İnstagramNasıl yapılırSosyal Medya

Instagram Hikayeme Nasıl Anket Eklerim?

Hayatımıza çok hızlı bir giriş yapmayı başaran popüler sosyal medya uygulaması Instagram, çıktığı ilk günden itibaren kendisini çok hızlı bir şekilde geliştirmeyi başardı. Bu geliştirmelerden birisi ise anket özelliği. Geçtiğimiz yıllarda hayatımıza giren Instagram Hikayeler özelliğine eklenen anket seçeneği sayesinde takipçi ve arkadaşlarınızla anketler paylaşarak onlarında görüşünüzü almanız mümkün. Birçok kullanıcı ise nasıl anket oluşturacağını henüz tüm detaylarıyla bilmiyor. Peki, instagram hikayeme nasıl anket eklerim?

Sizler için hazırlamış olduğum bu yazıda instagram hikaye anket ekleme işlemini nasıl yapabileceğini tüm detaylarıyla adım adım anlatacak ve aklınıza takılan noktaları daha iyi anlayabilmeniz için resimli anlatım ile destekleyeceğim. Yapılan güncellemeler ile birlikte yeni özelliklere kavuşan instagram tüm kullanıcılarına anket özelliğini kullanma fırsatı sunuyor. Şu an için anket özelliği yalnızca hikayeler bölümünde çalışmakta, dilediğiniz gibi sorunuzu ve 2 şıklı olacak şekilde cevaplarınızı belirleyebilirsiniz. Dilerseniz hızlıca, instagram hikayeme nasıl anket eklerim diyenlerin sorusuna cevaplayalım.

Instagram Hikayeme Nasıl Anket Eklerim

Instagram hesabınız üzerinden oluşturacağınız anketleri anlık olarak takip ederek, kimin hangi cevabı seçtiğini de detaylı bir şekilde görüntüleyebilmektesiniz. İşte merak edenler için instagram hikaye anket ekleme yöntemi;

  • Öncelikle instagram uygulamasını açınız,
  • Sol üstte yer alan “Hikaye” ekleme butonuna tıklayın.
  • Anketinizin arka planında yer alacak fotoğrafı çekin ya da galerinizden seçin.
  • Üst tarafta yer alan ikonlar arasından sağdan 3. Sırada yer alan köşesi kıvrılmış gülen yüz ikonuna tıklayın.
  • Açılan menüden “Anket” yazan butona tıklayın.
  • Görsel üzerinde beliren alanları dilediğiniz gibi düzenleyin. “Soru sor…” alanına sormak istediğiniz soruyu yazabilirsiniz. Hemen altında yer alan “Evet – Hayır” butonlarına tıklayarak seçenekleri değiştirebilirsiniz.

İşte instagram hesabınız üzerinden arkadaşlarınız ve takipçileriniz ile bir anket paylaşmak bu kadar basit. Eğer instagram hikaye anket ekleme işlemi hakkında aklınıza takılan bir yer bulunuyorsa altta yer alan resimli anlatıma göz atabilirsiniz.

Instagram Anket Yapamıyorum

Instagram yönetimi geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğu güncelleme ile birlikte anket özelliğini tüm kullanıcılara açmış durumda. Normal şartlar altında yukarıda anlatmış olduğum yöntem ile tüm kullanıcılar anket özelliğinden yararlanabiliyor olması gerekiyor. Eğer bu yöntem ile anket seçeneği karşınıza çıkmıyor veya bir hata ile karşılaşıyorsanız detayları aşağıda yer alan yorum bölümünden benimle paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Whatsapp mavi tikten kurtulma yolları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı