2. El Eşyalarımı Nerede Satabilirim ?

Türkiye ve dünya genelinde ikinci el eşya satma sitesi adı altında hayatımıza giren ve son yıllarda sayısı giderek artan onlarca platform bulunmaktadır. Bu platformlar bireylerin artık ihtiyaç duymadıkları hemen hemen her türden eşyalarını rahatlıkla satışa çıkarabilecekleri, ilanlarını tüm dünya ile paylaşarak çoğunlukla komisyonsuz bir şekilde satabilecekleri platformlar olarak karşımıza çıkıyor. 2.el ürün satan işletmeler her zaman insanların ilgisini çekmiştir. Bunun temel sebebi bazen gerçekten de sıfır ayarında bir ürünün normal satış fiyatının çok altında ulaşılabiliyor olmasıdır. Teknolojinin gelişmesi ve bu sektör üzerine kurulmuş internet sitelerinin artması bu eşyalara ulaşmamızı çok daha kolaylaştırmış durumda. Peki, 2.el eşyalarımı nerede satabilirim ?

Öncelikle, 2 el nasıl satılır detaylarıyla anlatmadan önce kullanmadığınız ve atmayı düşündüğünüz tüm eşyalarınızı bir kenara ayırarak satışını yapacağınız eşyaları belirlemekle başlayabilirsiniz. Artık ihtiyaç duymadığınız ve kullanmadığınız bu ürünleri atmak yerine satarak yerine alacağınız yeni eşyalar için bir miktar para biriktirmeyi başarabilirsiniz. Satışını gerçekleştireceğiniz eşyaları belirlediğinize göre 2.el eşyalarımı nerede satabilirim sorusunun cevabına hızlı bir şekilde geçebiliriz.

İkinci El Eşya Satma Siteleri

Bir hevesle aldığımız ve bir süre kullandıktan sonra hevesimiz kaçan, evimizin bir köşesinde tozlanmaya bırakılan o eşyaların artık ortaya çıkma vakti geldi. İşte, ikinci el eşya satma sitesi arayışı olanlar için popüler ve güvenilir platformlar;

1) Letgo

Letgo, muhtemelen piyasaya giriş yapmış olduğu dönemde oldukça hızlı bir şekilde yayılması ve hemen hemen her platforma vermiş olduğu ilgi çekici reklamları sayesinde akıllara kazınmayı başaran bir uygulama. İkinci el eşya sektöründe oldukça başarılı ve popüler bir uygulama olduğunu söylemek yanlış olmaz. Öyle ki birçok kişinin aklına ilk gelen internet sitesi olduğunu da söyleyebilirim.

Bu nedenle 2.el eşyalarımı nerede satabilirim diye düşünüyorsanız muhtemelen en fazla kişiye ulaşabileceğiniz platform Letgo olacaktır.

 • Letgo iOS uygulaması -> TIKLA
 • Letgo Android uygulaması -> TIKLA
 • Letgo İnternet Sitesi -> TIKLA

2) Kitap Dostum

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir ?

Kitap Dostum, kitap okumayı seven kişiler için geliştirilmiş bir uygulama olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Uygulama içerisinde kullanıcılar 2.el olarak ücretsiz bir şekilde kitap takası gerçekleştirebiliyor. Bu uygulama üzerinden okumak istediğiniz kitabı bularak, kendi elinizde bulunan herhangi bir kitap ile takas yapabilirsiniz.

 • Kitap Dostum iOS uygulaması -> TIKLA
 • Kitap Dostum Android uygulaması -> TIKLA
 • Kitap Dostum İnternet Sitesi -> TIKLA

3) Gardrops

Adından da anlayabileceğiniz üzere bu uygulama ile gardırobunuzu rahatlıkla baştan aşağıya yenileyebilirsiniz. Bu uygulama artık giymediğiniz kıyafetleri basit ve birkaç tıklama ile satışa çıkarmanıza imkan tanıyor. Üstelik yalnızca satış değil diğer kullanıcıların satışa çıkardığı kıyafetleri beğendiğini takdirde sizde rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

 • Gardrops iOS uygulaması -> TIKLA
 • Gardrops Android uygulaması -> TIKLA
 • Gardrops İnternet Sitesi -> TIKLA

4) ModaCruz

Lüks seven biriyseniz ModaCruz uygulaması tam size göre. Uygulama kullanıcıların lüks moda markaları tarafından üretilen ürünleri alma ve satma şansı tanıyor. Mobil uygulama üzerinden giriş yaparak birkaç kez giyilmiş lüks kıyafet ve aksesuarlara ulaşabilir, beğendiklerinizi alabilirsiniz. Yine benzer şekilde eşyalarınızı satışa çıkarabilirsiniz.

 • ModaCruz iOS uygulaması -> TIKLA
 • ModaCruz Android uygulaması -> TIKLA
 • ModaCruz İnternet Sitesi -> TIKLA

5) Dolap

Dolap uygulaması kadın ve çocuklara yönelik içeriklerin yer aldığı bir platform olarak dikkat çekiyor. Bu uygulama üzerinden yeni ve ikinci el tüm ürünlerinizi satışa çıkarabilirsiniz. Dolap uygulaması içerisinde kadın ve çocuklara yönelik binlerce farklı ürün yer alırken bunlar içerisinde lüks markalara da yer veriliyor.

 • ModaCruz iOS uygulaması -> TIKLA
 • ModaCruz Android uygulaması -> TIKLA
 • ModaCruz İnternet Sitesi -> TIKLA

İkinci El Eşya Nereye Satılır ?

İkinci el eşya nereye satılır sorusunun yanıtı birkaç yıl öncesine kadar yalnızca “Spotçu” olarak bildiğimiz mağazalara ve belli başlı “Sahaf” olarak bildiğimiz kitapçılara yapılabilirken, teknolojinin hızlı gelişimi ve hemen hemen herkesin evine girmeyi başaran cep telefonu ve internet sayesinde bu durum hızlı bir şekilde değişiklik göstermiş durumda.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu?

Artık herkes cep telefonunu kullanarak tüm ikinci el eşyalarını Letgo, Gardrops, Kitap Dostum, Dolap ve ModaCruz gibi uygulamalar sayesinde birkaç dakika içerisinde satışa çıkarabiliyor.

Related Posts

İnstagram Profil Fotoğrafı Nasıl Olmalı

Instagram profil fotoğrafı, kişisel veya kurumsal markanızı temsil eden en önemli unsurlardan biridir. İlk izlenimlerin büyük ölçüde dijital ortamlarda oluştuğu günümüzde, profil fotoğrafınızın doğru bir şekilde seçilmesi…

Manga Karakteri Nasıl Ortaya Çıkar?

Manga dünyasında, karakterler hikayenin kalbini oluşturur ve okuyucuların bağ kurmasını sağlar. İyi tasarlanmış bir manga karakteri, okuyucuların ilgisini çeker ve hikayeyi unutulmaz kılar. Var olan karakterler manga…

Sovrntur Ödeme yapıyor mu ? Sovrntur davet kodu ?

Merhaba arkadaşlar.Bugünkü kısa yazımda Sovrntur Ödeme yapıyor mu ? yapmıyor mu yazıp geçeyim dedim.R10.net’de ödeme yaptığına dair bir yazı paylaşılmıştı.Gerçekten de o gün arkadaş ödeme almış.Bana hesap…

Instagramda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Yeni gelen güncellemelerden sonra instagramda ekran görüntüsü nasıl alınır? Ayrıca instagramda ekran görüntüsü bildirimi gider mi merak ediyor musunuz?

Ponçik ne demek ?

Ponçik kelimesini çevrenizden mutlaka duymuşsunuzdur. Bugün o yüzden ponçik ne demek konusunu işleyeceğiz. Size ponçik diyen birisi acaba ne demiştir diye düşünmüşsünüzdür. Ponçik ne demek Ponçik aslında…

birinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız

Birinin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Birinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız biliyor musunuz? Bir kişinin senden hoşlandığını nasıl anlarsın merak ediyorsan tüm detaylar bu yazıda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teyze yeğen sözleri- 05557570155- dokunaklı ölüm sözleri -yeğen sözleri- bakimlikadin.net- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 05555551500- akrostisler.com - ölen kardeşe sözler- -vefat eden kardeşe sözler-yeğen sözleri-ölen kardeşe sözler - kızımı telefona kaydetme isimleri - canimsin.org -kızımı telefona kaydetme isimleri- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 08504841257-baldıza doğum günü mesajı - enişteye doğum günü mesajı -dayıya doğum günü mesajı - kızıma doğum günü mesajı-türkiye akrostiş