12×7 cm Mitr Mor Silindir Mum Hakkında Merak Edilenler

Daha enerjik bir ruh haline bürünmek için 12×7 cm Mitr Mor Silindir Mum kullanabilirsiniz. Özgürleşip yaşamınızı güzelleştirebilirsiniz.

  • Ürün ölçüleri 12 cm yükseklik ve 7 cm genişlik şeklindedir.
  • Parafinli malzeme kullanılarak üretilmektedir.
  • Türkiye’de imal edilir, yerli bir üründür.
  • Fitil üretiminde pamuk kullanılmaktadır.
  • İs çıkarmadığı için her ortamda kullanılması mümkündür.
  • Yanma süresi ortalama 15 – 30 saat sürmektedir.
  • Aroma verici içermediğinden dolayı kokusuz bir üründür.
  • Serin, kuru ve gölge bölgelerde muhafaza edilmelidir.
  • Mumlar mutlaka yetişkin gözetiminde kullanılmalıdır.

12×7 cm Mitr Mor Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

12×7 cm Mitr Mor Silindir Mum, üç aşamada üretilen bir ürün çeşididir. Bunun için ilk olarak mum tabakasını eritmek, sıvıyı şekillendirmek ve kalıp haline gelen mumu renklendirmek gerekir.

Kolay bir yapım aşamasına sahip olduğundan dolayı evlerde bile üretilebilmesi mümkündür. Gereken malzemeler yalnızca mum tabakası, mum fitili, şekillendirici kap ve benmari tekniğinde gerekli olan diğer eşyalardır. Bu bakımdan, mum yapımı masraflı ve ekonomiyi zorlayacak bir uygulama gerektirmez.

Hazır olarak alınan parafinli mum tabakası, benmari tekniği kullanılarak 80 dereceye kadar eritilir. Karıştırılarak eritilen mum, tamamen homojen bir sıvıya dönüştüğünde içinde fitil bulunan şekillendirici kabına dökülür.

Bir gün soğuması için bekletildikten sonra kabından çıkarılır. Renklendirilmesi içinse boya kazanına daldırılıp çıkarılması yeterli olur. Kuruduktan sonra yanmaya hazır hale gelir, istenildiği zaman kullanılmaya başlanabilir.

Mum Nedir?

Karanlığı aydınlatmak için kullanılan mumlar, binlerce yıldır insan hayatında önemli bir yere sahiptir. Odaklanmayı kolaylaştırmak, enerji çalışmalarını desteklemek ya da ruhsal olarak rahatlamak için de mum ışığından yardım alınabilmektedir.

Yavaşça eriyen bir maddenin içine fitil yerleştirilmesiyle üretildikleri için birbirinden farklı pek çok mum türü bulunmaktadır. Genellikle parafin ve soya kullanılarak üretilseler de çeşitli yağlardan ve balmumundan da yapılabilirler.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  12x5 cm Mitr Turuncu Silindir Mum Özellikleri Nedir?

12×7 cm Mitr Mor Silindir Mum, renkli görüntüsü ve yumuşak dokusuyla oldukça sevilen bir üründür. Parafinli mum tabakasından üretilmektedir, is çıkarma özelliği bulunmadığı için kolay bir kullanıma sahiptir.

Güçlü ışığı sayesinde geniş alanlarda bile tek başına kullanılabilmesi mümkündür. Ayrıca göz sağlığını korur ve ağrı kesici özellik göstererek rahatsızlıkların daha kolay biçimde atlatılmasına yardım eder. Özel günlerde ortama şık bir ambiyans katmak için de kullanılabilmektedir.

Mum Nasıl Kullanılır?

Basit bir biçimde kullanılan 12×7 cm Mitr Mor Silindir Mum, ilk olarak yakılacağı yere yerleştirilmelidir. Daha sonra fitil uzunluğu kontrol edilerek uzun ya da kısa fitiller için gerekli işlemler uygulanmalıdır.

Çakmak veya kibritle tutuşturulduktan sonra kendiliğinden yanmaya devam eder. Söndürülmesi içinse fitil sağlığına zarar vererek ürün ömrünü kısalttığı için üfleme gibi teknikler kullanılmamalıdır. Bunun yerine is çıkarmamasıyla öne çıkan mum söndürücülerden yardım alınmalıdır. Fitil sağlığı korunduğundan dolayı ürün daha uzun süre kullanılabilir hale gelir.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yalnızca yetişkin gözetiminde kullanılması gereken mumlar, rüzgar etkisinde kalmayacak bir ortamda yakılmalıdır. Tek başına kalmamasına ve çocukların mumlara yaklaşmasına izin verilmemelidir. Toplu kullanımlarda her mum arasında geniş aralıklar bırakmak mum fitillerinin birleşmesine engel olur.

Böylelikle yanan alevin boyutu ve yönü sabit kalır, ürün kontrolü kaybedilmez. İstenmeyen kazaları önlemek içinse devrilmeyecek şekilde yerleştirmeye dikkat edilmelidir.

Mitr’in müşterileri tarafından en çok satılan alınan ürünlerinden olan Tibet kasesi ve doğal taşlar kategorisindeki ürünleri incelemeyi unutmayın

Related Posts

Kreş Açma Şartları Nelerdir?

Kreş açmak, kimileri için mesleki bir hamle iken; bazı insanlar için güzel bir girişim olarak görülür. Ancak kreş açma şartları çoğu girişimci için korkutucu olabilir. Çoğu kişi…

Yol Yardım Aracı Raf: Yol Yardımı Ekipmanlarınızı Organize Etmenin Yolları

Yol yardım aracınızda bulunan ekipmanların düzenli bir şekilde saklanması, acil bir durumda hızlı bir şekilde erişebilmeniz için oldukça önemlidir. Bu noktada, yol yardım aracı rafı kullanmanız gerekmektedir….

Sürdürülebilirlikte Öncü: Ekonomik Solar, Temiz Enerji Alanında Yatırımlarını Arttırıyor

Ekonomik Solar, sürdürülebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak temiz enerji alanında öncü bir rol oynamaktadır. Şirket, çevre dostu ve yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanarak geleceğin enerji ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir….

Su Geçirmez Polietilen Köpük: Denizcilik Endüstrisindeki Önemi Nedir?

Su geçirmez polietilen köpük, suya dayanıklı bir malzeme olarak bilinir. Bu malzeme, su altında kullanım için ideal özelliklere sahiptir. Denizcilik endüstrisinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Su…

Sıfı Emisyon Hedefi: Ekonomik Şarj, Elektrikli Araçlar İçin Yenilikçi Şarj Çözümleri Sunuyor

Elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla birlikte, ekonomik şarj ve yenilikçi şarj çözümleri önem kazanmaktadır. Geleneksel yakıtlı araçlara göre daha çevre dostu olan elektrikli araçlar, sıfır emisyon hedefini desteklemektedir. Bu…

Pati Palace Veteriner Kliniği: Hayvanlarınız İçin Uzman Ellerle Hizmet Sunuyoruz!

Pati Palace Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına önem veren uzman veterinerler tarafından sunulan hizmetlerle sizlere yardımcı olmaktadır. Hayvanlarınızın sağlığı bizim önceliğimizdir ve uzman ekibimizle birlikte en iyi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

almanya eğitim danışmanlığı- Sohbet- kedim öldü - gri kedi isimleri - osmanlıca kedi isimleri - buuub.com-VDS Sunucu-beyaz kuş isimleri-gri kedi--kurt köpeği isimleri--kız kedi isimleri -malatya araç kiralama - yeğen sözleri