Etkinliklerinize İVK’nın Uzman Konuşmacıları Konuk Olsun

Türkiye’nin Internet sitesinin 10.yaşında olması ve o yerde, kutlamalar yapılmaktadır. Bu temel ile yola çıkıldı. İnsanı gururlandıran, düşündükçe içine sıcacık duygular yaratan bir konu olması nedeni ile Türkiye İnternetinin doğum gününü doğmuş olduğu ülkede, birkaç adım ileride ilk bağlantı noktandan olduğu yerde kutlamak istenilmektedir.

Türkiye açısından önemli bir mihenk taşı olan bu ilk internet bağlantının yapılmasında görev almakta olan TÜBİTAK ve ODTÜ grubunun o dönemki yöneticiler için yıllar sonra nostaljik bir ortamda ortak hâle gelmeyi, özlem gidermeyi, Internet sitesinin tarihe tanıklık eden kişilerin ağzından dinlemek her zaman daha doğrusu olmuştur. İşte bu duygular içerisinde ve bu temelden yola çıkmak nedeni budur.

Türkiye’nin en büyük iki kurumu TÜBİTAK ve ODTÜ, Türkiye’ye Internet sistemini getirmeleri ve geliştirmeleri beklendi. Getirdiler on yıl önce ve gelişmiş yönünden bile yoğun bir uğraş ve çabalar içindeler. Büyük çalışma ortamlarında yoğun işlerin arasına bir yoğunluklar eklendiği zaman genellikle bir mutsuzluk anı yaşanmaktadır.

Ama insanın yoğun iş ortamına eklenen bu etkinliğin hazırlanmasının yoğunluğu topluluğunda mutsuzluk yerine bir coşku yaratmış durumdadır. Ve iş yerlerinin yolunda gitmediği an itibari ile ekip olarak bu coşkuyu hiç kaybetmemiş durumdadır.

Bu farklı bir iştir. Bu gurur vermekte olan, coşku veren bir işti bu Türkiye Internet sisteminin onuncu yılının olmuş yeri ile kutlanmasıydı. Etkinliklerin hazırlık çalışmalarına devam edilmesi, Türkiye’ye Internet sisteminin getirilmesinde emeği geçmekte olan kişilerin kimler olduğunu tespit etmenin önemi ile başlanıldı.

On yıl önceki çalışanların arasında yer alan kişileri, o kurumların ve o tarihteki yöneticilik yapan kişilerin belirlenmiş, onlar konuk konuşmacı olarak davet edilmiştir.

Ünlü Konuşmacılar

Şimdi etkinlik hazırlıklarına dönülecek olursa, konuşmacı konukların belirli kişilerden sonra seyirciye bir sinevizyon gösterisi hazırlayabilmek ve onu izletmek için ODTÜ Görsel sanatlar ve İşitsel Merkezi, ODTÜ Halkla İlişkiler Müdürü, ODTÜ Kütüphanesi, ODTÜ İşlem ve Daire Başkanlığı, Türkiye’de bulunan Bilişim Derneği ile birlikte ve TRT arşivlerinin tarandığı bilinmektedir.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Motivasyon Konuşmacıları: Kendinize ve Takımınıza Yönelik Yeni Enerjiler Kazanın

Bu süreç ile izleyicilere kişisel arşivlerini açanlar olmuştur. İlham veren konuşmacılar ile birlik olarak bu etkinliğin kendi kapsamında diğer önemli konularda, zamanın içerisinde teknolojilerini yansıtan bir nostalji müzesi oluşturmak olacaktır.

Konuşmacı ajansı şimdi olabilen kısa etkinlikler ve programlardan bahsedilmektedir. Birinci bölümde izleyicilerin zaman tünelinde bir yolcuk anı itibari ile çıkartacağını düşünülen bir sinevizyon gösterisi olarak, nostalji müzesini ve Türkiye Internet sitesinin oluşma aşamasında emeği geçen çalışmacıların konuşmaları izlenmektedir.

Uzman konuşmacılar ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşmekte olan ikinci bölümün “Yurdum Türkiye Internet’i 10 yaşında” konusunun söyleşide İnternetin ilk kullanıcısı olan davetli katılımcılar ile birlikte Türkiye Internet sistemleri ile ilgili yaşadıkları anıları anlatılmış durumdadır. ivk.com.tr sitemizden hizmet alabilirsiniz şeklinde yazın.

Related Posts

Kreş Açma Şartları Nelerdir?

Kreş açmak, kimileri için mesleki bir hamle iken; bazı insanlar için güzel bir girişim olarak görülür. Ancak kreş açma şartları çoğu girişimci için korkutucu olabilir. Çoğu kişi…

Yol Yardım Aracı Raf: Yol Yardımı Ekipmanlarınızı Organize Etmenin Yolları

Yol yardım aracınızda bulunan ekipmanların düzenli bir şekilde saklanması, acil bir durumda hızlı bir şekilde erişebilmeniz için oldukça önemlidir. Bu noktada, yol yardım aracı rafı kullanmanız gerekmektedir….

Sürdürülebilirlikte Öncü: Ekonomik Solar, Temiz Enerji Alanında Yatırımlarını Arttırıyor

Ekonomik Solar, sürdürülebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak temiz enerji alanında öncü bir rol oynamaktadır. Şirket, çevre dostu ve yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanarak geleceğin enerji ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir….

Su Geçirmez Polietilen Köpük: Denizcilik Endüstrisindeki Önemi Nedir?

Su geçirmez polietilen köpük, suya dayanıklı bir malzeme olarak bilinir. Bu malzeme, su altında kullanım için ideal özelliklere sahiptir. Denizcilik endüstrisinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Su…

Sıfı Emisyon Hedefi: Ekonomik Şarj, Elektrikli Araçlar İçin Yenilikçi Şarj Çözümleri Sunuyor

Elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla birlikte, ekonomik şarj ve yenilikçi şarj çözümleri önem kazanmaktadır. Geleneksel yakıtlı araçlara göre daha çevre dostu olan elektrikli araçlar, sıfır emisyon hedefini desteklemektedir. Bu…

Pati Palace Veteriner Kliniği: Hayvanlarınız İçin Uzman Ellerle Hizmet Sunuyoruz!

Pati Palace Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına önem veren uzman veterinerler tarafından sunulan hizmetlerle sizlere yardımcı olmaktadır. Hayvanlarınızın sağlığı bizim önceliğimizdir ve uzman ekibimizle birlikte en iyi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet- kedim öldü - gri kedi isimleri - osmanlıca kedi isimleri - buuub.com-beyaz kuş isimleri-gri kedi--kurt köpeği isimleri--kız kedi isimleri -malatya araç kiralama - yeğen sözleri- Almanya eğitim danışmanlığı