Amca sözleri

Türk örf ve geleneklerinde akraba ilişkileri çok önemlidir. Babanın kardeşi olan amcaların önemi şu sözlerle ne kadar olduğu göstermektedir. “ Amca baba yarısıdır” Bu sebeple amca sözleri her zaman kıymetli olur ve bir babadan gelen emir niteliğinde dinlenir. Çoğu zaman amcalar babanın yokluğunu aratmaz kendi ailesi gibi görüp, baba eksikliğinde ailenin tüm eksiklerini yerine getirmek için otomatik içgüdü ile sahip çıkar.

Amca yeğen ilişkisi tarihten beri Mezopotamya’da ve orta Asya’da gelenekten öte bir bağdır. Yeğenden amcaya, amca nasihat ve sözleri her zaman önem arz etmektedir. Bu kültür 20. Yüzyıldan itibaren zayıflasa da hala devam etmektedir. Amca sözleri bu kadar kıymetli olmasının sebebi yüzyıllardır aile geleneklerine bağlı olan Türk toplumundan gelmektedir.

Amcalarınız küçüklüğünüzden beri yeri geldiğinde sizinle oyun oynayan, ilgilenen alakasını hiç eksik etmeyen kişilerdir. Amcaya söylenecek sözler onun sizin üzerinizde ki hakkını ve emeğini karşılamaz ama gönlünü hoş eder, belki de kulakları ile duyduğu bu sözler onu çok mutlu edecek.

amca sözleri
amca sözleri

Canınız, amcanız için onu mutlu edecek sevindirecek Belki de bir kısa mesaj veya yüzüne ileteceğiniz Amcanın duyduğunda mutlu olacağı kelimeleri bulmak zor olmasa gerek. Amca sözleri için çokta düşünmeden yüzlerce sevgi pıtırcığı kelimeyi birleştirerek onları sevindirebilirsiniz.

Amca sözleri

 

Aramızda ne kadar mesafe olursa olsun amcam seni asla unutmayacağız.


Dünyanın en yakışıklı amcası, kim bilir kaç kızın yüreğine ateş parçası düşürdün.


Babam her zaman derdi, ben olmasam amcanız size sahip çıkacak diye.


Babam seni o kadar seviyor ki, amcanız baba yarısı sayılır unutmayın derdi.


Dünyanın en tatlı amcası ne zaman bizi ziyarete geleceksin. Ben ve kardeşlerim seni çok özledik.


Amcacım bize aldığın oyuncuklar halen duruyor. Seni asla unutmayacağız.


Gurbette olsan da biz seni unutmadık, sende bizi unutma can amcacım.

Bize yakından çok mutluyduk, bizi parka, lunaparka götürürsün. Şimdi uzaktasın sensiz ne yapalım.


Sana olan sevgimiz sahildeki kum taneleri kadar çok amcacım.


Biz babasız büyüdük ama seni çok seviyoruz.


Arkadaşlarım bana seni anlatmamı istedi, bende dünyadaki en harika amca dedim.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Nikah fotoğrafı altına yazılacak sözler

Hayat bazen sevdiklerini kaybetmektir. Biz seni hiç kaybetmek istemiyoruz. Sende bizi kaybetme amcacım.


İyi ki benim amcamsın. Bizi asla bırakma hep yanımızda ol.


Sana olan sevgimiz tarifsiz, seni ebediyen çok seveceğiz.


Amca kuzenlerimizi alıp bize gelsene, biz seni de kuzenlerimizi de çok özledik.


Amcaların en mükemmeli, dünyanın en tatlı amcası, en sevimlisi nasılsın umarım iyisindir.


Dünyanın en tatlı insanı nasılmış acaba, biz seni çok özledik sende bizi özledin mi?


Babamın yokluğunu hiç aratmadın, bize olan sevgisi her zaman gösterdin. Seni çok seviyoruz.


Duyduk ki evleniyormuşsun amca, bizi neden çağırmadın hani biz senin can yeğenlerindik.


Amca hiç arayıp sormaz oldun, artık gönül koymaya başlayacağız. Ara sor yeğenlerini seni çok özledik.


Dünyanın en güzel kalbine sahip insan sen olmalısın. Bize aldığın hediyeler öyle mutlu etti ki.


Seni çok seviyoruz yakışıklı amcam. Artık yeğenlerini unutmazsın tez zamanda gel.


Bugün bize yemeğe gelsene amcacım, evdekiler seni çok özledi.

Amcaya güzel sözler

amcaya güzel sözler
amcaya güzel sözler

Benim bir amcam size anlatmaya kalksam kelimeler yetersiz kalır, yakışıklılığını tarif edeyim desem tüm güzeller anlatmaya yetmez. En iyisi gelin sizi onunla tanıştırayım haksız olmadığımı görün.


Sevgini, ilgini, muhabbetini hiç eksik etmeyen, yeri geldiğinde çocuk gibi oyunlar oynayan, her zaman beni koruyup kollayan canım amcam seni çok seviyorum.


İnsanın bir amcası olmalı zor zamanlarında hızır gibi yetişen, insanın bir amcası olmalı her zaman destek olan, insanın bir amcası olmalı tertemiz kalpli iyi yürekli kocaman bir amcası olmalı, benim bu mesajımı okuyan canım amcam gibi.


İnsanın hayatında her zaman onun gibi olmak, onun gibi yaşamak, onun yaptıklarını yapmak istediği bir kahramanı vardır. Benim kahramanımda işte bu mesajı okuyan canım kadar değerli amcam.


Canım amcam çok büyük geçmiş olsun duyunca çok ama çok üzüldüm ama sonra dedim ki benim amcam bunu anlatır o çok güçlü birisi dedim.

Herkesin amcası iyiymiş, yakışıklıymış. Siz benim amcamı görün o zaman amcanızın çok mu iyi az mı iyi o zaman anlayacaksınız.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Dede sözleri

Ben dünyanın en şanslı insanıyım neden mi benim iyi kalpli, kocaman yürekli bir amcam var.


Ben bir amca tanıdım yılların güzelliğine güzellik kattığı, gülümsemesi ile etrafını güldüren, geçtiği yerlere mutluluk dağıtan, neşeli hayat dolu bir insan; benim amcam.


İnsanın hayatında her zaman onun gibi olmak, onun gibi yaşamak istediği, onun yaptıklarını yapmak istediği bir kahramanı vardır. Benim kahramanımda işte bu mesajı okuyan canım kadar değerli amcam.


Senin bu güzel başarını tebrik eder devamını dilerim. Bende senin yolundan yürüyeceğim amcacığım. Tekrar seni tebrik eder canı gönülden kutlarım.


Canım amcam yeni evin hayırlı olsun. Rabbim hayırlısı ile borçlarını da ödemeyi nasip etsin.


Yeni işin tebrik eder seni gönülden kutlarım. Yüce Mevla hayırlı, bol ve bereketli kazançlar nasip etsin. Hayırlı olsun amcam.


Dünyayı değiştirenler, ancak bunu yapabileceklerini düşünecek kadar çılgın olan insanlardır. Bu çılgının bir tanesi de şimdi bu mesajı okuyan canım amcamdır.


Allah kazasız belasız binmeyi, güle güle kilometre yapmayı nasip etsin. Yakışıklı amcamın ilk arabası hayırlı uğurlu olsun.


Artık bir iş adamı olarak ilk adımı attın, bundan sonra ki adım zincir iş yerleri olsun. Rabbim utandırmasın, hayırlı bol kazançlar nasip etsin. Hayırlı olsun.


Başarı basamaklarını bir bir çıkıyorsun, sana da bu yakışır bu gün atandığın bu görevinde sana başarılar dilerim.


Çok çalıştın asla pes etmedin ve sonunda atanarak en sevdiğin mesleğe başladın çok şükür. Rabbim ömür boyu mutlu olmayı ve hayırlı kazançlar kazanmayı nasip etsin. Hayırlı olsun amcam.

 

Amcaya doğum günü mesajı

Doğum günün kutlu olsun canım amcam.


Farkında mısın biraz daha yaşIandın, ama oIsun sen tanıdığım en tatIı ihtiyarsın.


Adım attığın yeni yaşında yeni umutIar ve güzeI günIer seninIe oIsun. Doğum günün kutIu oIsun amcam.


İyi ki doğdun İyi ki varsın benim dünya iyisi yakışıkIı amcam. Doğum günün kutIu oIsun.


GeIemedik ama unutmadık da; doğum günün kutIu oIsun, Tüm güzeIIikIer seni buIsun! Nice yıIIara amcam.

Yeni bir yaşın önce sağIık, sonra diIediğin tüm mutIuIukIarı getirsin! Nice yıIIara amcam.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Adana sözleri

Bir amca düşün tatIı mı tatIı yakışıkIı mı yakışıkIı. O kim deme sensin amca. İyi ki varsın iyi ki doğdun amca.


Yeni yaşın diIediğin tüm güzeIIikIeri, bekIemediğin sürprizIerIe getirsin. MutIu yıIIar amcacım.


Her mum hayatının ışığıdır, pastandaki mumIar çoğaIdıkça yaşamın daha çok aydınIanacaktır. Yeni ışığın kutIu oIsun canım amcam.


Güneş kadar sıcak. Kar tanesi kadar berrak. Yağmur kadar saf ve temiz bir ömür diIeğiyIe. Doğum günün kutIu oIsun.


YıIIarın sormadığı, yoIIarın yortmadığı, dostIarın unutmadığı bir ömür için bu doğum günün bir başIangıç oIsun, yeni yaşın kutIu oIsun amcam.


Doğduğun gün buIutIarı yırtarak, bir güneş gibi etrafına aydınIık saçarak girdin hayata. Hep sevgiyIe yaşa! Nice yaşIara.


Sevgi doIu aşk doIu yoIunun hep aydınIık oIduğu ve her günün doğum günü tadında oIduğu bir yıI yaşaman diIeğiyIe doğum günün kutIu yarınIarın umutIu oIsun amcam.


Doğduğun gün buIutIarı yırtarak, bir güneş gibi etrafına aydınIık saçarak girdin hayata. Hep sevgiyIe yaşa! Nice yaşIara amcacığım.


DiIeğim bugün diIediğin tüm diIekIerin gerçek oIması. BeIki yanında değiIim ama biI ki kaIbimin en derin yerinde bugünü seninIe kutIuyorum. Nice yaşIara.


Pastanın etrafında sevdikIerin, kaIbinin etrafında sevgiIerin, senin etrafında hayaIIerin oIsun, doğum günün kutIu oIsun canım amcam.


SağIık başarı, mutIuIuk, aşk senin Bugün bir yaşını daha doIdurmanın mutIuIuğunu yasarken geIeceğin sana kaIbindeki tüm diIekIeri vermesini diIiyorum. Doğum günün kutIu oIsun.


Dünyada essiz bir güzeIIik varsa o da kaIbindedir. Hayatinin bundan sonrası kaIbinin güzeIIiği gibi geçsin. İyi ki varsın ve iyi ki doğdun!


Yaşa. Sev. GüI! BunIar eksik oImasın yaşamında. Yaşın kaç oIursa oIsun her şeyin en güzeIi seninIe oIsun. Nice mutIu, neşeIi ve yaşam doIu yaşIara.


DaIgaIar vuruyor sahiIe, yıIdızIar parIıyor sonsuz mavide bende bitmez sevgimIe koşuyorum hep geceIerde. Doğum günün kutIu oIsun.


GeIeceğini oIuşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzeI, istekIerine uygun ve seni mutIu edecek şekiIde oImasını diIerim. Nice seneIer.

 

 

 

Related Posts

Keko aşk sözleri

Keko Sözleri de nedir demeyin! etrafımız kekolarla dolu 🙂 sakın ola yerip yargılıyoruz zannetmeyin, Zannın Çoğu Haram 🙂 o nedenle zannetmeyin takip edin. Keko diye kime denir?…

Nikah fotoğrafı altına yazılacak sözler

Hem albümlerimizde hem de artık sosyal medya paylaşımlarımızda nikah fotoğrafı altına yazılacak sözler yazmak önemli bir konu haline gelmiştir. O günü ölümsüzleştirmek ve anlam ile önemini daha iyi idrak…

100 tane özür dilerim mesajı kopyala

100 tane özür dilerim yazısı kopyala

100 tane özür dilerim yazısı kopyala 100 tane özür dilerim yazısı kopyala konumuza hoşgeldiniz.Umarız birtaneniz sevgilinizle aranız iyidir . Onun dışında aranız kötü olduğu için bu konumuza…

teyzeye güzel sözler

Hiç duymadığınız teyze sözleri

Teyze sözleri Teyzenizin kalbini doğmadan fethetmiş olabilirsiniz. Bu onları özel günlerinde ihmal edeceğiniz anlamına gelmez. Ayrıca sıradan günleri özel kılmak için de bir şeyler gerekir. Değerli teyzelerimize…

dede sözleri

Dede sözleri

Dede sözleri Dede sözleri ile yinek karşınızdayız.Hikâye deyince aklımıza gelen sevgili dedelerimizi mutlu etmek için onlara etkileyici dede sözleri söylemek isteriz. Dedelere özel bir gün var olmadığı…

üzgün sözler

Üzgün sözler

Üzgün sözler Duygusal, kırgın ve ayrılık sözleri daima acı vericidir bu nedenle onlara üzgün sözler deriz. Duymayı asla istemediğimiz cümleleri kurup bazen üzeriz yakınlarımızı. Sözler ile en…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet- kedim öldü - gri kedi isimleri - osmanlıca kedi isimleri - buuub.com-beyaz kuş isimleri-gri kedi--kurt köpeği isimleri--kız kedi isimleri -malatya araç kiralama - yeğen sözleri- Almanya eğitim danışmanlığı