Home » Ek iş fikirleri » Sokakta gitar alarak müzisyenlik yaparak para kazanılır mı ?

Sokakta gitar alarak müzisyenlik yaparak para kazanılır mı ?

Sokakta Müzisyenlik Yaparak Para Kazanmak

Sokakta müzisyenlik yapmak, en çok para kazandıran iş fikirlerinden biridir. Özellikle İstanbul’da Taksim bölgesi civarında sokakta müzik yapan ve bu işten kazanç sağlayan kişi sayısı çok fazladır. Temel olarak enstrüman çalmayı bilen herkes, bu işi yapabilir ve bu işten bir kazanç elde edebilir. Sokakta müzisyenlik yapmak için, gitar, bateri veya benzeri enstrümanları çalmayı bilmek yeterli olacaktır. Bu enstrümanları çalarak gerçekten de güzel paralar kazanabilirsiniz. Peki bu iş nasıl işliyor? Sokakta müzisyenlik yapmak ne kadar para kazandırır?

 

Sokakta Nasıl Müzik Yapılır?

Bu iş için, enstrüman bilgisi ve bir enstrümana sahip olmanız yeterli olacaktır. Eğer şarkı söylemeyi biliyorsanız ve sesiniz de güzelse, enstrümanla beraber şarkı söyleyerek de bu işi yapabilirsiniz. Sokak sanatçıları, genelde bu işler sayesinde geçimlerini sürdürmektedirler. Sokakta müzik yapan insanlar, enstrüman kılıflarını yere sererler ve dinleyen insanlardan para beklerler. Bu iş gerçekten çok kazançlıdır ve güzel bir konumda yapılırsa gerçekten iyi para kazanılabilmektedir.

 

Sokakta Müzik Yapmak Ne Kadar Kazandırır?

Sokakta müzisyenlik yapmak, günlük kazanç sağlar ve bu kazanç sürekli olarak değişmektedir. Günde 5-6 saat müzik yapıp insanlardan yardım beklemeniz durumunda en az 200-250 TL para kazanabilirsiniz. Gün boyu müzik yaparsanız, insanların sizin için ödeyeceği ücretler 1,000 TL’ye kadar çıkabilir. Bu aslında tamamen ne kadar iyi bir şekilde müzik yaptığınıza ve enstrüman bilgisine bakıyor, aynı zamanda ne kadar yetenekli olduğunuzda bu işi nasıl yapacağınız ve ne kadar kazanacağınızı büyük çoğunlukla etkiliyor.

 

Enstrüman Öğrenip Sokakta Müzik Yapmak

Bir enstrümanı öğrenmek ve kolay bir şekilde çalabilir hale gelmek için epey uzun süre eğitim almış olmanız gerekebilir. Sokak sanatçıları, genelde en az 4-5 yıldır müzik yapan ve enstrüman çalmayı bilen insanlardır. Enstrüman çalmayı bilseniz dahi, iyi çalabilmek ve insanların kulağına hitap eden şarkılar yapabilmek için uzun süre emek verilmesi gerekiyor. En kolay öğrenilen enstrümanlar genel olarak, gitar, tef, mızıka gibi enstrümanlardır. Bu enstrümanlarla performansınızı sergileyerek insanlardan yardım bekleyebilir ve güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

 

Enstrüman Çalmayı Bilmeden Sokakta Müzik Yapılır Mı?

Herhangi bir enstrüman bilgisi olmayan insanların, sokakta müzik yaparak bir gelir elde edebilmesi pek mümkün değildir. İşini iyi yapamayan insanın bir para beklentisi içerisine girmesi ise hiç iyi değildir. Sokak müzisyenliği yapmak için, enstrüman çalmayı bilmek, tabiri caizse sanatçı olmak gerekir. Uzun yıllardır müzikle uğraşmayan bireyler, sokak sanatçısı olamazlar. Ancak yine de sağda solda bu insanlara rast gelebilirsiniz. Enstrüman çalmayı bilmeyen, sesi iyi olmayan bireyler iyi bir kazanç elde edemezler, ayrıca yaptıkları da çok büyük bir saygısızlıktır. Bu nedenle enstrüman çalmayı veya şarkı söylemeyi yeterince iyi yapamıyorsanız, lütfen sokak müzisyeni olmayın.

About

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

pilavın yanına ne gider-kuş isimleri-kızlara güzel sözler - kardeş sözleri -at isimleri-yeğene güzel sözler- saxenda kullanıcı yorumları
-
bahis siteleri