Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir ?

Geçtiğimiz yıllarda kullanıcıların birçok verisini kayıt altına alması nedeniyle gündeme gelen Google, bu hareketiyle birçok kullanıcı ve medyanın tepkisini çekmeyi başarmıştı. Bunun üzerine Google tarafından yapılan açıklamada hesabımıza bağlı olarak gerçekleştirilen tüm kayıtların bir tıklama ile silinebileceği özelliklerini duyurmaya başlamıştı. Merak edilen işlemlerden birisi ise Google arama geçmişini nasıl silinir ?

“Google Etkinliğim” başlığı altında kayıt altına alınan bu veriler Google ve bağlantılı olduğunuz tüm sitelerde işlemlerinizi kayıt altına alıyor ve bu alanda yalnızca siz ve Google sistemiyle paylaşıyor. Dilediğiniz zaman bu alandan verileri temizleyebiliyorsunuz. Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz?

Google Geçmişi Silme Resimli Anlatım

Kullanıcıların gerçekleştirmiş olduğu hemen hemen her işlemi kayıt altına alan Google gelen tepkiler üzerine kullanıcıların toplanan verileri silebileceği özelliğini duyurdu. Merak edenler için Google geçmişi silme resimli anlatım halinde şu şekilde;

1 – Öncelikle “Google Etkinliğim” sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir.

2 – Açılan sayfada sol tarafta yer alan menülerden “Etkinlik Silme Ölçütü” yazan butona tıklamanız gerekmekte.

3 – Ekranda beliren seçenekler üzerinden verileri temizlemek istediğiniz aralığı belirlemeniz gerekmektedir. Dilediğiniz tarih aralığını belirleyebilirsiniz.

Telefon Google Geçmişi Silme Resimli Anlatım

Cep telefonunuz üzerinde kullanmış olduğunuz web tarayıcısı ve Google uygulamalarında hesabınız bağlı olması halinde yapacağınız işlemler ve aramalar yine bilgisayarınızda olduğu gibi detaylıca kayıt altına alınacaktır. Bunlar bilgisayar üzerinden toplu olarak silmeniz halinde silinecektir ya da telefon üzerinden de silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Peki, arama geçmişini silme telefondan nasıl yapılır? Google arama geçmişi nasıl silinir iphone ve android cihazlar için anlatım merak ediyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

1 – “Google Etkinliğim” sayfasına giriş yapınız. Direkt ekranınızda karşınıza gelen “Etkinliğinizde arama yapın” bölümünün sağında bulunan alt alta 3 nokta işaretine tıklayın.

2 – Butona tıklamanızla birlikte açılacak olan menüden “Etkinlik Silme Ölçütü” seçeneğine tıklayınız.

3 – “Etkinlik Silme Ölçütü” butonuna tıklamanızla birlikte ekranınızı kaplayacak olan “Etkinliği Sil” menüsü içerisinden silmek istediğiniz tarih aralığını seçmeniz yeterli.

Google arama geçmişi nasıl silinir merak edenler için hem bilgisayar hem mobil üzerinden gerçekleştirmeyi detaylı bir şekilde görsel anlatım eşliğinde sizlerle paylaştım.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Eline geçen her fırsatı değerlendirmek isteyen Google, yalnızca resmi Google hizmetleri üzerinden değil bunlardan herhangi birisine bağlı bulunan milyonlarca internet sitesi üzerinden de kullanıcıları takip ederek gerçekleştirmiş oldukları eylemleri ve ilgi alanlarını takip ediyor. Konumunuzun değişmesin halinde ilgili konuma özel aramalar ve fırsatları kullanıcıların karşısına çıkarıyor.

Aslında bu açıdan düşünüldüğünde toplamış olduğu bu veriler tüm kullanıcılar için oldukça faydalı olsa da bu bilgilerin yalnızca bu alanlarda kullanılmak üzere kayıt altına alınmadığı ve gizlilik konusuna oluşan endişeler nedeniyle birçok kullanıcı Google arama geçmişi nasıl silinir diye merak ediyor.

Ayrıca Arama geçmişini silme telefondan ya da bilgisayardan silme işleminin hiçbir farkı olmadığını ve herhangi birisinden silme işlemi yapmanız halinde tüm platformlarda temizlendiğini belirtmek isterim.

Related Posts

İnstagram Profil Fotoğrafı Nasıl Olmalı

Instagram profil fotoğrafı, kişisel veya kurumsal markanızı temsil eden en önemli unsurlardan biridir. İlk izlenimlerin büyük ölçüde dijital ortamlarda oluştuğu günümüzde, profil fotoğrafınızın doğru bir şekilde seçilmesi…

Manga Karakteri Nasıl Ortaya Çıkar?

Manga dünyasında, karakterler hikayenin kalbini oluşturur ve okuyucuların bağ kurmasını sağlar. İyi tasarlanmış bir manga karakteri, okuyucuların ilgisini çeker ve hikayeyi unutulmaz kılar. Var olan karakterler manga…

Sovrntur Ödeme yapıyor mu ? Sovrntur davet kodu ?

Merhaba arkadaşlar.Bugünkü kısa yazımda Sovrntur Ödeme yapıyor mu ? yapmıyor mu yazıp geçeyim dedim.R10.net’de ödeme yaptığına dair bir yazı paylaşılmıştı.Gerçekten de o gün arkadaş ödeme almış.Bana hesap…

Instagramda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Yeni gelen güncellemelerden sonra instagramda ekran görüntüsü nasıl alınır? Ayrıca instagramda ekran görüntüsü bildirimi gider mi merak ediyor musunuz?

Ponçik ne demek ?

Ponçik kelimesini çevrenizden mutlaka duymuşsunuzdur. Bugün o yüzden ponçik ne demek konusunu işleyeceğiz. Size ponçik diyen birisi acaba ne demiştir diye düşünmüşsünüzdür. Ponçik ne demek Ponçik aslında…

birinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız

Birinin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Birinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız biliyor musunuz? Bir kişinin senden hoşlandığını nasıl anlarsın merak ediyorsan tüm detaylar bu yazıda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teyze yeğen sözleri- 05557570155- dokunaklı ölüm sözleri -yeğen sözleri- bakimlikadin.net- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 05555551500- kümesi sansardan nasıl koruruz - ölen kardeşe sözler--tavuğun kaç ayağı var -vefat eden kardeşe sözler-yeğen sözleri-ölen kardeşe sözler - kızımı telefona kaydetme isimleri - canimsin.org -kızımı telefona kaydetme isimleri- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 08504841257-baldıza doğum günü mesajı - enişteye doğum günü mesajı -dayıya doğum günü mesajı - kızıma doğum günü mesajı