranızdaki mesafeyi bir şekilde kapatmaya çalışıyorsa bu çoğu zaman sizden hoşlandığı anlamına gelir. Bunu direkt yanınıza gelmeye çalışması olarak düşünmeyin bir restoranda menüyü incelerken menüyü size doğru yakınlaştırması da bu konuda bir işaret olabilir.

Size yakınlaşmak isteyen kadın bunu siz farkına varmasanız bile defalarca başarabilir. Örneğin bir anda sizi tutup kendisine doğru çekerek “Hey, şuna baksana!” gibi bir cümle ile telefonundan bir şeyler göstermekte bunlar arasında yer alır. Bunlar dışında dikkat edebileceğiniz bir nokta ise çoğu kadın kendisi bile farkında olmadan tamamen bilinçaltı ve içgüdüsel olarak giysisinin kollarını sıvayarak bileklerini açığa çıkarabilir. Bu iyiye işarettir. Bu hareketle birlikte vücudunun narin ve hassas bölgelerinden birini açığa çıkararak size güvendiğini & hoşlandığını bilinçaltı aracılığıyla size hissettirmeye çalışacaktır.

Bir erkek ile karşılıklı konuşma sırasında karşınızdaki kişinin farkında olmadan size vereceği sinyaller ise daha kısıtlıdır. Burada fark edebileceğiniz en önemli beden dili hareketlerinden birisi omuzunu geri çekerek nefesini göğsüne doğru vermesi olacaktır. Bir diğer önemli detaysa her iki cinsiyet içinde geçerli olan göz teması olacaktır. Bir an için gözleriniz birbirine kenetlenmesi ve ardından her ikinizin de göz temasından kaçınması önemli bir işaret olacaktır.

B) Utangaç Kişileri Tanımak

Utangaç bir kişiyi belirlemek size düşüyor. Bu kişiler size karşı duygularını ifade etmekte zorluk çeker ve çoğu zaman itiraf edemez. Bu kişiler genellikle sizinle çok sık konuşmaz, konuşamaz ara sıra genel muhabbetler eder. Bazen onu size bakarken yakalamanız ise oldukça yüksek bir ihtimal. Utangaç insanlar çok sık birileriyle takılmaz ve takıldığı kişilerle de mümkün olduğunca uzun ilişki yürütmeye çalışırlar.

Bu kişiler çoğu zaman cevabını bilmesine rağmen size bazı sorular yönelterek sizinle daha çok vakit geçirmek ve sizin ona ilgi göstermenizi isteyebilir. Bu gibi insanların duygularını açık açık size itiraf edememesinin arkasında ise çoğu zaman “reddedilme” korkusu yatmaktadır. Bu durum henüz reddedilmenin de hayatımızın bir parçası olduğunu fark edememiş kişilerde görülen bir durumdur. Ayrıca bu kişiler sizin hal ve hareketlerinize normal insanlara göre daha fazla dikkat ettiği için moraliniz normalde olduğundan daha kötüyse ve canınız sıkkınsa bunu ilk fark edecek kişiler onlardır.

Birisinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için bu temel işaretlere göz gezdirmek ve fazla belli etmeden incelemek faydalı olacaktır. Unutmayın bunlar tam olarak kesin bir bilgi vermiyor olsa da ihtimalin oldukça yüksek olduğu senaryolardır.

About

Comments

  1. Bilgi Bloğu dedi ki:

    Güzel bilgi teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

pilavın yanına ne gider-kuş isimleri-kızlara güzel sözler - kardeş sözleri -at isimleri-yeğene güzel sözler- saxenda kullanıcı yorumları
-
bahis siteleri