Pellet Aktif Karbonun En Çok Kullanıldığı Sektörler

Aktif karbon; hindistancevizi, odun veya kömür gibi doğal maddeler kullanılarak üretilen maddelerdir. Bu maddeler, daha geniş kullanım alanı sunabilmek için farklı formlarda üretilebilmektedir. Bu formlardan biri olarak karşımıza çıkan pellet aktif karbon, kalın granüllü olup granülleri silindirik yapıda olan bir tür aktif karbondur. Bu forma sahip olan aktif karbonlar, daha geniş gözenek ve yapıları sayesinde adsorbe anlamında oldukça başarılı ve güçlüdür.

Toz aktif karbona göre oldukça geniş yüzeyi olan pellet aktif karbon, ayrıştırma, saflaştırma gibi işlemlerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra organik bir materyal olduğu için hemen hemen her sektöre adapte edilebilmektedir. Bu sayede de aktif karbonun gücünden çoğu alanda faydalanmak mümkündür.

Lapis Kimya, kimya sektöründeki deneyim ve donanımlarını en iyi şekilde kullanan ve uzman kadrosu ile birlikte profesyonelce üretim yapan bir firma olup, kaliteli aktif karbonların üretimini de üstlenmektedir. Siz de pellet formunda üretilmiş aktif karbonlara erişebilmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Pellet Aktif Karbon Nedir?

Pellet aktif karbon, pek çok sektörde kullanıma uygun işlenmiş ve işlenme aşamasında silindir şekle getirilmiş bir aktif karbon türüdür. Bu aktif karbonlar, toz aktif karbon türüne göre daha büyük granüllere sahiptir. Bu granüllerin büyük parçacıklı olması sayesinde arıtma ve saflaştırma başta olmak üzere pek çok işlem için pellet aktif karbonlar tercih edilebilmektedir.

Pellet Aktif Karbon Nerelerde Kullanılır?

Pellet aktif karbonların kullanım alanı oldukça geniştir. Pek çok sektörde kullanılabilen pellet formundaki aktif karbonların kullanılabileceği sektör ve alanlar şu şekildedir:

 • İçecek filtreleme
 • Yeraltı sularını ayrıştırma
 • Gaz arıtımı
 • Kondensatların yağsızlaştırılması
 • Atık suların geri dönüştürülmesi
 • Çöp sahalarında oluşan zararlı gazların filtrelenmesi
 • Klorların giderilmesi
 • Koku filtreleme
 • Organik filtrelemeler
 •  Su şartlandırma
 • Boya kabinleri
 • Nişasta ve benzeri ürünlerin üretiminde renklerin giderilmesi
Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Sıfı Emisyon Hedefi: Ekonomik Şarj, Elektrikli Araçlar İçin Yenilikçi Şarj Çözümleri Sunuyor

Bu ve bu gibi filtreleme, ayrıştırma, şartlandırma gibi işlemler için tercih edilen pellet aktif karbonlar, çoğu zaman üretim alanında tercih edildiği için 25 kilogramlık paketler halinde satışa sunulmakta olup, kullanım aşamasında maske ve gözlük kullanımı oldukça önemlidir. Zira bu aktif karbon türü kokusuz ve zararsız olsa da solunması veyahut göze temas etmesi halinde sizlere zarar verebilir.

Pellet Aktif Karbon Fiyatı

Pellet aktif karbonlar pek çok sektörde yaygın olarak kullanıldığı için bu aktif karbon türünün fiyatı da sıkça araştırılmaktadır. Daha önce de belirtildiği üzere 25 kilogramlık torbalarda satılan pellet aktif karbonlar, üretim şekillerine ve materyallerine göre farklı fiyatlara satışa sunulmaktadır. Odun bazlı aktif karbon, hindistancevizi aktif karbon ve kömürden yapılan aktif karbon gibi çeşitlere göre belirlenen fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak için Lapis Kimya firmamızla iletişime geçebilir ve kolayca siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Related Posts

Kreş Açma Şartları Nelerdir?

Kreş açmak, kimileri için mesleki bir hamle iken; bazı insanlar için güzel bir girişim olarak görülür. Ancak kreş açma şartları çoğu girişimci için korkutucu olabilir. Çoğu kişi…

Yol Yardım Aracı Raf: Yol Yardımı Ekipmanlarınızı Organize Etmenin Yolları

Yol yardım aracınızda bulunan ekipmanların düzenli bir şekilde saklanması, acil bir durumda hızlı bir şekilde erişebilmeniz için oldukça önemlidir. Bu noktada, yol yardım aracı rafı kullanmanız gerekmektedir….

Sürdürülebilirlikte Öncü: Ekonomik Solar, Temiz Enerji Alanında Yatırımlarını Arttırıyor

Ekonomik Solar, sürdürülebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak temiz enerji alanında öncü bir rol oynamaktadır. Şirket, çevre dostu ve yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanarak geleceğin enerji ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir….

Su Geçirmez Polietilen Köpük: Denizcilik Endüstrisindeki Önemi Nedir?

Su geçirmez polietilen köpük, suya dayanıklı bir malzeme olarak bilinir. Bu malzeme, su altında kullanım için ideal özelliklere sahiptir. Denizcilik endüstrisinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Su…

Sıfı Emisyon Hedefi: Ekonomik Şarj, Elektrikli Araçlar İçin Yenilikçi Şarj Çözümleri Sunuyor

Elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla birlikte, ekonomik şarj ve yenilikçi şarj çözümleri önem kazanmaktadır. Geleneksel yakıtlı araçlara göre daha çevre dostu olan elektrikli araçlar, sıfır emisyon hedefini desteklemektedir. Bu…

Pati Palace Veteriner Kliniği: Hayvanlarınız İçin Uzman Ellerle Hizmet Sunuyoruz!

Pati Palace Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına önem veren uzman veterinerler tarafından sunulan hizmetlerle sizlere yardımcı olmaktadır. Hayvanlarınızın sağlığı bizim önceliğimizdir ve uzman ekibimizle birlikte en iyi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet- kedim öldü - gri kedi isimleri - osmanlıca kedi isimleri - buuub.com-VDS Sunucu-beyaz kuş isimleri-gri kedi--kurt köpeği isimleri--kız kedi isimleri -malatya araç kiralama - yeğen sözleri