Instagramda Takipten Çıkanları Görme

Günümüzün en aktif ve popüler sosyal mecralarının başında gelen Instagram hesabınızda neler oluyor? Instagram hesabınızı takip etmeyi bırakan kullanıcıların kim olduğunu biliyor musunuz? Instagram’da takipten çıkanları görme işlemi nasıl yapılıyor? Sizin için bunu nasıl yapabileceğinize dair detaylı bir araştırma yaparak ücretsiz bir şekilde profil takibinizi nasıl sağlayabileceğinizi anlatacağım.

Arkadaşlarınız başta olmak üzere platform üzerinde yer alan kullanıcılar arasında ne kadar popüler olduğunuz genellikle takipçi sayınızla doğru orantılı bir şekilde artış göstermekte. Bu nedenle sizi takip etmeyen kişileri ve sizi takipten çıkan kişilerin kim olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazımızda en kolay ve pratik yoldan instagramda takipten çıkanları görme işlemini anlatacağım. Instagram kullanıcılarının hemen hemen hepsi paylaşmış olduğu fotoğraf ve videoların çok daha fazla kişiye ulaşması ve beğeni sayısının artmasını ister. Bunu başarmak için daha fazla takipçiye ihtiyaç olduğu ise bilinen bir gerçek. Mevcut takipçi sayınızı korumak, sizi takipten çıkan arkadaşlarınızın kim olduğunu tespit etmek için hangi yolu izlemelisiniz?

instagramda takipten çıkanları görme

Instagram’da Takipten Çıkanları Bulma

Instagram’da takipten çıkanları bulma işlemi maalesef platformun kullanıcılara sunmuş olduğu özellikler arasında yer almıyor. Bu nedenle normal yollardan bunu başarmanız maalesef mümkün değil. Fakat hemen moralinizi bozmamanızı öneririm. Çünkü halen instagramda takipten çıkanları görme işlemi imkansız değil. Bunun için instagram dışında yayına alınmış ve kullanıcılara sunulmuş birçok uygulama yer alıyor ve bu işlemi bizim için yapıyor. Instagram, kullanıcıları takipten çıkan kişilerin kim olduğunu gizlemek istese de takipçi listeniz açık bir şekilde paylaşıldığı için bu takip işlemi alternatif seçenekler dahilinde gerçekleştirilebiliyor.

Üçüncü parti uygulamalar sayesinde halihazırda takip ettiğiniz kullanıcıların sizi takip edip etmediğini rahatlıkla görebilirsiniz. Bu aşamada kullanabileceğiniz uygulamalardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

 • Followers+ (iOS ve Android)
 • Reports+
 • Unfollowers for Instagram
 • Picodash
 • Unfollowgram
 • Statusbrew
 • Socialinsight
 • Followers & Unfollowers
 • Unfollow Analyzer – Unfollowers & Followers
Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Ponçik ne demek ?

Yukarıda yer alan uygulamalar sayesinde takip ettiğiniz kullanıcılar arasından kimlerin sizi takip etmeyi bıraktığını veya takip etmediğini kolaylıkla görüntüleyebilir ve birkaç tıklama ile onları toplu olarak takipten çıkarabilirsiniz. Bu uygulamaların temel çalışma mantığı ise uygulama üzerinden hesabınıza giriş yapmanız ile gerçekleşiyor. Yapacağınız bu işlem sonrasında uygulama geliştiricileri tarafından hesap bilgilerinizin görüntülenebileceğini unutmayın. Bu gibi uygulamalara kayıt olurken ve kullanırken ne gibi izinler verdiğinizi dikkatle incelemeniz gerektiğini unutmayın.

NOT: Bu tarz uygulamalar sizden kredi kartı bilgisi istemez & istememelidir. Bu nedenle kredi kartı bilginizi kesinlikle bu gibi uygulamalar üzerinden paylaşmamalısınız. Bazı uygulamalar hesabınıza erişmek için şifrenizi isteyecektir. Bu gibi durumlarda uygulamaya güvenmek ya da güvenmemek tamamen size kalmış bir durumdur. Şahsi olarak bu tarz uygulamaların kişisel verilerin gizliliği açısından güvenli olduğunu düşünmüyor ve kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

instagramda engelleyenleri görme

Instagram’da Engelleyenleri Görme

Her ne kadar bir kullanıcının sizi engellemiş olmasını görmezden gelmeye çalışsanız da hemen hemen hepimiz bir kişinin bizi neden engellediğini merak eder ve engel yediğimizi fark etmemiz halinde biraz sinirimiz bozulacaktır. Instagram geliştiricileri kullanıcıların engellenmeleri halinde istenmeyen durumların yaşanabileceğini göz önünde bulundurarak kullanıcılara bu konuda bir bilgi ve bildirim göndermemektedir. Fakat herhangi bir kullanıcının sizi engellemiş olup olmadığını anlamak ise oldukça basit. Instagram’da engelleyenleri görme işlemi için yapmanız gereken işlem oldukça basit. Instagramda engelleyenleri görme işlemi için herhangi bir uygulama ya da program kurmanıza gerek yok.

Instagram hesabınız üzerinde sık sık karşınıza çıkan bir kullanıcının artık ortalıkta görünmediğini fark ettiğiniz o anda muhtemelen aklınıza sizi engellemiş olabileceği gelecektir. Bu gibi durumlarda yapabileceğiniz en basit işlem arama sayfasına gelerek kullanıcıyı aramak olacaktır. Arama sonucunda kullanıcı arama sonuçlarında görüntülenmez ise teorinizin büyük ihtimalle doğru olduğunu söyleyebilirim. Fakat henüz hiçbir şey kesin değil, belki de hesabını dondurmuş olabilir. Bunu anlamak için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Bu kolay ve program gerektirmeyen basit işlem sonrasında instagram beni kim engellemiş ücretsiz olarak görüntüleyebilirsiniz.

 1. Öncelikle sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi instagram arama bölümünden aratın. Eğer karşınıza çıkmaz ise ikinci aşamaya geçiş yapın.
 2. Bir arkadaşınızın instagram hesabı üzerinden ya da internet tarayıcınızın gizli sekmesi üzerinden instagram.com/kullanıcıadı şeklinde sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profil sayfasına giriş yapın.
 3. Eğer bu denemeleriniz sonucunda kullanıcı görünüyor ise maalesef sizi engellemiş demektir. Fakat bunlara rağmen kişi görüntülenmiyor ise muhtemelen hesabını dondurmuştur.
Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Papara Nedir, Nasıl Kullanılır? | Papara Güvenilir Midir?

Bu sayede instagramda engelleyenleri görme işlemini ücretsiz ve programsız bir şekilde kolayca gerçekleştirmiş olduk. En güvenilir ve doğru sonucu bu şekilde alabileceğinizi unutmayın. Bu yüzden engellemiş olup olmadığını anlamak için programları kullanarak kişisel verilerinizin gizliliğini riske atmamanızı öneririm.

Related Posts

Instagram Reklam Verme – Hedef Kitlenize Ulaşmanın En Etkili Yolu

Instagram, günümüzde birçok kullanıcısı olan popüler bir sosyal medya platformudur. İşletmeler için, Instagram reklamları oldukça etkili bir pazarlama kanalı haline gelmiştir. Bu reklamlar, işletmelerin hedef kitlelerine ulaşmalarını…

Instagram Beğeni Satın Almak Keşfete Düşürür Mü?

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformu olmaktadır. Tabii ki gerek bireysel hesaplar gerekse de kurumsal hesaplar Instagram’da öne çıkmak ister. Instagram’da sayfanızı hızlı bir şekilde…

instagram beyaz ekran sorunu ve çözümü

İnstagram’da niye hikaye paylaşamıyorum ?

İnstagram’da Niye Hikaye Paylaşamıyorum? İnstagram’ın kullanım amaçları için de en çok etkiye sahip olan hikaye paylaşımı yapmak diyebiliriz. Çünkü insanlar özel hayatlarını, gezdikleri yerleri, yedikleri ve içtiklerini…

instagram beyaz ekran sorunu ve çözümü

instagram bot takipçileri siliyor mu ?

İnstagram Bot Takipçileri Siliyor Mu? İnstagram bot takipçileri, takipçi sayısını artırmak isteyenlerin kullandığı yöntemlerden biridir. Takipçi etkileşimini artırmak için yapılan birçok işlemde bot takipçi kullanılır. Bot takipçiler,…

instagram beyaz ekran sorunu ve çözümü

İnstagram’da yazı paylaşımı nasıl yapılır ?

İnstagramda Yazı Paylaşımı Nasıl Yapılır?   İnstagramda yazı paylaşımları da istediğiniz zaman kolayca yapabilecek olduğunuzu söyleyebiliriz. Üstelik yazı paylaşma yapacak olanlar, istedikleri yazı stillerini kullanabiliyor. Kullanıcılara özel…

snapchatte telefon numaram görünür mü ?

Snapchat Yakındaki Arkadaşı Ekleme Nasıl Yapılır?

Snapchat Yakındaki Arkadaşı Ekleme Nasıl Yapılır? Snapchatte yakındaki arkadaşı nasıl eklerim ? Snapchatte yakındaki arkadaşı nasıl bulurum gibi sorular bizlere sıkça gelmektedir.Bizlerde bu konuda bilgi verme gereği…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teyze yeğen sözleri- 05557570155- dokunaklı ölüm sözleri -yeğen sözleri- bakimlikadin.net- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 05555551500- akrostisler.com - ölen kardeşe sözler- -merve akrostiş-yeğen sözleri-ölen kardeşe sözler - kızımı telefona kaydetme isimleri - canimsin.org -kızımı telefona kaydetme isimleri- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 08504841257-baldıza doğum günü mesajı - enişteye doğum günü mesajı -dayıya doğum günü mesajı - kızıma doğum günü mesajı-türkiye akrostiş-etkileyici vefa sözleri