Home » Sosyal Medya » İnstagram » Instagram Profilime Bakanları Nasıl görürüm?

Instagram Profilime Bakanları Nasıl görürüm?

Kurulmuş olduğu ilk günden bu yana hızla gelişimini sürdüren sosyal medyalar arasında yer alan Instagram, kullanıcıların daha pratik bir şekilde uygulamadan yararlanabilmesi için birçok yeni özelliği hayatımıza sokmaya devam ediyor. Giderek artan popülaritesiyle birlikte kullanıcılarda profillerinin ne kadar popüler olduğunu merak etmeye başlıyor. Peki, instagram profilinize bakanları nasıl görürsünüz biliyor musunuz? Profilinizi hangi kullanıcıların ziyaret ettiğini ve paylaşımlarınıza göz attığını merak ediyor musunuz?

2010 yılında hayatımıza girerek bambaşka bir sosyal medya deneyimi sunmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Alışılmış bir şekilde karşımıza çıkan yazı üzerine kurulu sosyal medyalardan ziyade yalnızca fotoğraf ve video içerikleri paylaşmaya imkân tanıyan sosyal medya zaman içerisinde gelişerek günlük yüz milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapmaya başladı. Uygulama içerisinde paylaşmış olduğumuz fotoğraf ve videolarımıza kimlerin göz attığını takip etmek ise normal şartlarda mümkün olmuyor ve birçok kullanıcı instagram profilime bakanlar kim acaba diye merak ediyor.

Instagram Profilime Bakanlar 2019 Görülebilir Mi?

Resmi olarak instagram uygulaması içerisinde kullanıcıların profilini ziyaret eden kişileri görmesi mümkün olmamaktadır. Yani, instagram profilime bakanlar kimdir merak ediyorsanız maalesef şu an için bunu görmeniz uygulama içerisinde mümkün değil. Bu nedenle farklı internet siteleri ya da uygulamalar içerisinde size bunu sunduğunu, profilinizi ziyaret eden kişileri takip edebileceğinizi ve görebileceğinizi söyleyen kişilere inanmamalısınız. Instagram yönetimi tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olmakla birlikte bu özelliğin sunulmamasının temel sebebi kullanıcı gizliliği olduğu düşünülmektedir.

Bazı internet sitesi ve uygulamalar kullanıcılara güven vermek ve onları uygulamalarını kullanmaya teşvik etmek amacıyla instagram profilime bakanlar şifresiz bir şekilde sunabileceklerini söylüyor. Bu uygulamaları kullanmanız halinde uygulama size gün içerisinde bazı kullanıcı ve arkadaşlarınızı sunacaktır. Bu kişilerin profil sayfanızı ziyaret ettiğini düşünmenize neden olacak. Fakat, instagram profilime bakanlar olarak sunulacak bu kullanıcı bilgileri aslında gün içerisinde muhtemelen sayfanızı hiç ziyaret etmemiş olacaktır.

instagram profiline bakanlar

Instagram Profilime Bakanlar Şifresiz Uygulamalar Güvenilir Mi?

Birçok kullanıcı tamamen ücretsiz bir şekilde sunulması ve hesaplarının şifrelerini istememesi nedeniyle uygulama mağazalarında yer alan bazı uygulamalara güvenerek “Denesem ne kaybederim?” gibi bir düşünceye kapılmaktadır. Bu uygulamalar hesap şifrenizi istemiyor olsa dahi uygulamayı kullanırken sizden istemiş olduğu izinler dahilinde birçok kişisel bilginize erişim sağlayarak bu bilgiler üzerinden kazanç elde etmeyi amaçlamaktadır. Ortada verilen bir hizmet olmamasına karşın sizin üzerinizden kazanç sağlamaktadır.

Instagram uygulaması ve sistemi hiçbir kullanıcı veya uygulama geliştiricisine kullanıcıların profillerini ziyaret eden kişilerin kim olduğuna dair bir bilgi paylaşmamaktadır. Muhtemelen böyle bir özellik arka planda dahi geliştirilmemiş olabilir. Bu nedenle bu tarz bir veriye ulaşmak maalesef mümkün olmamaktadır. Öyle ki bazı uygulamalar kullanıcılardan takip işlemini gerçekleştirebilmek için şifrelerini dahi istemektedir. Şifrenizi bu uygulamalar ile paylaşmak gizliliğiniz açısından önemli bir risk oluşturmak birlikte profilinizin kontrolünü tamamen tanımadığınız kişilere vermenize neden olacaktır. Bu nedenle size instagram profilime bakanlar şifresiz olarak sunuluyor dense dahi bu uygulamalara inanmamalı ve kullanmamalısınız. Peki, internet siteleri ne durumda?

instagram profilime bakanlar şifresiz

Instagram Profilime Bakanlar Sitesi Güvenilir Mi?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi haline gelen Instagram kullanıcılarının giderek artması ve profillerinin popülaritesini takip etme isteklerinin artmasıyla birlikte bu tarz internet siteleri giderek artış gösteriyor. Instagram profilime bakanlar hakkında bilgi almak istediğim dönemlerde bunun mümkün olup olmadığını oldukça fazla merak etmiş ve araştırmış birisiyim. Bu konuda resmi instagram internet sitesi başta olmak üzere birçok resmi kaynaktan araştırmalar yaparak bu tarz bir verinin hiçbir kullanıcı ile paylaşılmadığını öğrendim. Bu nedenle sizlere şunu söyleyebilirim; internette karşınıza çıkan instagram profilime bakanlar sitesi olarak geçen sayfalar tamamen göstermelik ve çalışmayan sistemlere sahip.

Bu tarz internet siteleri takipçileriniz üzerinden rastgele tahminler yürüterek bu kişilerin profil sayfanızı ziyaret ettiği yönünde veriler paylaşarak birçok kullanıcının kafasının karışmasına neden oluyor. Aslında bu gibi siteler tarafından belirtilen kişiler profil sayfanızı ziyaret etmemiş olsa dahi bu uygulama ve siteler üzerinde ziyaret etmiş gibi görülüyor. Bu yüzden hiçbir uygulama ya da siteye güvenerek “instagram profiline bakanlar nasıl görünür” diye araştırmaktan şu an için vazgeçebilir ve instagram geliştiricilerinin bu özelliği ilerleyen dönemlerde güncellemeler ile bize sunup sunmayacağını bekleyebilirsiniz.

Instagram Profilime Bakanlar Uygulama ve Sitelerini Kullanırsam Ne Olur?

Instagram profilime bakanlar hakkında bilgi sunduğunu belirten uygulama ve siteleri kullanmanız halinde karşı karşıya kalacağınız bazı riskleri sizlerle paylaşmak ve uyarıda bulunmak istiyorum. Bu uygulama ve siteleri kullanmanız halinde;

  • Instagram hesabınız kullandığınız site ya da uygulama sahibi tarafından çalınabilir,
  • Instagram hesabınızda yer alan gönderileriniz silinebilir,
  • Instagram hesabınızda paylaşmasanız dahi bazı gönderi ve içerikler ortaya çıkabilir. Bu bilgilerinizi verdiğiniz kişiler tarafından paylaşılacak içerikler olacaktır,
  • Instagram hesabınız siz fark etmesiniz dahi birçok kişiyi kendiliğinden takip etmeye başlayabilir,
  • Instagram hesabınız haberiniz dahi olmadan birçok paylaşımı beğeniyor olabilir,
  • Instagram hesabınız üzerinden instagram kurallarına aykırı işlemler yapılarak hesabınızın engellenmesine neden olabilir.

About

Comments

  1. Serkan Gür dedi ki:

    teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

pilavın yanına ne gider-kuş isimleri-kızlara güzel sözler - kardeş sözleri -at isimleri-yeğene güzel sözler- saxenda kullanıcı yorumları
-
bahis siteleri