İnstagramNasıl yapılırSosyal Medya

Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Kim ne derse desin son yılların en popüler uygulaması olmayı başaran Instagram temel özelliği olan arkadaşlarınız ve tüm dünya ile çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videoları paylaşmak dışında aktif bir şekilde mesajlaşma içinde tercih ediliyor. Dünyanın en büyük sosyal medyaları arasında gösterilen Instagram, gün içerisinde milyonlarca kullanıcısının mesajlaşmalarına ev sahipliği yapıyor. Peki, mesaj kutunuz oldukça dolu görünüyor ve temizlik yapmaya ihtiyaç duyuyorsanız ne yapmalısınız? Instagram toplu mesaj silme işlemi yapılabilir mi?

Sizler için hazırlamış olduğum bu yazı içerisinde instagram toplu mesaj silme nasıl yapılır tüm detaylarıyla ele alacak, mümkün olup olmadığına değinecek ve eğer mümkünse nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğim. Hem iPhone hem Android kullanıcıların merak ettiği bu konuya gelin açıklık getirelim.

Instagram Toplu Mesaj Silme

Gün içerisinde 300 milyonu aşkın aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran Instagram’ın en sevilen ve aktif bir şekilde kullanılan özelliklerinden birisi de mesajlaşma bölümü. Birçok kullanıcı aktif bir şekilde instagram üzerinden mesajlaşarak bu alanın neredeyse dolmasına ve kalabalık görünmesine neden oluyor. Konu temizlik yapmaya geldiğinde toplu bir şekilde mesajları silemediğini fark ediyor ve bunu nasıl yapabileceğini merak ediyor. Instagram tüm mesajları silme özelliği varsayılan olarak uygulama içerisinde yer almıyor.

Birçok kullanıcı tüm mesajları aynı anda silmek yerine tek tek konuşmaları silmeyi tercih ediyor ve bu şekilde mesaj kutusunda yer açmayı başarıyor. Silmeniz gereken mesaj ve konuşma sayısına bağlı olarak tek tek mesaj silme işleminin süresi uzadıkça uzayabilir. Bunun yerine alternatif olarak tercih edebileceğiniz bir yöntem daha bulunuyor; instagram toplu mesaj silme. Evet, kulağa hoş geliyor değil mi? Bu yöntem ile instagram tüm mesajları silme işlemi yalnızca birkaç saniyenizi alacaktır. Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz? Bunu tüm detaylarıyla anlatmadan önce gelin tek tek mesaj silme işleminin nasıl yapıldığına bir göz atalım.

instagram gelen mesajları tek tek silme

Instagram Gelen Mesajları Tek Tek Silme

Instagram kullanıcıları uygulama içerisinde mesaj bölümüne giriş yaparak gelen mesajları dilediği gibi silebilirler. Eğer sizde instagram tek tek mesaj silme işlemini yapmak istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Instagram uygulamasını açın,
  • Sağ üstte yer alan “Mesaj” bölümüne giriş yapın,
  • Silmek istediğiniz konuşmayı sola kaydırarak “Sil” butonuna basmanız yeterli.
Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  phpMyAdmin Üzerinden WordPress Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Yalnızca belirli bir mesajı silmek için ise üzerine basılı tutarak “Gönderimi İptal Et” ya da “Sil” butonlarını kullanabilirsiniz.

Instagram Toplu Mesaj Silme Android

Android cihaz kullanıcıları instagram uygulaması üzerinden gerçekleştiremedikleri instagram toplu mesaj silme işlemi için alternatif uygulamalardan yardım alabilirler. Bunun temel sebebi ise instagram tüm mesajları silme işlemini gerçekleştirebileceğimiz bir buton, menü ya da özelliği yayına almamış olmasıdır. Yine de alternatif & yardımcı uygulamalar olarak adlandırabileceğimiz üçüncü parti uygulamalar ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz üstelik oldukça pratik ve basit bir şekilde.

Bu uygulamaları kullanmadan önce sizleri bazı konularda bilgilendirmek istiyorum. Bu uygulamalar ile yapacağınız instagram toplu mesaj silme Android işlemi sonrasında, instagram hesabınızda yer alan tüm mesajlaşma geçmişiniz silinecektir. Bu işlemi daha sonrasında geri almanız maalesef mümkün olmayacaktır. Bu nedenle işlem yapmadan önce emin olmalısınız. Ek olarak, bu uygulamalar üçün parti kişiler tarafından geliştirilmeleri nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklar konusunda instagram yönetimi ya da şahsi olarak ben bir sorumluluk kabul etmemekteyim.

  • Android cihazınız üzerinden Google Play Store uygulamasına giriş yapınız.
  • Mağaza üzerinden “Instagram All Delete Message” ya da “instagram toplu mesaj sil” gibi aramalar gerçekleştirebilirsiniz.
  • Karşınıza çıkacak uygulamalar arasından değerlendirmelere bakarak güncel olan ve çalışan herhangi bir uygulamayı bu şekilde belirleyebilirsiniz.
instagram toplu mesaj silme

Instagram Toplu Mesaj Silme iPhone

Android cihaz kullanıcılarına benzer şekilde iPhone kullanıcıları da instagram uygulaması üzerinden toplu bir şekilde mesaj silme işlemi yapamadığını fark ederek bunu yapmanın bir kolay yolu olup olmadığını merak etmektedir. Eğer sizde instagram toplu mesaj silme işlemini nasıl yapacağınız merak ediyorsanız kısaca açıklamak ve sizi yönlendirmek isterim. Fakat Android kullanıcıları için yapmış olduğum bilgilendirmeyi sizler içinde tekrarlamak isterim.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Android Telefon Rehberi Kopyalama & Yedekleme

Instagram tüm mesajları silme işlemi için kullanacağınız üçüncü parti yazılım ve uygulamalar instagram yönetimi ya da şahsen benim tarafımdan geliştirilmediği için yaşanabilecek tüm olumsuz senaryolar ve durumlar karşısında bir sorumluluk kabul etmemekteyim. Bu nedenle mağazalarda uygulama değerlendirmelerine ve yorumlarına dikkat ederek seçim yapmanızı tavsiye ederim. Bilgilendirmemin ardından instagram toplu mesaj silme iPhone için nasıl yapılır kısaca belirteyim;

  • Öncelikle iPhone kullanıcıları Apple Store uygulamasını açmalısınız,
  • Daha sonrasında mağazanın arama bölümüne gelerek şu aramaları gerçekleştirerek güncel ve çalışan bir uygulamayı yorum ve değerlendirmelerden yola çıkarak belirlemelisiniz. “Instagram all delete message” , “instagram tüm mesajları silme” , “instagram mesajlarını kalıcı olarak sil” , “instagram toplu mesaj sil”.
  • Daha sonrasında belirlediğiniz uygulamayı indirmeli ve uygulama içerisinden gerekli izinleri vererek silme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Instagram toplu mesaj silme işlemi hakkında merak edilen birçok soruya yanıt vermeye çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan soruları yorum olarak bana iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı