Labioplastiye Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

Labioplasti, günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu estetik müdahale bazı durumlarda ihtiyaç olarak, bazı durumlarda ise hastanın istekleri doğrultusunda yapılmaktadır. Bursa genital estetik yaptırmak isteyenlerin en çok ilgilendiği labioplasti uygulaması, genital bölgedeki iç dudak yapısının küçültülmesi amacıyla yapılmaktadır.

Bu uygulama sayesinde kadınların özgüveni büyük ölçüde arttırılabilmektedir. Bursa labioplasti ihtiyaçlarınıza yönelik operasyonları ile hastalarına hizmet veren Op. Dr. Aynur Şendemir, alanında gösterdiği başarılarla adından söz ettirmektedir.

Günümüzde pek çok kadın, cinsel ilişkiye girerken utanç yaşamaktadır. Bu utancın temel sebeplerinden bir tanesi de genital bölgedeki iç dudakların çok büyük veyahut küçük olmasıdır. Fiziksel görünümü doğrudan etkilemesinin yanı sıra günlük hayatta da kadınların istediği gibi kıyafetler tercih etmesini engelleyen bu durum, estetik müdahaleler ile ortadan kaldırılabilmektedir.

 

Labioplasti Neden Yapılır?

Halk arasında iç dudak estetiği olarak da tabir edilen labioplasti, doğuştan veya sonradan gelişen iç dudak büyüme ve sarkma gibi sorunların ortadan kaldırılması için yapılmaktadır. Bu estetik müdahale, hem genital bölgenin dış görünümünü ideal hale getirmek hem de cinsel birliktelik esnasında alınacak hazzı arttırmak için uygulanmaktadır.

Sarkan, kararan veya bu gibi estetik bozukluklara sahip olan iç dudaklar, estetik bir müdahale sayesinde daha küçük ve kısa bir hale getirilebilmektedir. Bu operasyonun yapılma amaçlarından bir tanesi de labial asimetri olarak da tabir edilen iç dudakların farklı boyutlarda olma sorununu ortadan kaldırmaktadır. Bu da demek oluyor ki, labioplasti operasyonu birden fazla amaç için uygulanabilecek türden bir estetik operasyondur.

Laboiplastinin Avantajları Nelerdir?

Labioplasti operasyonu, kişinin özgüveni başta olmak üzere pek çok avantajlı durumu beraberinde getirmektedir. Bursa labioplasti işlemi yaptırmayı düşünen kadınlar, aşağıdaki listeye göz atarak bu operasyonun sağladığı faydalar hakkında bilgi alabilir.

  • Labioplasti operasyonu sayesinde dar kıyafetler giyerken oluşan rahatsızlık hissi ortadan kalkmaktadır.
  • Kadınların özgüveni ve cinsel birliktelikte verim artmaktadır.
  • Vajinal enfeksiyon sorunu ortadan kaldırılmaktadır.
  • Labioplasti operasyonu geçiren kadınlar, dar kıyafet tercih ettikleri zaman genital bölgelerinin belli olmasından da kurtulmaktadır.
  • Cinsel ilişki esnasında hissizlik veya dayanılmayacak düzeyde olan ağrılar da ortadan kalkmaktadır.
  • İritasyon, ağrı gibi belli başlı sorunların önüne geçmekte ve cinsel sağlık arttırılmaktadır.
  • Labioplasti operasyonundan sonra oturma, bisiklete binme ve yürüme gibi günlük aktiviteler çok daha konforlu şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Linkedin haftalık davet sınırı kaç ?

Yukarıda da görülebildiği üzere iç dudak küçültme ameliyatı olan labioplasti, pek çok faydayı beraberinde getirmektedir. Genital estetik operasyonları arasında en çok tercih edilen labioplasti hem fiziksel görünüm hem de cinsel sağlık üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır.

Labioplasti Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Genital estetik operasyonları yaptırmak isteyen her kadın, Bursa laparoskopi de dahil olmak üzere tüm işlemleri isteğe bağlı olarak yaptırabilmektedir. Özellikle sarkma, kararma, esneme gibi sorunlar yaşayan kadınlar için tavsiye edilen labioplasti, her kadının yaptırabileceği bir estetik müdahaledir. Ancak öncelikle muayene olunması ve operasyonun yapılıp yapılmayacağına doktor ile karar verilmesi tavsiye edilmektedir.

Related Posts

Taşınabilir Jeneratörlerin Avantajları ve Dezavantajları

Günümüzde çok sayıda jeneratör türü bulunmaktadır. Taşınabilir jeneratörler de bunlardan bir tanesidir.  Taşınabilir Jeneratörlerin Avantajları Taşınabilirlik ve Mobilite: Taşınabilir jeneratörler, hafif ve kompakt tasarımları sayesinde kolayca taşınabilir….

İnstagram Takipçi Sayısı Yükseltme Yolları Neler?

Instagram’da takipçi arttırma yöntemleri nelerdir sorusunun en önemli cevaplarından biri promosyonlardır. Instagram tanıtımları ücretlidir ve daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar. Instagram’da daha fazla kişiye ulaşarak takipçi sayınızı…

Viber Sms Onay

Viber nedir? Viber, kullanıcıların metin göndermelerine, arama yapmalarına ve arkadaşlarıyla ve aileleriyle resim ve video paylaşmalarına olanak tanıyan bir mobil mesajlaşma ve VoIP uygulamasıdır. Uygulama ayrıca işletmelerin…

bengal kaplanı

Bengal kaplanı hakkında bilgiler

“Bengal Kaplanı,” genellikle “Bengal Kaplanı” olarak adlandırılan Panthera tigris tigris alt türünü ifade eder. Bengal Kaplanı, Asya’nın alt kıtasında bulunan Hindistan, Bangladeş, Nepal ve Bhutan gibi ülkelerde…

PUBG Mobile Nedir? Oyunun Genel Özellikleri Nelerdir?

PUBG Mobile, birçok oyuncu ile oynanan bir savaş oyununun mobil versiyonudur. 2018 yılında piyasaya sürülen oyun, dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaktadır. İşte Pubg mobile oyunu ile…

12×5 cm Mitr Turuncu Silindir Mum Özellikleri Nedir?

12 x 5 cm Mitr Turuncu Silindir Mum sayesinde huzursuzluğunuzdan kurtulabilirsiniz. Mumu doğal taşınızı temizlemek için de kullanabilirsiniz. Silindir mum ölçüsü 12 x 5 cm şeklindedir. Parafin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teyze yeğen sözleri- 05557570155- dokunaklı ölüm sözleri -yeğen sözleri- bakimlikadin.net- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 05555551500- kümesi sansardan nasıl koruruz - ölen kardeşe sözler--tavuğun kaç ayağı var -vefat eden kardeşe sözler-yeğen sözleri-ölen kardeşe sözler - kızımı telefona kaydetme isimleri - canimsin.org -kızımı telefona kaydetme isimleri- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 08504841257-baldıza doğum günü mesajı - enişteye doğum günü mesajı -dayıya doğum günü mesajı - kızıma doğum günü mesajı