Home » Sosyal Medya » Whatsapp mavi tikten kurtulma yolları

Whatsapp mavi tikten kurtulma yolları

Whatsapp Mavi Tikten Nasıl Kurtuluruz?

Her zaman açık olan bir dünyada, nerede olursanız olun ya da ne yaparsanız yapın arkadaşlarınızla veya ailenizle bağlantıda kalmak istersiniz. WhatsApp bunu kolaylaştırır, ancak aynı zamanda bir sorun oluşturur: Ya tüm metinlerinizi alır almaz cevaplamak istemezseniz? Ya bu mavi tiklerin mayın tarlasında gezinmeden insanlarla zaman zaman iletişimde kalmak istiyorsanız. Sonuçta, hepimiz cevap vermeyi unutmadık mı? Mesajı 30 saniyelik bir boşlukta, otobüs durağında, kuyrukta, yanıt vermeden önce dikkatimizin dağılmasına sebebiyet veren şeyler olmadı mı? Neyse ki, WhatsApp’ın rahatsızlı duyabileceğimiz bu özellikleri devre dışı bırakma seçeneği vardır ve mesajlarını okurken veya uygulamada en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu başkalarına bildirmekten kaçınmanın basit yollarını WhatsApp’ta gizliliğinizi korumanıza yardımcı olacak bir çok yol vardır. Bu yollardan ilk olarak okuma fişlerini kapatmak en yararlı olanı olacaktır. İşte adım adım nasıl bu sorundan kurtulacağınız aşağıda yer alan yardım klavuzunda yer almaktadır.

Whatsapp Mavi Tikten Nasıl Kurtuluruz?

Ayarlar > Hesap > Gizlilik’e gidin ve ardından “Okundu bilgisi” kutusunun işaretini kaldırın. Bu işlem özelliği, yaptığınız tüm görüşmelerden anında kaldıracaktır. Onu gördüğünüzü asla bilemezler artık. Ancak, bazı sınırlamalar vardır. WhatsApp, grup sohbeti için okundu bilgilerini kapatmanıza izin vermez ancak, gruptaki herkes iletiyi okuduğunda tikler maviye dönüşür, bu nedenle bunları yok sayarsanız gönderen için daha az belirgin olacaktır. WhatsApp’ın varsayılan ayarları sohbet ettiğiniz herkes mesajlarınıza en son ne zaman göz attığınızı söyleyebilir. Ancak uygulama bu konuda bir şey yapmanıza izin verir: Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme seçeneğini “Kimse” olarak ayarlayın ve hiç kimse mesajlarınızda en son ne zaman aktif olduğunuzu bilemez.
WhatsApp’ta ileri geri mesaj atmak, bir arkadaşıyla özel bir dille konuşmak, sohbet eden arasında ciddi ve anlamsız konular hakkında şakalar yapmak kolaydır. İş yerinde bir anda ekranda garip bir mesaj çıktığında ise bu çok eğlenceli olmayacaktır. Neyse ki, Ayarlar’da mesaj önizlemelerini kapatmak mümkündür. Bildirimler’e gidin ve telefonunuzun masanın üzerinde görünmesi için bir nedeniniz varsa “Önizlemeyi Göster”i kapatın.

About

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

pilavın yanına ne gider-kuş isimleri-kızlara güzel sözler - kardeş sözleri -at isimleri-yeğene güzel sözler- saxenda kullanıcı yorumları
-
bahis siteleri