Bep20 Token Oluşturma Hakkında Tüm Merak Edilenler

Tokenlerle ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de tokenlerin nasıl oluşturulacağıdır. Özellikle son zamanlarda token generate ve kripto para gibi varlıkların popülerlik kazanmasıyla daha fazla yatırımcı ve meraklı bu dijital varlıkların yaratımıyla ilgileniyor. Bu yazımızda sizlere token çeşitlerinden biri olan Bep20 Token ile ilgili kısaca bilgi verecek ardından bu tokenin nasıl oluşturulacağını anlatacağız.

Token Nedir?

Token ifadesi başka kripto para blok zincirleri üzerinde çalışan dijital mülkleri tanımlar. Kripto para yaratılırken blok zincire entegre edilerek üretilen tokenler kripto para değildir. Bu tokenler sadece bir değeri ifade ederler. Bunlar dijital mülk olarak da adlandırılırlar ve herhangi bir ürün için oluşturulabilirler.

Bep20 Token Nedir?

BEP20, dijital para birimlerini Binance Akıllı Zincir üzerinde konumlandırmanıza, aynı zamanda diğer zincirlerdeki dijital varlıkları da BEP20 tokenleri olarak Binance Akıllı Zincir’e taşımanızı sağlayan bir token türüdür.

Bep20 Token Nasıl Oluşturulur?

İlk olarak, bir BEP20 tokeni yaratırken az da olsa kodlama becerisine ihtiyaç duyacaksınız. Buna ek olarak MetaMask’i kurmuş olmanız ve cüzdanınızda biraz BNB bulunması gerekmektedir. Eğer bütün bunlar tamamsa, ilk adıma geçerek BEP20 token oluşturma ‘ya başlayabilirsiniz.

 • Kurmuş olduğunuz MetaMask’e BSC ana ağını ekleyin. Bunu yapmak için MetaMask’i indirip kurduktan sonra Cüzdan Oluştur’a tıklayın. Yedek kurtarma cümlesini unutmayacağınız bir yere yazın. Cümleyi onayladıktan sonra cüzdanınızı oluşturmuş olacaksınız. Ardından ayarlar kısmına giderek Ağlar (Networks) menüsüne girin. Sağ üstteki “Ağ Ekle” (Add Network) kısmına tıklayın. Ardından aşağıdaki parametreleri girin. İşte bu kadar! Ana ağa bağlandınız.

Network Name (Ağ Adı): Smart Chain
New RPC URL (Yeni PRC URL’si): https://bsc-dataseed.binance.org/
ChainID (Zincir Kimliği): 56
Symbol (Sembol): BNB
Block Explorer URL (Blok Tarayıcı URL’si): https://bscscan.com

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Pati Palace Veteriner Kliniği: Hayvanlarınız İçin Uzman Ellerle Hizmet Sunuyoruz!

 • Remix uygulamasını açın. Bu uygulama akıllı sözleşme geliştirmek ve yerleştirmek için kullanacağınız uygulamadır. “Sözleşmeler” dosyasına sağ tıklayıp “Yeni Dosya” deyin.
 • Yeni dosyanın adını “BEP20.sol” yapın.
 • Programlama dilini “Solidity” yapın.
 • BEP20 akıllı sözleşme kodunu dosyanıza kopyalayın. Koda buradan ulaşabilirsiniz.
 • Şimdi, coininizin ismi, sembolü, ondalık hanesi ve toplamı arzı gibi bilgileri düzenleyin.
 • Ekranın sol tarafındaki yeşil tikli simgeye basıp “Otomatik Derle” (Auto Compile) ve “Optimizasyonu Etkinleştir” (Enable Optimization) seçeneklerini seçin. Ardından “Derle” (Compile) deyin.
 • ABI tuşuna basarak sözleşmenin ABI’ını kopyalayın.
 • Ekranın sol tarafındaki simgeye basın. Ortam olarak Injected Web3’yi seçin. MetaMask’in Remix’e bağlanmasına izin verin. BEP20 sözleşmesini seçerek “Dağıt” (Deploy) tuşuna basın.
 • Sözleşmeyi dağıtmak için işlem ücreti ödemeniz gerekecek. Bunun için MetaMask’i kullanacaksınız. Sözleşmenin adresini BcsScan’e kopyalayıp derleyici türü olarak “Solidity (Single)” türünü seçin. Derleme kısmı için 7. adımdaki derleme versiyonunu.
 • Remix’e gidip BEP20.sol’a sağ tıklayarak “Düzleştir” (Flatten) butonuna basın. Remix’e düzleştirme için izin verin.
 • BEP20_flat.sol’daki kodu alana yapıştırın. “Optimizasyon” (Optimization) kısmının “Evet” (Yes) olduğundan emin olun. Alt kısımdaki “Doğrula ve Yayımla” (Verify and Publish) tuşlarına basabilirsiniz.
 • BcsScan’deki sözleşme adresine gidin. “Sözleşme Yaz” (Write Contract) deyin. Daha sonra MetaMask hesabınıza bağlanmak adına “Web3’ye bağlan” (Connect to Web3) butonuna tıklayın.
 • Sayfayı aşağı kaydırarak “Çıkarma” (Mint) bölümüne gidip çıkarmak istediğiniz token sayısını girin.
 • “Yaz” (Write) butonuna basın ve ücreti MetaMask ile ödeyin.
 • Tokenlerinizin akıllı sözleşmenin bağlı olduğu cüzdana gittiğini göreceksiniz.

Tebrikler, kendi BEP20 tokeninizi oluşturmuş oldunuz.

Related Posts

Kreş Açma Şartları Nelerdir?

Kreş açmak, kimileri için mesleki bir hamle iken; bazı insanlar için güzel bir girişim olarak görülür. Ancak kreş açma şartları çoğu girişimci için korkutucu olabilir. Çoğu kişi…

Yol Yardım Aracı Raf: Yol Yardımı Ekipmanlarınızı Organize Etmenin Yolları

Yol yardım aracınızda bulunan ekipmanların düzenli bir şekilde saklanması, acil bir durumda hızlı bir şekilde erişebilmeniz için oldukça önemlidir. Bu noktada, yol yardım aracı rafı kullanmanız gerekmektedir….

Sürdürülebilirlikte Öncü: Ekonomik Solar, Temiz Enerji Alanında Yatırımlarını Arttırıyor

Ekonomik Solar, sürdürülebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak temiz enerji alanında öncü bir rol oynamaktadır. Şirket, çevre dostu ve yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanarak geleceğin enerji ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir….

Su Geçirmez Polietilen Köpük: Denizcilik Endüstrisindeki Önemi Nedir?

Su geçirmez polietilen köpük, suya dayanıklı bir malzeme olarak bilinir. Bu malzeme, su altında kullanım için ideal özelliklere sahiptir. Denizcilik endüstrisinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Su…

Sıfı Emisyon Hedefi: Ekonomik Şarj, Elektrikli Araçlar İçin Yenilikçi Şarj Çözümleri Sunuyor

Elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla birlikte, ekonomik şarj ve yenilikçi şarj çözümleri önem kazanmaktadır. Geleneksel yakıtlı araçlara göre daha çevre dostu olan elektrikli araçlar, sıfır emisyon hedefini desteklemektedir. Bu…

Pati Palace Veteriner Kliniği: Hayvanlarınız İçin Uzman Ellerle Hizmet Sunuyoruz!

Pati Palace Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına önem veren uzman veterinerler tarafından sunulan hizmetlerle sizlere yardımcı olmaktadır. Hayvanlarınızın sağlığı bizim önceliğimizdir ve uzman ekibimizle birlikte en iyi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dişi Kedi Kızgınlık Döneminde Kulak Çubuğu ile Rahatlatmak-wordpress cache- Sohbet- kedim öldü - gri kedi isimleri - osmanlıca kedi isimleri - buuub.com-beyaz kuş isimleri-gri kedi--kurt köpeği isimleri--kız kedi isimleri -malatya araç kiralama - yeğen sözleri- Almanya eğitim danışmanlığı