Bep20 Token Oluşturma Hakkında Tüm Merak Edilenler

Tokenlerle ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de tokenlerin nasıl oluşturulacağıdır. Özellikle son zamanlarda token generate ve kripto para gibi varlıkların popülerlik kazanmasıyla daha fazla yatırımcı ve meraklı bu dijital varlıkların yaratımıyla ilgileniyor. Bu yazımızda sizlere token çeşitlerinden biri olan Bep20 Token ile ilgili kısaca bilgi verecek ardından bu tokenin nasıl oluşturulacağını anlatacağız.

Token Nedir?

Token ifadesi başka kripto para blok zincirleri üzerinde çalışan dijital mülkleri tanımlar. Kripto para yaratılırken blok zincire entegre edilerek üretilen tokenler kripto para değildir. Bu tokenler sadece bir değeri ifade ederler. Bunlar dijital mülk olarak da adlandırılırlar ve herhangi bir ürün için oluşturulabilirler.

Bep20 Token Nedir?

BEP20, dijital para birimlerini Binance Akıllı Zincir üzerinde konumlandırmanıza, aynı zamanda diğer zincirlerdeki dijital varlıkları da BEP20 tokenleri olarak Binance Akıllı Zincir’e taşımanızı sağlayan bir token türüdür.

Bep20 Token Nasıl Oluşturulur?

İlk olarak, bir BEP20 tokeni yaratırken az da olsa kodlama becerisine ihtiyaç duyacaksınız. Buna ek olarak MetaMask’i kurmuş olmanız ve cüzdanınızda biraz BNB bulunması gerekmektedir. Eğer bütün bunlar tamamsa, ilk adıma geçerek BEP20 token oluşturma ‘ya başlayabilirsiniz.

 • Kurmuş olduğunuz MetaMask’e BSC ana ağını ekleyin. Bunu yapmak için MetaMask’i indirip kurduktan sonra Cüzdan Oluştur’a tıklayın. Yedek kurtarma cümlesini unutmayacağınız bir yere yazın. Cümleyi onayladıktan sonra cüzdanınızı oluşturmuş olacaksınız. Ardından ayarlar kısmına giderek Ağlar (Networks) menüsüne girin. Sağ üstteki “Ağ Ekle” (Add Network) kısmına tıklayın. Ardından aşağıdaki parametreleri girin. İşte bu kadar! Ana ağa bağlandınız.

Network Name (Ağ Adı): Smart Chain
New RPC URL (Yeni PRC URL’si): https://bsc-dataseed.binance.org/
ChainID (Zincir Kimliği): 56
Symbol (Sembol): BNB
Block Explorer URL (Blok Tarayıcı URL’si): https://bscscan.com

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  En yakın arkadaşı telefona kaydetme isimleri

 • Remix uygulamasını açın. Bu uygulama akıllı sözleşme geliştirmek ve yerleştirmek için kullanacağınız uygulamadır. “Sözleşmeler” dosyasına sağ tıklayıp “Yeni Dosya” deyin.
 • Yeni dosyanın adını “BEP20.sol” yapın.
 • Programlama dilini “Solidity” yapın.
 • BEP20 akıllı sözleşme kodunu dosyanıza kopyalayın. Koda buradan ulaşabilirsiniz.
 • Şimdi, coininizin ismi, sembolü, ondalık hanesi ve toplamı arzı gibi bilgileri düzenleyin.
 • Ekranın sol tarafındaki yeşil tikli simgeye basıp “Otomatik Derle” (Auto Compile) ve “Optimizasyonu Etkinleştir” (Enable Optimization) seçeneklerini seçin. Ardından “Derle” (Compile) deyin.
 • ABI tuşuna basarak sözleşmenin ABI’ını kopyalayın.
 • Ekranın sol tarafındaki simgeye basın. Ortam olarak Injected Web3’yi seçin. MetaMask’in Remix’e bağlanmasına izin verin. BEP20 sözleşmesini seçerek “Dağıt” (Deploy) tuşuna basın.
 • Sözleşmeyi dağıtmak için işlem ücreti ödemeniz gerekecek. Bunun için MetaMask’i kullanacaksınız. Sözleşmenin adresini BcsScan’e kopyalayıp derleyici türü olarak “Solidity (Single)” türünü seçin. Derleme kısmı için 7. adımdaki derleme versiyonunu.
 • Remix’e gidip BEP20.sol’a sağ tıklayarak “Düzleştir” (Flatten) butonuna basın. Remix’e düzleştirme için izin verin.
 • BEP20_flat.sol’daki kodu alana yapıştırın. “Optimizasyon” (Optimization) kısmının “Evet” (Yes) olduğundan emin olun. Alt kısımdaki “Doğrula ve Yayımla” (Verify and Publish) tuşlarına basabilirsiniz.
 • BcsScan’deki sözleşme adresine gidin. “Sözleşme Yaz” (Write Contract) deyin. Daha sonra MetaMask hesabınıza bağlanmak adına “Web3’ye bağlan” (Connect to Web3) butonuna tıklayın.
 • Sayfayı aşağı kaydırarak “Çıkarma” (Mint) bölümüne gidip çıkarmak istediğiniz token sayısını girin.
 • “Yaz” (Write) butonuna basın ve ücreti MetaMask ile ödeyin.
 • Tokenlerinizin akıllı sözleşmenin bağlı olduğu cüzdana gittiğini göreceksiniz.

Tebrikler, kendi BEP20 tokeninizi oluşturmuş oldunuz.

Related Posts

Başarılı Bir İç Mimardan İlham Veren Tasarım Örnekleri

Başarılı iç mimarlar, mekanları estetik ve işlevsel açıdan mükemmel hale getirerek yaşam kalitesini artıran yaratıcı çözümler sunarlar. İşte, iç mimarların hayata geçirdiği bazı ilham verici tasarım örnekleri:…

En İyi YouTube’dan MP3’e Dönüştürücü Araçlar

YouTube, müzikten eğitime, eğlenceden bilgilendirici içeriklere kadar geniş bir yelpazede videolar sunar. Ancak, bazen sadece ses dosyasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda, YouTube’dan MP3’e dönüştürücü araçlar devreye girer….

Taşınabilir Evlerin Avantajları Nedir

Günümüzde minimalizm ve sürdürülebilir yaşam tarzlarına olan ilgi artmış durumda. Bu bağlamda, taşınabilir evler ve karavan evler, modern yaşamın gereksinimlerini karşılayan pratik ve çevre dostu çözümler sunuyor….

Masal ile ilgili akrostiş

Masallar, çocukluğumuzun sihirli dünyası, hayal gücümüzün en özgürce dolaştığı topraklardır. Her bir masal, bizleri bambaşka diyarlara götürür, iyiliğin kötülüğe karşı zaferini, kahramanlıkları ve büyük aşkları anlatır. Peki,…

Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun terapisi, çocukların duygusal ve psikolojik sorunlarını anlamak ve çözmek için kullanılan etkili bir yöntemdir. Bu terapi, çocukların kendilerini ifade etmeleri, duygusal zorluklarla başa çıkmaları ve sosyal…

TÜRGEV Kurban Bağışlarıyla Binlerce Öğrenciye Destek Oluyor

1996 yılından bu yana gençlerin eğitimini destekleyen TÜRGEV, geleceğin başarılı fertlerini yetiştirmek üzere çalışmalarına devam ediyor. Bugüne kadar 80.871 öğrenciye yurt, 14.889 öğrenciye eğitim bursu veren TÜRGEV’in…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keko sözleri- bacıya güzel sözler- hocamı telefona kaydetme isimleri- teyze yeğen sözleri- 05557570155- -yeğen sözleri- bakimlikadin.net- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 05555551500- akrostisler.com - -merve akrostiş-yeğen sözleri-ölen kardeşe sözler - kızımı telefona kaydetme isimleri - canimsin.org -kızımı telefona kaydetme isimleri- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 08504841257-türkiye akrostiş-enes akrostiş - mehmet akrostiş- sözlüye güzel sözler - masal akrostiş- çanakkale akrostiş