Home » Sosyal Medya » İnstagram » Instagramda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Instagramda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde gelen birçok güncellemeyle birlikte internet üzerinde instagram üzerinde alacağınız ekran görüntüleriyle ilgili birçok asılsız bilgi ve haber ortaya çıkmış durumda. Bu haberlere sitesinde yer veren adresler arasında bilinen haber siteleri dahi yer alıyor. Instagram üzerinde alacağınız ekran görüntüleriyle ilgili diğer kullanıcıya bildirim gidip gitmediği konusunda birazdan sizlere açıklayıcı bir bilgi vereceğim. Fakat bunun öncesinde instagram ekran görüntüsü nasıl alınır kısaca bahsetmek istiyorum.

Instagramda SS Nasıl Alınır ?

Bazı instagram kullanıcıları uygulama içerisinde hoşuna giden fotoğraf ve karelerin ekran görüntüsü almak istiyor fakat instagramda ss nasıl alınır bilmediği için bazı sorunlarla karşılaşabiliyor. Aslında oldukça basit bir şekilde telefon üzerinden uygulama içerisinde ekran görüntüsü kaydetmeniz mümkün. Peki, instagram ekran görüntüsü nasıl alınır?

  1. Öncelikle ekran görüntüsü alacağınız kareyi & alanı telefon ekranınızda görünür olacak şekilde belirleyin.
  2. Telefonunuz kilit ve ses kısma tuşlarına aynı anda basın.
  3. Bu tıklamaları doğru şekilde yapmış olmanız halinde ekran görüntüsü sorunsuz şekilde alınacaktır.

Not: Telefon modellerinin %90’ı bu şekilde ekran görüntüsü almaktadır. Bu işlemler sonucunda ekran görüntüsü alamaz iseniz kilit tuşu ve ana menüye dönme (orta tuş bulunuyorsa) aynanda basmayı deneyin. Eğer bu yöntemde işe yaramaz ise telefon modeliniz ile Google’da bir arama yaparak ilgili cihazda nasıl alındığını öğrenebilirsiniz.

instagramda ekran görüntüsü bildirimi gider mi

Instagram Ekran Görüntüsü Bildirimi Gider Mi ?

Birçoğumuz instagram üzerinde ekran görüntüsü alırken karşımızdaki kullanıcıya bildirim gidip gitmediği konusunda tedirgin oluyor ve çekiniyoruz. Instagram yetkilileri yakın geçmişte yayınlanan güncellemeler ile birlikte kullanıcılara bazı uyarılar ve bilgilendirmelerde bulundu. Bu bilgilendirme şu şekilde; Instagram Direct (Özel Mesajlaşma) üzerinden gerçekleştireceğiniz mesaj ve fotoğraf gönderimlerinde yapacağınız işlemler karşı tarafa iletilecektir. Yani, arkadaşınız ile yapacağınız görüşmede size gönderilen fotoğrafın ekran görüntüsünü almanız, fotoğrafı 2. Kez görüntülemeniz gibi işlemler sonucunda arkadaşınıza bildirim gidecektir.

Fakat, ana sayfa ve keşfet üzerinde karşılaştığınız standart gönderilerde ekran görüntüsü almanız halinde karşı tarafa bir bildirim gitmeyecektir. Aynı şekilde hikayeler bölümünde yer alan fotoğraf ve videolar üzerinde de ekran görüntüsü almanız halinde herhangi bir bildirim iletilmemektedir. Kısaca instagramda ekran görüntüsü bildirimi gider mi diye merak edenler için açıklama yapmaya çalıştım. Aklınıza takılan noktaları çekinmeden yorum bölümü üzerinden bana iletebilirsiniz.

About

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

pilavın yanına ne gider-kuş isimleri-kızlara güzel sözler - kardeş sözleri -at isimleri-yeğene güzel sözler- saxenda kullanıcı yorumları
-
bahis siteleri