Sulu köftenin yanına ne gider ?

Sulu köftenin yanına ne gider diye soranlar için hazırladık bu makaleyi.Umarım hoşunuza gider.Yazdıklarımızı sonuna kadar okuyup bir yorumu esirgemezseniz çok seviniriz.Mutfaktaki tatlı telaşı sona erdirmek için bir yemek düşünürüz. Ancak ardı sıra sorular peşimizi bırakmaz. Örneğin; sulu köfte yaptıysak güzel bir menü oluşturmak için yanına yakışacak lezzetler ararız. Bu nedenle sulu köftenin yanına ne gider sorusunu sorarız.

sulu köftenin yanına ne gider
sulu köftenin yanına ne gider

Sebzeli bulgur pilavı

Köfte çeşidi çorba yerine geçse de ana menü olarak kabul edilse de yanına en iyi pilav çeşitleri gider. Ancak klasik pilavların dışına çıkarak bugün sebzeli bulgur pilavı yapmanızı tavsiye ederiz. Soğan, domates ve biber gibi sebzeler bulgur ile buluşur. Elbette sebzeler önceden kavrulur, ardından bulgurlar eklenir. Dileyenler bir kaşık salça koyabilirler.

Taze fasulye

Ramazan sofralarında misafir çağırmaya bayılırız. Bereketlenir günlerimiz ve sofralarımız. Mutluluğumuz artar adeta.  Bu mutluluğa sofradaki leziz yemekler ortak olur. Taze fasulye gibi yemeye doyamadığımız sebze çeşitleri olmazsa olmazlarımızdandır. Üstelik pek çok yemeğin yanına eşlik edebilir. Menüyü mükemmel bir şekilde tamamlamak için destek olur bizlere.

Garnitürlü pirinç pilavı

Sebzeli bulgur pilavı haricinde garnitürlü pirinç pilavı da sulu köfte ile uyumludur. Garnitür harcı önceden hazırlanır ve kaynatılır. Ardından erimiş olan tereyağ üzerine eklenirler. Pirinçler de ardı sıra gelir. İsteyen et suyu ekleyerek pilavın lezzetini arttırabilir.

Kaşık salata

Salatalar menülerin tamamlayıcılarıdır. Her biri pek çok menü ile iyi gider. Ancak bazıları öyle uyumludur ki onlarsız yemekler eksik kalır adeta. Kaşık salata da köfte menülerini tamamlar.

Profiterol

Tatlı gören gözlerin mutluluğu artar. Tatlılar ile önce gözümüzü sonra gönlümüzü bayram ettiririz. Yedikçe yiyesimiz gelir. Şerbetli, sütlü ve daha pek çok açıdan tatlı konusunda zengin bir toplumuz. Her yöreye, kültüre ve kesime ait tatlı çeşitlerine sahibiz. Her biri menülere uyum sağlayabilir. Ancak köfte gibi bol kalorili menüler için profiterol gibi hafif tatlıları tercih ederiz.

Bu yazı ilginizi çekebilir mi ?  Şarabın yanında ne gider ?

Erişte

Doyurucu ve sevilen yemek çeşitleri arasında yer alan erişte sulu köftenin yanına çok yakışır. Makarnanın uzun bir dikdörtgen şeklinde kesilmiş hâlidir. Hamarat hanımlar yaz aylarında erişte hazırlar ve kuruturlar. Kış aylarında da doya doya tüketirler. Her şeyin organik olmasını isteyen hamarat ellerin kıymetini bilmek lazım.

Karnabahar kızartması

Haşlanan karnabaharlar süzüldükten sonra sosa bulanırlar. Sos içerisinde baharat türleri de yer alabilir. Kızmış olan yağ içerisine eklenerek kızartılırlar. Karnabaharın en nefis şekline dönüşür ve afiyetle yenirler. Minik ağaç şeklindeki kızartmalar çocuklar tarafından da sevilir. Şekillerinin daha iyi olması için haşlama kısmını uzun tutmamak gerekir. Çünkü fazla haşlanan karnabaharlar kızartılırken erir ve parçalanırlar.

Sulu köftenin yanına ne gider sorusunu yanıtladığımıza göre yarınki mutfak telaşından kolayca kurtulmak için diğer makalelerimize göz atmanızı tavsiye ederiz. Sulu köfte için içecek arayanlar komposto, ayran ya da Osmanlı şerbeti hazırlayabilirler. Meyve suyu da olabilir elbette.

Related Posts

rakının yanına ne gider

Rakının yanına ne gider ?

Türk sofralarının geleneksel içkisi Rakı, her anımızda yanımızda… Ayrılıkların konuşulduğu, sevinçlerin paylaşıldığı ya da sadece eğlenmek için sohbet ettiğimiz sofralarımızda her zaman Rakı bulunur. Rakı sofralarında çok…

Viskinin yanına ne gider ?

Viskinin yanına ne gider ? Viskinin yanına ne gider diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu yazımız tam size göre o zaman. Filmlerden ve dizilerden bizlere gösterildiği haliyle zenginlerin öğlen…

şehriye çorbasının yanına ne gider

Şehriye çorbasının yanına ne gider ?

Mutfağımızı mis gibi şehriye çorbası ile kokuttuysak yanına uyumlu olan yemekleri seçerek harika bir menü oluşturabiliriz. Peki ama şehriye çorbasının yanına ne gider? İşte geldik her gün…

menemenin yanına ne gider

Menemenin yanına ne gider

Her öğün sofralarımızda ağırladığımız menemen her kategoride yer alabilir. Kahvaltılık, öğle ve akşam menülerinde listelerimizde bulunabilir. Bunun yanı sıra meze ya da yemek olarak da tercih edilebilir….

Karnıyarığın yanına ne gider ?

Karnıyarığın yanına ne gider ?

Tabaklarda karnıyarık gibi bir efsane lezzet yer alacaksa elbette menüyü tamamlayacak çorba, salata ve yemek çeşitlerine ihtiyaç duyarız. Tek başına bu kadar mükemmel bir yemek yaptıysak uyumu…

lahmacunun yanına ne gider

Lahmacunun yanına ne gider ?

Lahmacun hem et ürünü içerir hem de bir hamur işi çeşididir. Bu nedenle lahmacunun yanına hangi yemek yapılır ve ne gider sorularını yanıtlamak bizler için zor olabilir….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teyze yeğen sözleri- 05557570155- dokunaklı ölüm sözleri -yeğen sözleri- bakimlikadin.net- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 05555551500- akrostisler.com - ölen kardeşe sözler- -vefat eden kardeşe sözler-yeğen sözleri-ölen kardeşe sözler - kızımı telefona kaydetme isimleri - canimsin.org -kızımı telefona kaydetme isimleri- oğlumu telefona kaydetme isimleri- 08504841257-baldıza doğum günü mesajı - enişteye doğum günü mesajı -dayıya doğum günü mesajı - kızıma doğum günü mesajı-türkiye akrostiş