Home » Teknoloji » Instagram Hikayemde Nasıl Fotoğraf veya Video Paylaşırım?

Instagram Hikayemde Nasıl Fotoğraf veya Video Paylaşırım?

Başta ülkemiz olmak üzere dünya genelinde en aktif şekilde kullanılan sosyal medya platformu Instagram sunmuş olduğu “Instagram Hikayeler” servisi ile birlikte 300 milyonu aşan aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Bilhassa son aylarda Instagram Hikayeler özelliği gerek sayfalar gerekse kullanıcılar için çok daha fazla önem kazanmaya başladı. Yeni özellikler ve geliştirmeler ile birlikte daha aktif bir kullanım imkanı sunmaya başlayan hikayeler, kullanıcıların ilgisini çok daha fazla çekiyor. Peki, instagram hikaye video ekleme ya da instagram hikaye resim ekleme için neler yapmanız gerekiyor biliyor musunuz?

Kullanım oranı ve aktiflik bakımından Instagram yönetiminin istediği seviyeye hızla yaklaşan Hikayeler bölümü halen kusursuz seviyede çalıştığı söylenemez. Kullanıcıların bildirimleri aktif ettiği senaryolarda bile gönderilen bildirimlerde yaşanılan aksaklık ve problemler kullanıcıların canını sıkıyor olsa da Instagram ekibi tarafından yayınlanan güncellemeler ile birlikte bu hatalar hızla gideriliyor.

instagram hikaye resim ekleme

Instagram Hikaye Resim Ekleme

Eğer sizde instagrama resim şeklinde hikaye nasıl atılır merak ediyorsanız endişelenmenize gerek yok. Kullanıcı deneyimine fazlasıyla önem veren platform kullanıcıların resim yüklerken ve uygulama içerisinde çektikleri resimleri arkadaşlarıyla hikaye bölümü aracılığıyla paylaşabilmeleri için oldukça pratik bir kullanım imkanı tanıyor. Bu kapsamda instagram hikaye resim ekleme işlemi için yapmanız gereken;

  • Öncelikle telefonunuzda yer alan resmi instagram uygulamasını açın,
  • Sol üstte yer alan kamera simgesine tıklayın,
  • Yeni bir fotoğraf çekmek isterseniz direkt kamera sizi karşılayacaktır. Çekim yaparak paylaşabilirsiniz.
  • Eğer daha önceden fotoğraflarınız arasında bulunan bir resmi yüklemek ve paylaşmak istiyorsanız sol altta yıldırım işaretinin yanında yer alan galeri simgesine tıklayınız.
  • Paylaşmak istediğini resmi seçiniz ve gerekli düzenlemeleri yapınız.
  • Düzenlemeleri tamamladıktan sonra sol altta yer alan “Hikayen” butonuna tıklayınız. İşte bu kadar.

Daha anlaşılır olması adına altta yer alan resimli anlatıma göz atabilirsiniz.

Instagram Hikaye Video Ekleme

Instagram profiliniz üzerinde arkadaşlarınızla hikaye paylaşımları üzerinden video paylaşmak istiyorsanız yapmanız gereken işlem resim paylaşmak ile birebir aynı. Eğer instagrama video şeklinde hikaye nasıl atılır merak ediyor ve instagram hikaye video ekleme hakkında araştırma yapıyorsanız hemen üst tarafta resimli bir şekilde anlatmış olduğum “instagrama resim şeklinde hikaye nasıl atılır” bölümüne göz atabilirsiniz.

Video paylaşma ile ilgili dikkat etmeniz gereken tek detay ise videolarınızın 15 saniyeden uzun olmaması gerektiğidir. Instagram kullanıcılara hikaye bölümü üzerinden maksimum 15 saniye uzunluğunda olacak videolar yükleme imkanı tanıyor.

About

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

pilavın yanına ne gider-kuş isimleri-kızlara güzel sözler - kardeş sözleri -at isimleri-yeğene güzel sözler- saxenda kullanıcı yorumları
-
bahis siteleri