Beyaz kalp anlamı

Beyaz Kalp Anlamı

 

Beyaz kalp anlamı ile ilgili daha önce düşünmemiş olabilirsiniz. Çoğumuz, kullandığımız emojiler hakkında yeterince bilgi sahibi değiliz. Yaygın kullanılan emojilerin ne anlama geldiğini herkes biliyor. Fakat beyaz kalp gibi daha seyrek kullanılan emojilerin mânâsı üzerinde pek durulmuyor.

Oysa yanlış anlamaya sebebiyet vermemek, kendimizi doğru ifade edebilmek için emojilerin ne anlama geldiğini bilmemiz gerekiyor.

Kalp, geçmişten beri sevgi ve aşkın simgesidir. Ancak kalp renklerinin anlamı bununla sınırlı değil. Örneğin White Heart diye de adlandırılan beyaz kalp emojisi anlamı itibariyle mâsumiyete, saflığa, pozitif duygulara işaret eder. (♡) Sembolüyle gösterilir.

Beyaz Kalp Ne Demektir?

Karşı cinsten biri size bunu yolladı ve beyaz kalp ne demek? Diye düşünmeye başladınız belki. Ya da birisine bunu göndermek istiyorsunuz fakat yanlış anlaşılıp anlaşılmayacağından emin değilsiniz.

Zarafetin, asâletin ve şıklığın rengi olan beyaz; temizliği, duruluğu, çıkarsız sevgiyi ifade eder. Nitekim ‘kar gibi beyaz’ sözü de bu yöndedir.

beyaz kalp anlamı
beyaz kalp anlamı

Parlak ve saf bir renk olmasından dolayı tazeliği, çokluğu da simgeler beyaz. Ölüm, üzüntü ve iyimserlik anlamlarına da gelebilir. Yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Denge kurma ve uyumu yakalama noktasında yardımcı olur. Kombinlerin ve dekorasyonların vazgeçilmezidir. Kısaca beyaz huzur veren bir renktir.

Beyaz kalp emojisinin anlamı da bu doğrultudadır. Güzel duyguları sembolize eder, karşılıksız saf sevgiyi dile getirir.

Bununla muhatabınızın ruhuna hitap edebilir, ona değer verdiğinizi gösterebilirsiniz. Samimiyetin bir tezâhürü olan beyaz kalp, sohbetlerinizi taçlandırmaya aday!

Beyaz Kalp Ne Anlama Gelir?

Sürekli kırmızı kalp kullanmak yerine klasiklerin dışına çıkarak fark meydana getirebilirsiniz. Bu emoji ile sevdiğiniz kişiyi şaşırtabilir, mesajlarınızda her zamankinden farklı bir değişiklik yapabilirsiniz.

💜, 💙, 💚, 💛, ❤️ gibi emojilere benzeyen beyaz kalp anlamı açısından içtenlik ve sıcaklık göstergesidir.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Yurtdışına Mobilya Gönderimindeki Prosedürler Nelerdir?

Emoji 12.0 kategorisinde bulunan beyaz kalp ayrıca ‘canım beyaz çikolata çekti.’ Anlamına da gelebilir.

Beyaz kalbin anlamını farklı emojilerle güçlendirebilirsiniz. Örneğin (💏) yani öpücük gönderen yüz emojisi de buna eşlik edebilir.

Beyaz çikolatayla ilgili bir paylaşım yapacaksanız beyaz kalbin yanına 🍫 emojisini de ekleyebilirsiniz.

Gönülden sevdiğiniz kişilere bu emojiyi gönderebilir; ‘sen temiz kalplisin, içinde kötülük yok.’ Mesajı verebilirsiniz. Umarız hayatınızdaki bütün sıkıntılar geride kalır ve bembeyaz bir sayfa açarsınız!  Böylelikle beyaz kalp anlamını da açıklamış olduk.Umarız hoşunuza gitmiştir.

Related Posts

Kreş Açma Şartları Nelerdir?

Kreş açmak, kimileri için mesleki bir hamle iken; bazı insanlar için güzel bir girişim olarak görülür. Ancak kreş açma şartları çoğu girişimci için korkutucu olabilir. Çoğu kişi…

Yol Yardım Aracı Raf: Yol Yardımı Ekipmanlarınızı Organize Etmenin Yolları

Yol yardım aracınızda bulunan ekipmanların düzenli bir şekilde saklanması, acil bir durumda hızlı bir şekilde erişebilmeniz için oldukça önemlidir. Bu noktada, yol yardım aracı rafı kullanmanız gerekmektedir….

Sürdürülebilirlikte Öncü: Ekonomik Solar, Temiz Enerji Alanında Yatırımlarını Arttırıyor

Ekonomik Solar, sürdürülebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak temiz enerji alanında öncü bir rol oynamaktadır. Şirket, çevre dostu ve yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanarak geleceğin enerji ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir….

Su Geçirmez Polietilen Köpük: Denizcilik Endüstrisindeki Önemi Nedir?

Su geçirmez polietilen köpük, suya dayanıklı bir malzeme olarak bilinir. Bu malzeme, su altında kullanım için ideal özelliklere sahiptir. Denizcilik endüstrisinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Su…

Sıfı Emisyon Hedefi: Ekonomik Şarj, Elektrikli Araçlar İçin Yenilikçi Şarj Çözümleri Sunuyor

Elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla birlikte, ekonomik şarj ve yenilikçi şarj çözümleri önem kazanmaktadır. Geleneksel yakıtlı araçlara göre daha çevre dostu olan elektrikli araçlar, sıfır emisyon hedefini desteklemektedir. Bu…

Pati Palace Veteriner Kliniği: Hayvanlarınız İçin Uzman Ellerle Hizmet Sunuyoruz!

Pati Palace Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına önem veren uzman veterinerler tarafından sunulan hizmetlerle sizlere yardımcı olmaktadır. Hayvanlarınızın sağlığı bizim önceliğimizdir ve uzman ekibimizle birlikte en iyi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dişi Kedi Kızgınlık Döneminde Kulak Çubuğu ile Rahatlatmak-wordpress cache- Sohbet- kedim öldü - gri kedi isimleri - osmanlıca kedi isimleri - buuub.com-beyaz kuş isimleri-gri kedi--kurt köpeği isimleri--kız kedi isimleri -malatya araç kiralama - yeğen sözleri- Almanya eğitim danışmanlığı