Orkide Çiçeği, Bakımı, Fiyatları Ve Siparişi

Orkide Çiçeği, Bakımı, Fiyatları Ve Siparişi

Orkide çiçeği sevilen bir çiçek türüdür ve çeşit olarak zenginliğe sahiptir. Rengârenk çiçekleri ve mis gibi kokusu ile hediye olarak tercih edilirler. Bakımlarının detaylarına dikkat edildiğinde kolay olması nedeniyle kadınlar bu çiçeğin her rengine sahip olmak isterler. Genel olarak beyaz, pembe, sarı, yeşil, fuşya, mor ve mavi renklerinde orkide görmek mümkündür. Her renginin kendine ait bir anlamı ve özelliği var olduğu için bazen renk seçimine göre satın alınır ya da hediye olarak verilirler. Bu nedenle orkide renkleri ve anlamlarını öğrenmek isteyebilirsiniz.

 • Mor orkide ve anlamı, sevilen bir çiçek olan mor orkide her özel gün ve herkes için hediye olarak tercih edilebilir. Anlamı ise asalet, güç ve yüksek mertebelerdir.
 • Beyaz orkide ve anlamı, her yere uyum sağlayan ve herkesin çok sevdiği beyaz orkide çiçeğinin anlamı saflık ve masumiyettir.
 • Sarı orkide ve anlamı içtenlik, canayakınlık ve arkadaşlıktır. Muhabbetine doyamadığınız sevgili yakınlarınız için sarı orkide düşünebilirsiniz.
 • Pembe orkide ve anlamı sevgi ve mahremiyettir. Koşulsuz olan sevdiğiniz herkese pembe orkide hediye edebilirsiniz.
 • Mavi orkide ve anlamı nadirlik ve eşsizliktir. Ender bulunan mavi orkide çiçeğine kadınlar sahip olmak isterler. Bu nedenle eşinize ya da annenize hediye almak istediğinizde seçim yapmakta zorluk çekmenize gerek yok.

Orkide Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Orkide bakımının çok kolay olduğunu belirtmiştik. Bakımı hakkında detaylı bilgiye ulaşır ve püf noktalara dikkat ederseniz sizinle beraber uzun yıllar yaşayıp zamanlar büyürler. Orkide bakımının püf noktaları;

 1. Yakıcı güneş almayan bir yere konumlandırmak. Özellikle kök kısımlarının güneş görmesi çok önemli.
 2. Petek üzeri ya da klima altında bırakılmamalılar. Kuru hava onlar için ölüm diyebiliriz.
 3. Sulama çok önemli bu nedenle sıcak havalarda haftada iki kez soğuk havalarda haftada bir kez sulamalısınız. Ne zaman suladığınızı hatırlamıyorsanız da toprağa parmağınızı batırıp kuru olup olmadığına dikkat ederek sulama yapabilirsiniz. Toprak nemli ise biraz beklemeli kuru ise sulama yapabilirsiniz demektir.
 4. Yılda bir kez saksı ve toprak değişimi mutlaka yapılmalı. Orkide çok sağlıklı diye düşünüp bunu atlarsanız zamanla yapraklarda sararma ve çiçeklerde zamansız dökülme gibi problemler yaşayabilirsiniz.
 5. Çiçeklenme dönemi bitince orkideye özel besin kullanmayı unutmayın.
 6. Saksı şeffaf olmalı ve gün ışığını alabilmeli.
Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  İstanbul Protherm Kombi Servis Noktası

Orkide Fiyatları Neden Değişiyor?

Orkide fiyatları firmalarla karşılaştırma yaptığınızda değişiklik gösterebilir. Bunun yanında kendi aralarında da aynı fiyata sahip olmadıklarını görebilirsiniz. Bunun nedenleri orkide çiçeğinin büyük ya da küçük olması, farklı renkte olması, içinde bulunduğu kabın maddi değerinin farkı, çiçek dal sayısı ve bunun gibi özelliklerdir. Örneğin; mavi orkide nadir bir tür olduğu için hepsinden daha pahalıdır. Firmaların yaptığı kampanyalar verdikleri indirim kodları ve bunun gibi fırsatları takip ederek de fiyat konusunda fark yaşayabilir ve indirimli satın alabilirsiniz.

Orkide Siparişi Verirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yakınlarınız ya da kendiniz için orkide siparişi vermek istiyorsanız çiçek dal sayısının ne olduğuna bakabilirsiniz. Tek dal, çift dal ve çoklu dal sayılarına sahip oldukları için fiyat farkı olacaktır. İyi bakıldığında tek dal sayısına sahip olan orkide ileride çoklu dal sayısına sahip olabilir. Bunun dışında eğer şeffaf bir saksı içerisinde yer alıyorsa köklerinin rengine bakabilirsiniz, yeşil kökler çok taze ve canlı demektir.

Çiçekleri henüz açmayanları satın alarak birkaç ay boyunca açık kalmalarını sağlayabilirsiniz. Çiçekleri çok açmış olanlar kısa sürede solacaklardır.

Related Posts

Kreş Açma Şartları Nelerdir?

Kreş açmak, kimileri için mesleki bir hamle iken; bazı insanlar için güzel bir girişim olarak görülür. Ancak kreş açma şartları çoğu girişimci için korkutucu olabilir. Çoğu kişi…

Yol Yardım Aracı Raf: Yol Yardımı Ekipmanlarınızı Organize Etmenin Yolları

Yol yardım aracınızda bulunan ekipmanların düzenli bir şekilde saklanması, acil bir durumda hızlı bir şekilde erişebilmeniz için oldukça önemlidir. Bu noktada, yol yardım aracı rafı kullanmanız gerekmektedir….

Sürdürülebilirlikte Öncü: Ekonomik Solar, Temiz Enerji Alanında Yatırımlarını Arttırıyor

Ekonomik Solar, sürdürülebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak temiz enerji alanında öncü bir rol oynamaktadır. Şirket, çevre dostu ve yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanarak geleceğin enerji ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir….

Su Geçirmez Polietilen Köpük: Denizcilik Endüstrisindeki Önemi Nedir?

Su geçirmez polietilen köpük, suya dayanıklı bir malzeme olarak bilinir. Bu malzeme, su altında kullanım için ideal özelliklere sahiptir. Denizcilik endüstrisinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Su…

Sıfı Emisyon Hedefi: Ekonomik Şarj, Elektrikli Araçlar İçin Yenilikçi Şarj Çözümleri Sunuyor

Elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla birlikte, ekonomik şarj ve yenilikçi şarj çözümleri önem kazanmaktadır. Geleneksel yakıtlı araçlara göre daha çevre dostu olan elektrikli araçlar, sıfır emisyon hedefini desteklemektedir. Bu…

Pati Palace Veteriner Kliniği: Hayvanlarınız İçin Uzman Ellerle Hizmet Sunuyoruz!

Pati Palace Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına önem veren uzman veterinerler tarafından sunulan hizmetlerle sizlere yardımcı olmaktadır. Hayvanlarınızın sağlığı bizim önceliğimizdir ve uzman ekibimizle birlikte en iyi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dişi Kedi Kızgınlık Döneminde Kulak Çubuğu ile Rahatlatmak-wordpress cache- Sohbet- kedim öldü - gri kedi isimleri - osmanlıca kedi isimleri - buuub.com-beyaz kuş isimleri-gri kedi--kurt köpeği isimleri--kız kedi isimleri -malatya araç kiralama - yeğen sözleri- Almanya eğitim danışmanlığı