Viskinin yanına ne gider ?

Viskinin yanına ne gider ?

Viskinin yanına ne gider diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu yazımız tam size göre o zaman. Filmlerden ve dizilerden bizlere gösterildiği haliyle zenginlerin öğlen ofislerinde. Akşam yemekten sonra bir puro eşliğinde içilen bir alkol şeklinde fakat bugün biz o şekilde lanse etmeyeceğiz. Daha farklı bir yönünü göstermeye çalışacağız

Viski oldukça geçmişi olan bir alkollü içecektir. Alkol yoğunluğu fazla ve ağır bir içkidir. Alışık olmayana kokusu ağır, içmesi zor gelebilir. Bu oldukça normaldir çünkü her insanın durumu farklıdır.

Viski genellikle mekanlarda zengin çocuklarının kızlara hava atmak için açtırdığı ve yarısının bile içilmediği bir içkidir genellikle.

Normal insanlar evde içemez mi derseniz eğer tabii ki içebilir. Viski tamamen zevk içkisidir. Birkaç günde bir kadeh veya akşam yatmadan önce bir kadeh içip rahat bir uyku çekebilmek için oldukça idealdir.

Topluluğa konuşma yapmadan önce içilen bir kadeh viskinin insanı rahatlattığı ve gerginliği azalttığı araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.

Viskinin yanına ne gider der dediğinizi duyar gibiyim. Bu yazımızda sizlere viski yanında neler tüketebilirsiniz onlardan bahsedeceğiz. Sırasıyla şu şekildedir;

1- Kuru yemiş
2- Peynir tabağı
3- Çikolata
4- Cips
5- Meyve
6- Soda – Enerji İçeceği

a- Kuru Yemiş

Viskinin yanında birada olduğu gibi kuru yemiş tüketebilirsiniz tabii ki. Yazımızın içerisinde bu konuyla ilgili sizlere önemli bir ipucu da vereceğiz. Kaçırmamak için tüm yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Özellikle fındık, fıstık ve leblebi tüketmenizi tavsiye ederiz.

b- Peynir Tabağı

Birçok alkolün baş tacı olan peynir viskide de karşımıza çıkmaktadır. Alkol evreninde peynirler önemli bir tutmaktadır.

Özellikle beyaz peynir, tulum peyniri tüketmenizi tavsiye ederiz.

c- Çikolata

Viskinin tadı birçoğunuza ağır geleceğinden dolayı çikolata ile tüketmenizi tavsiye ederiz. Yudum sonrasında ağzınızda yüzünüzü ekşitecek bir yüz ifadesi bırakacaktır. Bundan dolayı yudumunuz sonrasında bir ısırık çikolata iyi gelecektir.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Lahmacunun yanına ne gider ?

Özellikle tuzlu beyaz çikolata tüketmenizi tavsiye ederiz. Hem yeni bir tad açısından hem de ağzınızda kalan viski tadını daha iyi alacaktır.

d- Cips

Viskinin içimi sizlere birayı anımsatmış olabilir. Haklısınız birçok benzer özelliği bulunmakta tüketimi açısından fakat emin olun viski şişede durduğu gibi durmamaktadır.

Özellikle baharatlı cipsler tüketmenizi rica ederiz viski yanında. Bunun nedeni de çikolatada olduğu gibi ağzınızın tadının değişmesi içindir.

e- Meyve

Yudumunuz sonrasında bir adet meyve ağzınızda mükemmel bir tat bırakacaktır. Viskinin yakma hissini götürür geride tatlı bir duygu bırakır.

Özellikle portakal, greyfurt vb. kış meyveleriyle güzel olur. Taze meyveler yanında kuru meyve de tüketebilirsiniz tabii ki.

f- Soda/Enerji

Viski ağır bir içki olduğundan çoğu kişi sek olarak içememektedir. Bu konuda hak veriyorum evet. Sek içimi oldukça ağırdır. Bundan dolayı sade soda veya enerji içeceği ile karıştırmanızda fayda var.

İçimi yumuşatıp daha fazla zevk almanızı sağlayabilir. Tadını sevmiyorsanız size yardımcı olacaktır. Bundan dolayı karıştırma ihtiyacı duyabilirsiniz.

Bonus

Bu bölümde sizlere efsane bir tüyo vermek istiyoruz. Viski tüketirken en üst seviyede bir zevk almak istiyorsanız viski bardağınızın içine ilk olarak 10 adet fındık atmanızı. Üstüne istediğiniz kadar viski ekleyip daha sonra da soda/enerji eklemenizi tavsiye ederiz.

Related Posts

rakının yanına ne gider

Rakının yanına ne gider ?

Türk sofralarının geleneksel içkisi Rakı, her anımızda yanımızda… Ayrılıkların konuşulduğu, sevinçlerin paylaşıldığı ya da sadece eğlenmek için sohbet ettiğimiz sofralarımızda her zaman Rakı bulunur. Rakı sofralarında çok…

şehriye çorbasının yanına ne gider

Şehriye çorbasının yanına ne gider ?

Mutfağımızı mis gibi şehriye çorbası ile kokuttuysak yanına uyumlu olan yemekleri seçerek harika bir menü oluşturabiliriz. Peki ama şehriye çorbasının yanına ne gider? İşte geldik her gün…

menemenin yanına ne gider

Menemenin yanına ne gider

Her öğün sofralarımızda ağırladığımız menemen her kategoride yer alabilir. Kahvaltılık, öğle ve akşam menülerinde listelerimizde bulunabilir. Bunun yanı sıra meze ya da yemek olarak da tercih edilebilir….

Karnıyarığın yanına ne gider ?

Karnıyarığın yanına ne gider ?

Tabaklarda karnıyarık gibi bir efsane lezzet yer alacaksa elbette menüyü tamamlayacak çorba, salata ve yemek çeşitlerine ihtiyaç duyarız. Tek başına bu kadar mükemmel bir yemek yaptıysak uyumu…

lahmacunun yanına ne gider

Lahmacunun yanına ne gider ?

Lahmacun hem et ürünü içerir hem de bir hamur işi çeşididir. Bu nedenle lahmacunun yanına hangi yemek yapılır ve ne gider sorularını yanıtlamak bizler için zor olabilir….

et sotenin yanına ne gider

Et sotenin yanına ne gider ?

Et sotenin yanına ne gider ? Et sotenin yanına ne yapılır makalemizde.Kuşbaşı eti ile yapılan et sote yemeği sofralarımıza bereket getirir. Çünkü yanına çorba, salata, tatlı ve…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teyze yeğen sözleri- 05557570155- dokunaklı ölüm sözleri -yeğen sözleri- bakimlikadin.net- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 05555551500- akrostisler.com - ölen kardeşe sözler- -vefat eden kardeşe sözler-yeğen sözleri-ölen kardeşe sözler - kızımı telefona kaydetme isimleri - canimsin.org -kızımı telefona kaydetme isimleri- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 08504841257-baldıza doğum günü mesajı - enişteye doğum günü mesajı -dayıya doğum günü mesajı - kızıma doğum günü mesajı-türkiye akrostiş