İnstagramNasıl yapılırSosyal Medya

Instagram Hesap Dondurma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Günümüzde bilhassa gençlerin bolca vakit geçirdiği sosyal medya platformlarına üye olmak oldukça kolay ve pratik olsa da zaman zaman hesabı kapatmak istediğimiz zorlu bir süreçle karşılaşmak mümkün. Instagram gibi platformlar yeni kullanıcıların platforma katılması adına alternatif üyelik seçenekleri oluşturarak kullanıcıların saniyeler içerisinde üye olma işlemlerini tamamlamalarını sağlıyor. Bu gibi platformlar üye olma işlemini ne kadar kolay yapıyor olsa da üyelerini kaybetmemek adına üyeliği iptal etme ve dondurma işlemlerini bir o kadar karmaşık bir hale sokabiliyor. Bu yazımda sizlere instagram hesap dondurma ve instagram hesap kapatma işlemlerini nasıl yapacağınız anlatacağım.

Dondurma ve kapatma işlemini nasıl yapacağınıza geçmeden önce bu işlemleri mobil uygulama üzerinden yapmanızın mümkün olmadığını belirtmek istiyorum. Kullanıcı kaybetmek istemeyen instagram dondurma ve kapatma işlemlerini yalnızca masaüstü tarayıcısı ve mobil tarayıcılar üzerinden yapacağınız giriş işlemi sonrasında gerçekleştirmenize imkan tanıyor.

Instagram Hesap Nasıl Dondurulur ?

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır merak ediyorsanız aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz. Hesabınızı dondurduğunuz takdirde instagram üzerinde kullanıcılar sizin profilinize ve geçmişte yaptığınız paylaşımlara ulaşamayacaktır. Aynı hafta içerisinde hesabınızı yalnızca 1 kere dondurabileceğinizi unutmayın. Hesabınızı dondurmak için yapmanız gerekenler;

  1. Bilgisayar ya da telefon üzerinden internet tarayıcınızı açınız ve https://instagram.com/ adresine giriş yapınız.
  2. Bilgisayarda sağ üst, mobilde sağ altta yer alan profil simgesine tıklayarak profil sayfanıza ulaşın.
  3. Profil sayfanızda yer alan “Profili Düzenle” butonuna tıklayın.
  4. Sayfanın en alt bölümünde yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıklayın.
  5. Açılan ekranda neden hesabınızı dondurmak istediğiniz belirterek “hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tekrardan tıklayınız.

İşte instagram hesap dondurma işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kafanıza takılan alanlar bulunuyorsa daha anlaşılır olabilmesi adına alttaki resimli anlatıma göz atabilirsiniz.

Instagram Hesap Nasıl Kapatılır ?

Instagram hesap nasıl kapatılır merak ediyorsanız aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz. Hesabınızı tamamen kapatmak ve verilerinizin silinmesi ardından takipçileriniz ve arkadaşlarınız profilinize, fotoğraflarınıza ve diğer verilerinize ulaşamayacaktır. Ayrıca hesabınızı ilerleyen süreçte tekrar aktif etmenizde mümkün olmayacaktır çünkü tüm veriler kalıcı olarak silinecektir. Bu işlemi yapmak istediğinizden emin olduktan sonra takip etmeniz gereken aşamalar şu şekildedir;

  1. Bilgisayar ya da telefon üzerinden internet tarayıcınızı açınız ve https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ adresine giriş yapınız.
  2. Bağlantıya girmeniz ardından eğer oturumunuz açıksa bu maddeyi atlayabilirsiniz, oturumunuz açık değilse hesabınıza giriş yapmalısınız.
  3. Açılan sayfada çoktan seçmeli seçeneklere yer verilen sayfa sizi karşılayacak. Bu alanda instagram size hesabınızı neden silmek istediğinizi sormaktadır.
  4. Seçiminizi yapmanız ardından açılacak sayfada yer alan şifrenizi girmeniz gereken boş alana şifrenizi girmeli ve “Hesabımı kalıcı olarak kapat.” Butonuna basmalısınız.
Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Ponçik ne demek ?

İşte instagram hesap kapatma ya da instagram hesap silme işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kafanıza takılan alanlar bulunuyorsa daha anlaşılır olabilmesi adına alttaki resimli anlatıma göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı