Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır?

Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır?

Neredeyse son iki – üç senedir herkesin en büyük amaçlarından biri bitcoin ile kazanç sağlamak. Bitcoin yatırımı yapmak için birkaç farklı alternatif bulunuyor. Elbette en çok tercih edilen ve kullanılan bitcoin yatırımı, kripto para borsalarını kullanmak. Ancak bitcoin yatırımı yapmak bununla sınırlı değil. İçeriğimizde bitcoin yatırımı yapmak için en iyi alternatifleri inceleyebilir ve kendiniz için en uygun yöntemi bulabilirsiniz.

Nasıl Bitcoin Yatırımı Yapabilirim?

Siz de bitcoin yatırımı yapmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız en iyi bitcoin yatırımı alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. En iyi bitcoin yatırım aracı, kripto para borsalarını kullanmaktır. Kripto para borsaları sayesinde binlerce coin ve altcoin ile işlem yapabilirsiniz. Özellikle grafik okumayı ve analizi öğrendiyseniz çok düşük fiyatla coin/altcoin satın alabilir ve %90 kazançla satabililirsiniz.

Bitcoin yatırımı yapmak için kullanabileceğiniz en iyi kripto para borsaları arasında:

 • Binance
 • Coinbase
 • Huobi
 • BtcTurk
 • Kraken
 • Paribu
 • Bitstamp
 • Bitlo
 • Bitfinex
 • io

Yer alıyor. BtcTurk, Bitlo ve Paribu en güvenilir yerli kripto para borsaları arasındadır. Diğer borsalar ise uluslararası hizmet vermektedir.

Borsaları detaylı incelemek için https://buldumz.com/bitcoin-siteleri/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kripto Para Borsaları Nasıl Kullanır?

Bitcoin yatırımı yaparken mutlaka güvenilir bir borsa seçmelisiniz. Uzun zamandır hizmet veren ve uluslararası arenada başarısını kanıtlayan borsalar ilk etapta en iyi tercih olacaktır. Ancak BtcTurk, Paribu vb. güvenilir yerli borsaları da tercih edebilirsiniz.

Kripto para borsasını seçtikten sonra mutlaka bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesabınızı oluştururken ad, soy ad, telefon numarası, doğum tarihi vb. bilgilerinizi vermelisiniz. Ayrıca bazı borsalar T.C. kimlik kartınızla birlikte bir fotoğraf çekinmenizi talep edebilir. Bu durum tamamen güvenlik amaçlıdır ve işlemlerinizin şifrelenmesi için gereklidir. Bilgileriniz, üçüncü taraf kişi veya şirketlerle paylaşılmaz.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  TLM Coin Ne İşe Yarar? TLM Coin Nasıl Alınır?

Hesabınızı oluşturduktan sonra kripto para borsasının anlaşmalı olduğu banka veya finans kuruluşları aracılığıyla para göndermeniz gerekiyor. Eğer daha önce hiç kripto para borsası kullanmadıysanız 10 TL gibi küçük bir miktarı göndererek başlayabilirsiniz. Para, kripto para hesabınıza ulaştığında kripto para birimleri arasından seçim yapmanız gerekiyor. Burada ister bir kripto para birimini tercih edebilir veya paranızı farklı coin/altcoinlere bölüştürebilirsiniz.

Bitcoin Olan Bankalar Hangileridir?

Türkiye’de hizmet veren bankaların her biri doğrudan bitcoin alım satımına izin vermiyor. Ancak bankalarla kripto para borsalarına para göndermeniz mümkün. Aşağıdaki bankalarla bitcoin hesabınıza transfer yapabilirsiniz:

 • Fibabanka
 • Akbank
 • Vakıfbank
 • Halk Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Garanti BBVA
 • Denizbank
 • İş Bankası

Bitcoin Madenciliği İle Bitcoin Yatırımı

Kripto paranın sağladığı diğer bir yatırım alternatifi de madenciliktir. Bitcoin madenciliği yapmak için farklı alternatifleri deneyebilirsiniz. Bitcoin madenciliği yapmak için kullanabileceğiniz alternatifler:

 • Bulut Madenciliği: Bitcoin madenciliği yapmak isteyen an ak yeterli bilgi, deneyim ve birikime sahip olmayan kişiler için en iyi seçenektir. Bulut madenciliği şirketleri, size bir işlemci kiralar ve işlemcinin ürettiği bitcoin/kripto paralar size ait olur. Ancak üretilen kripto paradan komisyon alınabildiği gibi kiralama için de ücret gerekir.
 • CPU Madenciliği: Bitcoin madenciliğinin en eski yöntemidir. Ancak her geçen gün daha zorlaşmakla birlikte üretimi de azalmıştır. Bilgisayara kurulan bir yazılım ile CPU Madenciliği yapılabilir.
 • GPU Madenciliği: CPU madenciliğinin etkisini yitirmesiyle birlikte GPU madenciliği ön plana çıkmıştır. Burada bilgisayarların ekran kartlarına ihtiyaç duyulur. Birkaç farklı ekran kartı ile ring yaparak bitcoin madenciliğinden daha fazla kazanç elde edilebilir.
 • ASIC Madenciliği: Günümüzde GPU ve CPU madenciliğinin önemini yitirmesini sağlayan yöntemdir. Özel cihazlar ile bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin üretimi yapılır. Amatör madenciler için maliyeti oldukça yüksektir.
Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Binance En Yüksek Referans Kodu %20

Bitcoin Yatırımı İçin Diğer Alternatifler

Kripto para yatırımı yapmak için farklı seçeneklerinizin olduğundan söz etmiştik. Genellikle kripto para borsaları veya madencilik tercih edilse de kullanabileceğiniz iki farklı yöntem de var.

 • Bitcoin yatırım ortaklığı: Kripto para birimlerine yatırım yaparken risk yüzünden endişe duyuyorsanız yatırım ortaklığı şirketlerini tercih edebilirsiniz. Ancak kripto para borsasına hakim olmaya başladığınızda bu seçenek size yetersiz gelecektir. Bitcoin yatırım ortaklığı ile süreci sizin yerinize bir fon şirketi yürütür.
 • Bitcoin ATM’leri: Türkiye’de bitcoin ATM’leri henüz oldukça sınırlı. Ancak çevrenizde bir bitcoin ATM’si varsa yatırım yapmanız oldukça kolaylaşacaktır. Bitcoin ATM’leri ile bitcoin hesabınıza transfer yapabilirsiniz. Bu sayede BTC’leriniz cüzdanınızda veya hesabınızda güvenle kalacaktır.

Bitcoin Yatırımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir yatırımdan kazanç elde etmek hepimizin hayalidir. Ancak pek çok kişi bu hayaline eksiksiz olarak ulaşabiliyor. Eğer bitcoin yatırımıyla kazanç elde etmek istiyorsanız birkaç farklı kritere dikkat etmelisiniz. Her şeyden önemlisi, bitcoinin bir dijital para olduğunu göz ardı etmemeniz gerekiyor. Geleneksel para sistemine göre bitcoinde oynaklık daha yüksektir. Bu da ani düşüş ve yükselişlere sebep olur. Yükselişleri yakaladığınızda paranızı 5 – 6 kat arttırabilirsiniz. Düşüşlerde ise ana paranın tamamını kaybetme ihtimaliniz vardır.

Bitcoin yatırımınızdan kazanç sağlamak için şu konulara dikkat etmelisiniz:

 • Trendleri, grafikleri ve piyasayı sık sık takip ederek ani yükseliş ve düşüş öncesinde ipuçlarını yakalayabilirsiniz,
 • İlk etapta kaybetmeyi göze aldığınız para miktarı ile başlayarak piyasayı öğrenmeniz önemlidir,
 • Bitcoine ek olarak diğer kripto para birimlerini de inceleyin, bu sayede bitcoinden kazanamadığınız sürede diğer birimlerden kazanç elde edebilirsiniz,
 • Kripto para borsası seçerken mutlaka derinlemesine araştırma yapın ve borsanın siber saldırılara karşı aldığı önlemlere göz atın,
 • Mutlaka satış emirlerini kullanın, örneğin, stop loss emriyle bitcoin için en düşük limiti belirleyebilirsiniz, bu sayede bitcoin sizin belirlediğiniz fiyata düşmeden önce otomatik olarak satılacaktır,
 • Bitcoin veya kripto para birimlerini satın alırken sadece ‘ucuz’ etkenini göz önünde bulundurmayın, uzun vadede herhangi bir yükseliş beklenmiyorsa paranızı kaybetme riskiniz yükselecektir.
Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  TLM Coin Ne İşe Yarar? TLM Coin Nasıl Alınır?

 

Related Posts

Binance En Yüksek Referans Kodu %20

Binance Referans Kodu Niçin Kullanılır? Binance referans kodları kullanıcılara daha avantajlı işlem yapabilmelerini olanaklı hale getiriyor. Binance, günlük oranlarda dünyanın en büyük işlem hacimlerine sahip olan borsadır….

TLM Coin Ne İşe Yarar? TLM Coin Nasıl Alınır?

TLM Coin Ne İşe Yarar? TLM Coin Nasıl Alınır?   TLM Coin, son zamanlarda bilgisayar oyuncularının kadrajından çıkmıyor. Alien Worlds oyununda kullanılan kripto para birimine TLM Coin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet- kedim öldü - gri kedi isimleri - osmanlıca kedi isimleri - buuub.com-VDS Sunucu-beyaz kuş isimleri-gri kedi--kurt köpeği isimleri--kız kedi isimleri -malatya araç kiralama - yeğen sözleri