İnternetNasıl yapılır

Papara Nedir, Nasıl Kullanılır? | Papara Güvenilir Midir?

Geçtiğimiz yıllarda çevrimiçi cüzdan servisi olarak birçok kişinin aktif bir şekilde kullandığı ve dünyanın önde gelen online ödeme & cüzdan sistemlerinden Paypal’ın ülkemizde kullanımının kısıtlanmasıyla birlikte bu alanda yaşanan boşluğu kapatmak adına hayatımıza yeni projeler ve platformlar girmeye başlamış durumda. Bu servislerden en popüler, hızlı ve güvenilir olanları ise bu yarışta bir adım öne geçerek büyümeye devam ediyor. Papara nedir, nasıl kullanılır ve güvenilir mi gibi tüm sorularınıza yanıt vermeye çalıştığım bu yazı içerisinde aklınıza takılan hemen hemen her soruya da yer vermeye çalışacak, detaylı anlatımlar yapacağım.

Papara Nedir?

Papara, çevrimiçi alışveriş yaparken güven problemi yaşayan kişiler için geliştirilmiş güvenli bir ödeme yöntemi, çevrimiçi cüzdandır. Papara sayesinde bireyler gün içerisinde saat fark etmeksizin dilediği kişiye ödeme gönderebilir ya da alabilir. Papara sayesinde kullanıcılar standart banka sınırlamaları ve kurallarının dışına çıkmayı başararak, çok daha esnek ve özgür bir çevrimiçi cüzdana sahip olabilirler. Hemen hemen her bankayla anlaşması bulunan Papara, kullanıcıların günün dilediği saatinde para yükleme ve çekme taleplerine yanıt vererek bir aksilik olmadığı durumlarda işlemi 10 dakika içerisinde tamamlamaktadır.

Son yıllarda hayatımıza giren birçok dijital cüzdan servisi arasında sunmuş olduğu avantajlar, kampanyalar ve özellikler sayesinde rakiplerinden sıyrılarak hızla büyümeyi başaran sistem aynı zamanda BDDK onayına sahip olması nedeniyle oldukça güvenilirdir. Bunun yanı sıra BKM ve Mastercard üye kuruluşu olması sayesinde rakiplerine nazaran çok daha fazla avantajlı konuma sahiptir.

Papara Hesap Açma Kolay Mı?

Papara, kullanıcıların üyelik işlemlerini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilmesi adına birçok avantajlı özelliğe sahiptir. Bunların başında Facebook hesabınızı bağlamanız halinde tek bir tık ile üye olabilecek olmanız yer almakta. Papara hesap açma ya da papara nasıl üye olunur gibi sorular soran kişiler için hızlı bir şekilde anlatıma geçmek istiyorum.

 1. Öncelikle resmi papara.com internet sayfasına giriş yapmalısınız.
 2. Daha sonrasında sağ üstte bulunan “Hesap Aç” butonuna tıklamanız gerekmekte.
 3. Açılan sayfanın sol tarafında bulunan kısa formu doldurarak hesabınızı oluşturabilirsiniz. Ya da formun hemen üst tarafında yer alan “Facebook ile Devam Et” butonuna tıklayabilir ve Facebook hesabınızda yer alan bilgilerle üyeliğinizi anında açabilirsiniz.
Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Ponçik ne demek ?

İşte Papara kullanıcısı olmak bu kadar basit. Merak edenler için ufak bir resimli anlatımda eklemek istiyorum;

Papara Card Nedir?

Papara Card, dünyanın dört bir yanında Mastercard ile anlaşmaya sahip işletme ve banka ATM’lerinde kullanılabilmektedir. Mastercard anlaşmalı olarak geliştirilen bir hesap kartı özelliği taşımaktadır. Papara Card sahipleri birçok açıdan avantaj ve fırsatlara sahip olmakla birlikte yurt dışında gerçekleştirecekleri işlemler ve alışverişlerde oldukça düşük komisyon ücretleriyle karşılaşmaktadır. Bu avantajı sayesinde seyahat yapmayı seven kişilerin favori kartı olmaya aday olmuştur.

Papara Card nedir diye merak edenler için şu şekilde bir açıklama yapabilirim; Papara hesabınıza bağlı olarak çalışan ve standart bir banka (hesap) kartından hiçbir farkı bulunmayan, ön ödemeli çalışan bir karttır.

Papara Card Nasıl Alınır?

Papara bünyesinde geliştirilerek kullanıcılara sunulmuş olan Papara Card sahibi olmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Papara Card nasıl alınır sorusu genellikle halihazırda Papara hesabı bulunmayan kişiler tarafından merak edilmekte. Sizde hemen bir Papara Card sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gerekenler sırasıyla;

 1. Öncelikle “Papara Hesap Açma Kolay Mı?” başlığı altında anlatmış olduğumuz şekilde anında ve tamamen ücretsiz olarak bir Papara hesabı açmalısınız.
 2. Hesabınızı oluşturmanız ardından sizden istenen E-posta gibi basit onaylamaları yapmalısınız.
 3. Papara hesabınızı onaylamanız ardından alışverişlerinizde kullanabileceğiniz Papara Card’a sahip olmak için Papara hesabınıza giriş yapmalı ve karşınıza çıkan Papara Card başvuru menüsünden başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.
 4. Bu işlem sonrasında kartınız 10 iş günü içerisinde tarafınıza ulaştırılacaktır.
Papara Card Yaş Sınırı Nedir

Papara Card Yaş Sınırı Nedir?

Papara Card sahibi olabilmek ve Papara hesabı açmak için 13 yaşını doldurmuş olmanız yeterli. Standart bankacılık prosedürlerinden ziyade Papara kullanıcılarını yaş konusunda çok fazla sıkmıyor ve 13 yaşı yeterli görüyor. Ön ödemeli bir sistem olmaması ve borçlanma durumunun söz konusu olmaması da bunda oldukça etkili olmuş olabilir.

Papara Card Ücreti Ne Kadar?

Papara Card Ücreti, yeni kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi oluyor. Maalesef Papara Card sahibi olabilmek için düşükte olsa bir ücret vermeniz gerekiyor. Hesap açmak ve kullanmak tamamen ücretsiz olmasına karşın bu karta sahip olmanın bazı bedelleri bulunmakta. Fakat bu bedeller gözünüzü korkutmamalı zira minimum seviyede tutulmaya çalışılmış.

 • Kart başvuru işlemi sırasında 9,90 TL ödeme yapılması gerekmektedir.
 • Kartı kullanmış olduğunuz aylarda içerisinde bakiye olması halinde 1 TL kart kullanım ücreti tahsil edilir.
 • ATM üzerinden bakiye sorgulama ücreti olarak 0,25 TL kesinti uygulanır.
 • Yurt içi ATM’lerden para çekim işlemleri sırasında %1,15 + 1 TL kesinti uygulanır.
 • Yurt dışı ATM’lerden 500 TL’ye kadar yapacağınız çekimlerde 5 TL, 500 TL üzeri çekimlerde ise %1 kesinti uygulanmaktadır.
Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir ?

Papara Card Limit Ne Kadar?

Papara Card Limit konusu biraz karışık görünse de aslında oldukça kolay anlaşılabilir. Papara tarafından sunulan 2 farklı kart bulunmaktadır. Bunlardan birisi çipsiz olarak üretilmekle beraber üzerinde isminiz yer almaz. Çipsiz kart almak isterseniz 4,90 TL ödemeniz yeterlidir. Fakat Çipli kart üzerinde adınız ve soyadınız da yer almakla birlikte ücreti 9,90 TL’ye çıkar fakat birçok avantaj sunar.

 • Papara Çipsiz Kart limiti 50,000 TL ile sınırlandırılmıştır.
 • Papara Çipli Kart limiti 250,000 TL ile sınırlandırılmıştır.

Bu limitler dışında çipsiz kartı yurt dışında para çekmek amacıyla kullanım yapmanız maalesef mümkün değil. Bu nedenle çipli kart almak çok daha avantajlı diyebiliriz.

Papara Güvenilir Mi?

Papara Güvenilir Mi?

Papara, çevrimiçi olarak hizmet veren bir ödeme kuruluşu & aracı olması nedeniyle başta ben olmak üzere birçok kişinin aklına ne kadar güvenli olduğu konusunda bazı endişeler gelmiş olabilir. Bende kendi merakımı gidermek için yaptığım birçok araştırma sonucunda şu sonuca karar vermiş bulunmaktayım; Papara, BDDK tarafından resmi olarak tanınmış, faaliyetlerine izin verilmiş bir ödeme & cüzdan sistemi olması nedeniyle benim yaşamış olduğum birçok güven problemini gidermiştir.

Bunun yanı sıra geçmişte kullanmış kişiler ile yaptığım birkaç görüşme sonucunda da bugüne kadar hiçbir problem yaşanmamış olması, haklarında şikayet konularının neredeyse hiç olmaması bu güvenimi tazeleme konusunda yeterli oldu.

Papara Nasıl Kullanılır?

Papara hesabınızı kullanmaya başlamak ve birçok işlemi kolayca gerçekleştirmek için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için yine resmi papara.com internet sitesinin sağ üst bölümünde yer alan “Giriş Yap” butonuna basarak bilgileriniz ile giriş işlemini tamamlamalısınız. Daha sonrasında yapmak istediğiniz işleme göre hareket etmelisiniz;

Papara Para Çekme ve Yükleme Nasıl Yapılır?

Papara hesabınızda bulunan parayı çekmek ya da hesabınıza para yüklemek istiyorsanız bunu oldukça basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  iPhone Rehber Yedekleme

Papara para çekme işlemi için sırasıyla yapmanız gerekenler şu şekilde;

 1. Papara hesabınıza giriş yapın,
 2. Üst menüde yer alan “Para Çek” butonuna tıklayın.
 3. Açılan sayfada 2 seçenek sizi karşılayacaktır. Bunlardan birincisi “Banka Hesabıma” diğeri ise “Papara Card ile”. Sizin için uygun olan yöntemi seçerek ilerleyebilirsiniz.
 4. Eğer “Banka Hesabıma” seçeneğine tıklarsanız sonraki ekranda sistem size hangi banka hesabınıza çekmek istediğinizi soracak ve çekmek istediğiniz tutarı belirtmenizi isteyecektir.
 5. Eğer “Papara Card” seçeneğine tıklarsanız sistem size kart ile para çekmek istediğinizde alınacak işlem ücretleri hakkında bilgilendirme yapacaktır. Kart ile para çekmek için bir işlem yapmanıza gerek yok, kartınızı doğrudan ATM’ye yerleştirebilirsiniz.

Dilerseniz daha anlaşılır olması ve görebilmeniz adına resimli olarak bu adımları sizler için hazırladım, bir göz atabilirsiniz;

Papara para yükleme işlemi için sırasıyla yapmanız gerekenler şu şekilde;

 1. Papara hesabınıza giriş yapın,
 2. Üst menüde yer alan “Para Yükle” butonuna tıklayın.
 3. Açılan sayfada 4 seçenek sizi karşılayacaktır. Bunlardan sizin için uygun olan seçeneği belirleyerek üzerine tıklayın.
 4. Sistem sizi ilgili seçenek ile para yükleme işlemini nasıl yapacağınız ve bilmeniz gerekenler konusunda detaylı bir şekilde bilgilendirecektir.

Papara Hesaplar Arası Transfer Nasıl Yapılır?

Papara hesaplar arası transfer işlemini gerçekleştirmek oldukça avantajlı, kolay ve pratik bir işlemdir. Öncelikle bir başka papara kullanıcısına para gönderirken herhangi bir komisyon veya ücret ödemeniz gerekmediğini belirtmek isterim. Bu işlem neredeyse anında gerçekleşmekte ve tamamen ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. İsterseniz hızlıca nasıl yapıldığına geçelim;

 1. Papara hesabınıza giriş yapın,
 2. Üst menüde yer alan “Para Gönder” butonuna tıklayın.
 3. Açılan sayfada yer alan 3 seçenekten (Cep telefonu ile, E-posta adresi ile, Papara Numarasına) size uygun olanı seçerek devam edin.
 4. Seçmiş olduğunuz seçeneğe göre istenecek telefon numarası, e-posta ya da papara numarası bilgisi ve tutarı girerek para transferi işlemini tamamlayın.

Papara para gönderme işlemi hakkında merakınızı giderebileceğiniz ve bu adımları resimli olarak inceleyebileceğiniz anlatım;

Papara Destek & Papara Telefon Bilgisi

Papara Destek Hattı ya da Papara Müşteri Hizmetlerine nasıl bağlanılır merak edenler için kısa bir bilgilendirme geçmek istedim. Bunun için aramanız gereken “+90 850 340 03 40” Papara çağrı merkezi numarasıdır. Bunun yanı sıra e-posta üzerinden mail göndererek de Papara müşteri hizmetleri ile iletişim kurabilirsiniz. Bunun için mail göndermeniz gereken adres ise “destek@papara.com” adresidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı