12×7 cm Mitr Mor Silindir Mum Hakkında Merak Edilenler

Daha enerjik bir ruh haline bürünmek için 12×7 cm Mitr Mor Silindir Mum kullanabilirsiniz. Özgürleşip yaşamınızı güzelleştirebilirsiniz.

  • Ürün ölçüleri 12 cm yükseklik ve 7 cm genişlik şeklindedir.
  • Parafinli malzeme kullanılarak üretilmektedir.
  • Türkiye’de imal edilir, yerli bir üründür.
  • Fitil üretiminde pamuk kullanılmaktadır.
  • İs çıkarmadığı için her ortamda kullanılması mümkündür.
  • Yanma süresi ortalama 15 – 30 saat sürmektedir.
  • Aroma verici içermediğinden dolayı kokusuz bir üründür.
  • Serin, kuru ve gölge bölgelerde muhafaza edilmelidir.
  • Mumlar mutlaka yetişkin gözetiminde kullanılmalıdır.

12×7 cm Mitr Mor Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

12×7 cm Mitr Mor Silindir Mum, üç aşamada üretilen bir ürün çeşididir. Bunun için ilk olarak mum tabakasını eritmek, sıvıyı şekillendirmek ve kalıp haline gelen mumu renklendirmek gerekir.

Kolay bir yapım aşamasına sahip olduğundan dolayı evlerde bile üretilebilmesi mümkündür. Gereken malzemeler yalnızca mum tabakası, mum fitili, şekillendirici kap ve benmari tekniğinde gerekli olan diğer eşyalardır. Bu bakımdan, mum yapımı masraflı ve ekonomiyi zorlayacak bir uygulama gerektirmez.

Hazır olarak alınan parafinli mum tabakası, benmari tekniği kullanılarak 80 dereceye kadar eritilir. Karıştırılarak eritilen mum, tamamen homojen bir sıvıya dönüştüğünde içinde fitil bulunan şekillendirici kabına dökülür.

Bir gün soğuması için bekletildikten sonra kabından çıkarılır. Renklendirilmesi içinse boya kazanına daldırılıp çıkarılması yeterli olur. Kuruduktan sonra yanmaya hazır hale gelir, istenildiği zaman kullanılmaya başlanabilir.

Mum Nedir?

Karanlığı aydınlatmak için kullanılan mumlar, binlerce yıldır insan hayatında önemli bir yere sahiptir. Odaklanmayı kolaylaştırmak, enerji çalışmalarını desteklemek ya da ruhsal olarak rahatlamak için de mum ışığından yardım alınabilmektedir.

Yavaşça eriyen bir maddenin içine fitil yerleştirilmesiyle üretildikleri için birbirinden farklı pek çok mum türü bulunmaktadır. Genellikle parafin ve soya kullanılarak üretilseler de çeşitli yağlardan ve balmumundan da yapılabilirler.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Güncel teknoloji haberlerine Dair Herşey - Teknoblogg.com

12×7 cm Mitr Mor Silindir Mum, renkli görüntüsü ve yumuşak dokusuyla oldukça sevilen bir üründür. Parafinli mum tabakasından üretilmektedir, is çıkarma özelliği bulunmadığı için kolay bir kullanıma sahiptir.

Güçlü ışığı sayesinde geniş alanlarda bile tek başına kullanılabilmesi mümkündür. Ayrıca göz sağlığını korur ve ağrı kesici özellik göstererek rahatsızlıkların daha kolay biçimde atlatılmasına yardım eder. Özel günlerde ortama şık bir ambiyans katmak için de kullanılabilmektedir.

Mum Nasıl Kullanılır?

Basit bir biçimde kullanılan 12×7 cm Mitr Mor Silindir Mum, ilk olarak yakılacağı yere yerleştirilmelidir. Daha sonra fitil uzunluğu kontrol edilerek uzun ya da kısa fitiller için gerekli işlemler uygulanmalıdır.

Çakmak veya kibritle tutuşturulduktan sonra kendiliğinden yanmaya devam eder. Söndürülmesi içinse fitil sağlığına zarar vererek ürün ömrünü kısalttığı için üfleme gibi teknikler kullanılmamalıdır. Bunun yerine is çıkarmamasıyla öne çıkan mum söndürücülerden yardım alınmalıdır. Fitil sağlığı korunduğundan dolayı ürün daha uzun süre kullanılabilir hale gelir.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yalnızca yetişkin gözetiminde kullanılması gereken mumlar, rüzgar etkisinde kalmayacak bir ortamda yakılmalıdır. Tek başına kalmamasına ve çocukların mumlara yaklaşmasına izin verilmemelidir. Toplu kullanımlarda her mum arasında geniş aralıklar bırakmak mum fitillerinin birleşmesine engel olur.

Böylelikle yanan alevin boyutu ve yönü sabit kalır, ürün kontrolü kaybedilmez. İstenmeyen kazaları önlemek içinse devrilmeyecek şekilde yerleştirmeye dikkat edilmelidir.

Mitr’in müşterileri tarafından en çok satılan alınan ürünlerinden olan Tibet kasesi ve doğal taşlar kategorisindeki ürünleri incelemeyi unutmayın

Related Posts

Masal ile ilgili akrostiş

Masallar, çocukluğumuzun sihirli dünyası, hayal gücümüzün en özgürce dolaştığı topraklardır. Her bir masal, bizleri bambaşka diyarlara götürür, iyiliğin kötülüğe karşı zaferini, kahramanlıkları ve büyük aşkları anlatır. Peki,…

Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun terapisi, çocukların duygusal ve psikolojik sorunlarını anlamak ve çözmek için kullanılan etkili bir yöntemdir. Bu terapi, çocukların kendilerini ifade etmeleri, duygusal zorluklarla başa çıkmaları ve sosyal…

Logaritma Tarihi

Logaritmalar, İskoçyalı John Napier ve İsviçreli Joost Burgi tarafından bağımsız olarak icat edildi. İcat ettikleri logaritmalar birbirinden ve günümüzde kullanılan yaygın ve doğal logaritmalardan farklıydı. Napier’in logaritmaları…

Amcayı telefona kaydetme isimleri

Aile, toplumun temel yapı taşıdır ve aile bireyleri arasındaki ilişkiler, bireyin sosyal ve duygusal gelişiminde önemli bir rol oynar. Bu bağlamda, amcalar, aile yapısının vazgeçilmez bir parçası…

Yaşayarak Öğrenme Programları: Bilgiyi Pratiğe Dökmenin Yolu!

Yaşayarak öğrenme programları, bilgilerin pratikte uygulanmasını sağlayan etkili bir öğrenme yöntemidir. Bu programlar, öğrencilerin teorik bilgileri gerçek hayatta deneyimleyerek öğrenmelerini hedefler. Öğrenciler aktif olarak katılım sağlar ve…

Webinar Konuşmacıları Ajansı: Bilgiye Yeni Bir Bakış Açısı

Webinar konuşmacıları ajansları, etkili ve uzman konuşmacılar aracılığıyla bilgi paylaşımını sağlayan kuruluşlardır. Bu makalede, webinar konuşmacıları ajanslarının önemi, hizmetleri ve nasıl seçileceği gibi konular ele alınacaktır. Webinar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teyze yeğen sözleri- 05557570155- dokunaklı ölüm sözleri -yeğen sözleri- bakimlikadin.net- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 05555551500- akrostisler.com - ölen kardeşe sözler- -vefat eden kardeşe sözler-yeğen sözleri-ölen kardeşe sözler - kızımı telefona kaydetme isimleri - canimsin.org -kızımı telefona kaydetme isimleri- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 08504841257-baldıza doğum günü mesajı - enişteye doğum günü mesajı -dayıya doğum günü mesajı - kızıma doğum günü mesajı-türkiye akrostiş