Android Telefon Rehberi Kopyalama & Yedekleme

Android cihaz kullanıcıları yıllar içerisinde rehberine kaydetmiş olduğu kişileri kaybetmemek için kuşkusuz bunları yedeklemek & güvenli bir yere kopyalamak isteyecektir. Cep telefonunuz olağandışı bir durum sonucunda arızalanması, bir anlık dalgınlık sonucunda unutulması & kaybolması ya da çalınması sonucunda telefonunuzdan olmanın yanı sıra rehberinizi kaybetmek de fazlasıyla can sıkıcı olacaktır. Bu nedenle Android telefon rehberi kopyalama işlemini yaparak telefonunuzun rehberini güvenli bir sisteme & harici diske yedeklemelisiniz.

Yeni bir cihaz almanız halinde bu yedekleme sayesinde yeni telefonunuza rehberinizi yalnızca birkaç dakika içerisinde aktarmanız mümkün. Android telefon rehberi yedekleme işlemi için tercih edebileceğiniz birkaç farklı yöntem bulunuyor. Bunları sizlerle tek tek paylaşacak, gerekli işlemleri detaylı bir şekilde anlatacağız. Bu yöntemlerden hangisinin daha pratik ve güvenli olduğunu da yine ilgili başlıklar altında detaylı bir şekilde ele alacağız.

Pratik ve Güvenli Rehber Yedekleme Gmail

Android cep telefonu sahiplerinin pratik ve hızlı bir şekilde cep telefonunda yer alan rehber numaralarını yalnızca ilk sefere mahsus olacak şekilde birkaç basit işlem yapmanıza gerek duyacak ve sonrasında devamlı olarak otomatik bir şekilde telefon rehberinizi yedeklemenizi sağlayacak Gmail oldukça popüler ve güvenilir bir yöntemdir. Rehber yedekleme Gmail sayesinde pratik ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

Gmail sayesinde Android cep telefonunuz ya da telefonunuza takılı SIM Kartınızda yer alan kişileri basit bir şekilde dışarıya aktarabilir ve güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Bunun için takip etmeniz gereken 3 basit adım vardır;

  1. Telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
  2. Ayarlar içerisinde yer alan “Sistem” bölümüne tıklayın.
  3. Sistem içerisinde yer alan “Yedekleme” ya da “Yedekleme ve Geri Yükleme” olarak geçen bölüme girin.
  4. İlgili bölüm içerisinde yer alan “Google Drive’a Yedekle” başlığının altından yedeklemeyi açın ve “Kişiler” senkronizasyonunu aktif edin.
Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Instagram Hikayeme Nasıl Anket Eklerim?

İşte cep telefonunuzun rehberini güvenli bir şekilde yedeklemeye açmak bu kadar basit. Bu işlem sonucunda telefon değişikliği veya telefon bozulması sonucunda telefonunuzun rehberinin tamamına yeniden erişebilir ve yeni telefonunuza birkaç dakika içerisinde aktarabilirsiniz.

Sim Karttaki Numaraları Android Telefona Kopyalama

Sim kartınızda yer alan numaraları Android telefonunuza nasıl kopyalayabileceğiniz & aktarabileceğiniz merak ediyorsanız kısaca bu konuyu da anlatmak istiyoruz. Bu işlem sonucunda sim kartınızı değiştirmeniz halinde rehberinizde kayıtlı numaraları kaybetmek zorunda kalmazsınız. Yukarıda anlatmış olduğumuz yedekleme yöntemiyle de telefonunuza aktarmış olduğunuz numaraların güvenliğini sağlayabilirsiniz.

  1. Öncelikle cep telefonunuzun ana ekranında yer alan “Telefon” simgesine dokunun.
  2. Telefon simgesine tıklamanız ardından öncelikle “Kişiler” sekmesine geçiş yapınız.
  3. Kişiler sekmesi içerisinde “…” işaretini sağ üstte görmüş olmalısınız. Bu işarete tıklayınız.
  4. Karşınıza çıkan menü seçenekleri arasından “Ayarlar” butonuna tıklayın.
  5. Ayarlar sekmesi içerisinde karşınıza çıkan seçenekler telefondan telefona farklılık gösteriyor olmasına karşın “İçe/Dışa Aktar” başlığı mutlaka orada yer alacaktır. Bu seçeneğe tıklayınız.
  6. Bu seçeneğe basmanız halinde birçok seçenek karşınıza çıkacaktır. “SIM karttan içe aktar” yazısına tıklayarak SIM kartınızda yer alan numaraları cep telefonunuza birkaç saniye içerisinde aktarabilirsiniz.

Related Posts

Instagramda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Yeni gelen güncellemelerden sonra instagramda ekran görüntüsü nasıl alınır? Ayrıca instagramda ekran görüntüsü bildirimi gider mi merak ediyor musunuz?

Ponçik ne demek ?

Ponçik kelimesini çevrenizden mutlaka duymuşsunuzdur. Bugün o yüzden ponçik ne demek konusunu işleyeceğiz. Size ponçik diyen birisi acaba ne demiştir diye düşünmüşsünüzdür. Ponçik ne demek Ponçik aslında…

birinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız

Birinin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Birinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız biliyor musunuz? Bir kişinin senden hoşlandığını nasıl anlarsın merak ediyorsan tüm detaylar bu yazıda.

iPhone Rehber Yedekleme

iPhone rehber yedekleme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz. iCloud kullanarak iphone rehber yedekleme ya da turkcell rehber yedekleme işlemi.

Whatsapp Hikayede Video Paylaşma

Snapchat ile hayatımıza giren ve yalnızca 24 saatliğine kullanıcıların “Hikaye” ya da “Durum” olarak adlandırılan alanlarda fotoğraf, video ya da yazı paylaşmasına imkan tanıyan bir özellik başlangıçta…

Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Eğer instagram hesabım çalındı ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız bu yazıya bir göz atabilirsiniz. Instagram hesabını geri alma işlemini anlattım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teyze yeğen sözleri- 05557570155- dokunaklı ölüm sözleri -yeğen sözleri- bakimlikadin.net- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 05555551500- kümesi sansardan nasıl koruruz - ölen kardeşe sözler--tavuğun kaç ayağı var -vefat eden kardeşe sözler-yeğen sözleri-ölen kardeşe sözler - kızımı telefona kaydetme isimleri - canimsin.org -kızımı telefona kaydetme isimleri- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 08504841257-baldıza doğum günü mesajı - enişteye doğum günü mesajı -dayıya doğum günü mesajı - kızıma doğum günü mesajı