Karnıyarığın yanına ne gider ?

Tabaklarda karnıyarık gibi bir efsane lezzet yer alacaksa elbette menüyü tamamlayacak çorba, salata ve yemek çeşitlerine ihtiyaç duyarız. Tek başına bu kadar mükemmel bir yemek yaptıysak uyumu yakalamak ve soframızı donatmak isteriz. Bu nedenle karnıyarığın yanına ne gider sorusunu sorarız. Hadi sorunun yanıtlarını öğrenirken bir yandan mutfak telaşımızı sona erdirelim.

Karnıyarığın yanına ne gider ?
Karnıyarığın yanına ne gider ?

Şehriye pilavı

Pirinç ve bulgur pilavı mutfaklarımızda çok sık pişer. Bu nedenle karnıyarık ile uyumlu olan farklı bir lezzet belirtmek istedik. Tereyağlı şehriye pilavı, diğer pilav çeşitleri de karnıyarığın yanına iyi gider. Tamamlayıcı bir lezzettir de diyebiliriz. Tereyağ eriyince üzerine şehriyeler eklenir ve kısa bir süre kavrulur. Ardından üzerine et suyu ve tuz eklenir. Suyu çektikten sonra da demlenmeye bırakılır.

Domates çorbası

Domates yaz aylarına ait bir sebze olsa da çorbasını her mevsim yapabiliriz. Kış aylarında yazdan dolaplara koyduğumuz domatesler ya da suları ile ya da salça ile yaparken yaz aylarında ise taze domates ile yaparız. Karnıyarığın yanına oldukça yakışan bir çorba çeşididir.

Yoğurt çorbası

Karnıyarığın yanına hangi çorba gider ya da ne yenir, diye soranlar için bir diğer önerimiz yoğurt çorbasıdır. Yapması oldukça kolaydır ve ev yapımı yoğurt içerdiğinde lezzeti katlanarak artar.

Közlenmiş biber

Karnıyarığın yanına közlenmiş biber öyle yakışır ki görsel olarak doyarız. Közlenmiş biberleri ocakta, ızgarada ya da fırında yapabilirsiniz. Yemek servisine yakın bir saatte hazırlamanızı tavsiye ederiz. Karnıyarık yanına ara sıcak ve meze olarak da geçer.

Patates böreği

Patates böreği bizler için oldukça önemlidir. Hamur işlerini toplum olarak çok severiz çünkü. Özellikle el açması böreklerin kıymetini iyi biliriz. Elbette hazır yufka kullanılarak da yapılabilir. Karnıyarığın yanına peynirli ya da ıspanaklı börek çeşitleri de gider. Ancak en uyumlu olanı bizce patateslisidir.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Lahmacunun yanına ne gider ?

Erişte

Makarna çeşitleri çocuklu evlerde çok sık pişer. Bunlardan biri de eriştedir. Pilav türlerinden sonra karnıyarık yanına yakışan ikinci yemektir. Diğer makarnalar arasından elbette farklı seçim yapılabilir. Ancak bizim favorimiz erişteden yanadır.

Mevsim salata

Mevsime uygun olan salata malzemelerinden yapılan her salata çeşidi karnıyarık ile uyumludur. Salata kasesini boş görmekten hoşlanmayanlara önerimizdir. Karnıyarığın yanına mevsim salata iyi gider.

Osmanlı şerbeti

Karnıyarık yanına içecek arayanlara tavsiyemiz ise Osmanlı şerbetidir. Gül, kırmızı erik, vişne ya da elma gibi meyvelerle yapılabilir. İsteyenler karışım hâlinde isteyenler de tek meyve çeşidi ile yapabilirler.

Karnıyarık yanına bulgur pilavı da müthiş olur. Karnıyarık pilav sunumu güzel olması için karnıyarığı güveç kaplarda ve pilavı da şekilli olsun, diye herhangi bir kase içerisine alarak tabağa dökebilirsiniz. Karnıyarık sulu bir yemek çeşidi olduğu için yanına eklenen pilavlara suyu geçebilir. Bu nedenle güveç kap haricinde pilav ya da karnıyarık yemeğini ayrı bir kaseye almanızı tavsiye ederiz. Karnıyarığın yanına ne gider makalemizin de sonuna geldik.Umarız hoşunuza gitmiştir.Sorularınız varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz.

 

Related Posts

rakının yanına ne gider

Rakının yanına ne gider ?

Türk sofralarının geleneksel içkisi Rakı, her anımızda yanımızda… Ayrılıkların konuşulduğu, sevinçlerin paylaşıldığı ya da sadece eğlenmek için sohbet ettiğimiz sofralarımızda her zaman Rakı bulunur. Rakı sofralarında çok…

Viskinin yanına ne gider ?

Viskinin yanına ne gider ? Viskinin yanına ne gider diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu yazımız tam size göre o zaman. Filmlerden ve dizilerden bizlere gösterildiği haliyle zenginlerin öğlen…

şehriye çorbasının yanına ne gider

Şehriye çorbasının yanına ne gider ?

Mutfağımızı mis gibi şehriye çorbası ile kokuttuysak yanına uyumlu olan yemekleri seçerek harika bir menü oluşturabiliriz. Peki ama şehriye çorbasının yanına ne gider? İşte geldik her gün…

menemenin yanına ne gider

Menemenin yanına ne gider

Her öğün sofralarımızda ağırladığımız menemen her kategoride yer alabilir. Kahvaltılık, öğle ve akşam menülerinde listelerimizde bulunabilir. Bunun yanı sıra meze ya da yemek olarak da tercih edilebilir….

lahmacunun yanına ne gider

Lahmacunun yanına ne gider ?

Lahmacun hem et ürünü içerir hem de bir hamur işi çeşididir. Bu nedenle lahmacunun yanına hangi yemek yapılır ve ne gider sorularını yanıtlamak bizler için zor olabilir….

et sotenin yanına ne gider

Et sotenin yanına ne gider ?

Et sotenin yanına ne gider ? Et sotenin yanına ne yapılır makalemizde.Kuşbaşı eti ile yapılan et sote yemeği sofralarımıza bereket getirir. Çünkü yanına çorba, salata, tatlı ve…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kümesi sansardan nasıl koruruz-wordpress cache- Almanya eğitim danışmanlığı - troll sözler - Kul hakkı yemek ile ilgili sözler- ölen kardeşe sözler--tavuğun kaç ayağı var -vefat eden kardeşe sözler-yeğen sözleri-ölen kardeşe sözler - kızımı telefona kaydetme isimleri - canimsin.org