Home » Sosyal Medya » İnstagram » Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Instagram yönetimi kullanıcıların hesaplarını koruyabilmeleri için devamlı olarak güvenlik önlemlerini geliştiriyor ve alternatif seçenekler sunuyor. Buna rağmen yeterli önlem almayan veya farklı nedenlerle hesabı çalınan kullanıcılar olabiliyor. Instagram yönetimi ve sizin tarafınızdan alınmış olan tüm önlemlere rağmen instagram hesabınız çalındı ise geri almak için neler yapmanız gerektiğini sizlere anlatacağım. Instagram hesabım çalındı ne yapmalıyım diye merak ediyorsanız yazımı okumaya devam edebilirsiniz. Çalınan instagram hesabını geri alma işlemi aslında düşünüldüğü kadar zor değil ve genellikle 24 saat içerisinde sonuç alabileceğiniz bir yöntem bulunuyor.

Görsel üzerine kurulu popüler sosyal medya uygulamasında üyeliği bulunan kullanıcılar hesaplarının güvenliğini sağlamaktan sorumlu olduklarını üyelikleri sırasında kabul etseler de Instagram yönetimi de kullanıcılar için birçok çalışma yürütüyor. Her şeye rağmen bazı kullanıcıların hesaplarını çalınabiliyor. Hesabınız nedeni ne olursa olsun bir şekilde hack işlemine maruz kaldıysa ya da hesabınızın e-posta adresi değiştirildiyse kolaylıkla tüm bilgileri eski haline getirebileceğiniz bir yöntem bulunuyor.

NOT: Eğer hesabınızın E-posta adresi değiştirilmedi ise posta kutunuza bir göz atmanızı tavsiye ederim. Zira şifre değişikliği vb. işlemler sonucunda tarafınıza bir mail gönderiliyor ve bu işlemleri mail üzerinden kolaylıkla geri alabiliyorsunuz. Fakat mail adresinizde değiştirildi ise yazının devamında yer alan anlatıma göz atmalısınız.

Çalınan Instagram Hesabını Geri Alma

Eğer hesabınızın şifresi ve e-posta adresi değiştirildi ise sizi biraz yoracak bir süreç bekliyor diyebilirim. Bunun için instagram yönetimine ilgili hesabın asıl sahibinin siz olduğunu bir şekilde ispat etmeniz istenecek. Bunu ise aşağıda yer alan adımları takip ederek genellikle 24 saat içerisinde çözüme ulaştırabilirsiniz.

Android ya da iOS işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyor olabilirsiniz. İlgili aşamalarda hiçbir farklılık bulunmamaktadır bu nedenle telefonunuzda yer alan instagram uygulamasını açın ve alttaki adımları takip edin.

  • Giriş sayfasının hemen altında yer alan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan ekrandan “Kullanıcı Adı” seçeneğini işaretleyin ve gelecek kutucuğa hesabınızın kullanıcı adını yazın.
  • Kullanıcı adınızı girmeniz ardından altta yer alan “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” yazısına tıklayın.
  • Açılacak form içerisinde en üstte yer alan kutucuğa kayıt olduğunuz e-posta adresinizi yazmanız gerekiyor.
  • Daha sonrasında yine aynı form içerisinde yer alan diğer bilgileri işaretleyerek tamamlayınız.
  • Tüm formu doldurmanız halinde en altta yer alan “Destek İste” butonuna tıklayarak talebinizi instagram yönetimine iletebilirsiniz.

Bu adımları sırasıyla takip etmeniz halinde kısa süre içerisinde instagram yönetimi sizinle iletişime geçecek ve hesabın size ait olduğunu kanıtlamanız için yapmanız gerekenleri içeren detaylı bir e-posta gönderecektir. Bu e-postaya kısa sürede dönüş yapmanızı tavsiye ederim. Bu dönüşünüz ardından 24 saat içerisinde (genellikle 8-10 saat) hesabınızın kontrolü tekrardan size geçecektir.

Instagram Hesabım Çalındı Kurtarma

Yukarıda yer alan adımları tam olarak anlayamadıysanız sizin için hazırladığım resimli anlatıma bir göz atabilirsiniz. Eğer instagram hesabım çalındı ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız bu adımları takip etmelisiniz.

Yukarıda adım adım resimli olarak açıklamış olduğum adımları tamamlamanız ardından Instagram yönetimi tarafından belirtmiş olduğunuz e-posta adresine bir dönüş yapılacaktır. Bu dönüş içerisinde hesabın size ait olduğunu nasıl kanıtlayacağınıza dair detaylı bir açıklama bilgisi yer alacaktır.

İlgili açıklama içerisinde sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız ardından hesabınız size ortalama 10 saat içerisinde teslim edilecektir. Burada istenilen teyit ise genellikle boş bir A4 kağıdı üzerine belirtilen rakamları el ile yazmanız ve yüzünüzün de net bir şekilde belli olduğu geniş açıdan mümkünse HD bir fotoğraf olacaktır.

About

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

pilavın yanına ne gider-kuş isimleri-kızlara güzel sözler - kardeş sözleri -at isimleri-yeğene güzel sözler- saxenda kullanıcı yorumları
-
bahis siteleri